10 Batmobil’in tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

SAN DIEGO, CA – 12 TEMMUZ: “Batman” ve “Batman Returns” filmlerinde kullanılan Batmobil, 12 Temmuz 2012’de San Diego, California’da San Diego Convention Center’da düzenlenen Comic-Con International 2012 sırasında Bayfront Hilton’un dışında sergileniyor. (Fotoğraf: Albert L. Ortega/Getty Images) Batmobile birçok şekil ve boyutta mevcuttur, ancak Batman’in klasik aracının hangi versiyonu gerçekten bunların en iyisidir? Batmobile tartışmasız […]

10 Batmobil’in tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

SAN DIEGO, CA – 12 TEMMUZ: “Batman” ve “Batman Returns” filmlerinde kullanılan Batmobil, 12 Temmuz 2012’de San Diego, California’da San Diego Convention Center’da düzenlenen Comic-Con International 2012 sırasında Bayfront Hilton’un dışında sergileniyor. (Fotoğraf: Albert L. Ortega/Getty Images)

Batmobile birçok şekil ve boyutta mevcuttur, ancak Batman’in klasik aracının hangi versiyonu gerçekten bunların en iyisidir?

Batmobile tartışmasız Batman’in en yakın müttefikidir. Bu, Gotham Şehri’ndeki kötü adamların peşine düşmenin, suç mahalline zamanında varmasına yardımcı olmanın ve GCPD’nin suça karşı savaşı için onu hedef almaya karar verdiğinde kolluk kuvvetlerinden kaçmanın bir yolu. İhtiyacı olduğunda her zaman oradadır.

İlk olarak The Dark Knight’ın 1939’daki ilk çıkışı sırasında DC Comics’in sayfalarında görünen bu araç, başlangıçta kırmızı bir arabadan biraz daha fazlasıydı. Ancak zamanla kendi başına bir hayat edindi ve zamanla gelişerek Gotham’ın en çok arananlarının kalplerine korku salmak ve şehrin sokaklarında dolaşırken Bruce Wayne’i korumak için tasarlanmış çok daha korkutucu bir araç haline geldi. Yıllar boyunca birçok aracı olmasına rağmen bu araba en popüler olanı olmaya devam etti.

Batman’in kendisi gibi, Batmobil aynı zamanda sayfadan ekrana geçiş yaparak şimdiye kadarki tüm sinema ve TV programlarında onunla birlikte yer aldı. Ve tıpkı çizgi romandaki benzeri gibi, zamanla gelişti ve kahramanın maceralarında pek çok kez karşımıza çıktı.

Batman Günü hala aklımızdayken, sinema ve TV Batmobil’lerinin en iyisine (ve en kötüsüne) bakalım (ve bunu yaparken onları sıralayalım).

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow