10 Catwoman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Fotoğraf: Batman Geri Dönüyor.. Görüntü Warner Bros. / DC Universe’nin izniyle Pek çok ikonik aktris bu efsanevi pençeleri taktı ama bunu en iyi kim yaptı? Gelin tüm efsanevi Catwoman sanatçılarına bir göz atalım. Çok az çizgi roman karakteri beyaz perdede bu başarıyı yakaladı kedi Kadın sahip olmak. Femme fatale, uzun süreli aşkı Kara Şövalye’ye katılarak […]

10 Catwoman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Fotoğraf: Batman Geri Dönüyor.. Görüntü Warner Bros. / DC Universe’nin izniyle

Pek çok ikonik aktris bu efsanevi pençeleri taktı ama bunu en iyi kim yaptı? Gelin tüm efsanevi Catwoman sanatçılarına bir göz atalım.

Çok az çizgi roman karakteri beyaz perdede bu başarıyı yakaladı kedi Kadın sahip olmak. Femme fatale, uzun süreli aşkı Kara Şövalye’ye katılarak bir popüler kültür ikonu haline geldi – ve bunun büyük kısmı karakterin inanılmaz çizgi roman hikayelerine bağlı olsa da, onun büyük sahnelerde göründüğünü inkar etmek zor. ve küçük ekranlar bunu etkilemedi.

Belki de çizgi romanlarda ortaya çıkan en ikonik kadın karakter, o zamandan beri beş canlı aksiyon filminde (bir tanesinin başrolünü üstlendiği), üç canlı aksiyon TV programında, sayısız animasyon şovunda ve bir sürü video oyununda rol aldı. . Bu mirasın en son bölümü 2022’de Zoë Kravitz’in Matt Reeves’in yönettiği filmde rol almasıyla geldi. YarasaadamRobert Pattinson’ın Kara Şövalyesi ile birlikte.

Ancak Kravitz bunu yapan ilk kişi değildi (ve karakterin mirası göz önüne alındığında muhtemelen sonuncusu da olmayacak). Bunu aklımızda tutarak, yetenekli aktrisin Selina Kyle canlandırmasının önceki canlı aksiyon Kedi Kadınları arasında nerede yer aldığını görelim. Evet, yakın zamanda gerçekleşen Batman Günü hafta sonunun onuruna, bu ölümcül kediyi hayata geçirmek için diğer tüm ikonik aktrislere bakmak üzere miyav hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkıyoruz.

Not: Animasyon TV şovlarında ve video oyunlarında Catwoman’ı seslendirecek birden fazla aktris olsa da, bu liste dokuz canlı aksiyon yinelemesini ele alacak ve onu seslendirecek en ikonik aktris için de bir istisna yapılacak.

Teknory