2021’in Yeterince Değerlendirilmemiş Korku Filmi, VFX Sanatçıları Tarafından En Tuhaf Görsellerine Nasıl Ulaştı?

Özet VFX sanatçıları görsellerin ne kadar tuhaf olduğunu ortaya koyuyor Gece Evi derinlik ve özel 3D baskılı kalıplama kullanımı da dahil olmak üzere oluşturuldu. Figürün şeklinin daha dikkat çekici olması ve görsellerin etkililiğinin artırılması için ışıklandırma kullanıldı. Eşsiz görseller Gece Evi özel teknikler gerektirdi ve türün hayranları için korku filminin heyecanını artırdı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU […]

2021’in Yeterince Değerlendirilmemiş Korku Filmi, VFX Sanatçıları Tarafından En Tuhaf Görsellerine Nasıl Ulaştı?

Özet

 • VFX sanatçıları görsellerin ne kadar tuhaf olduğunu ortaya koyuyor Gece Evi derinlik ve özel 3D baskılı kalıplama kullanımı da dahil olmak üzere oluşturuldu.
 • Figürün şeklinin daha dikkat çekici olması ve görsellerin etkililiğinin artırılması için ışıklandırma kullanıldı.
 • Eşsiz görseller Gece Evi özel teknikler gerektirdi ve türün hayranları için korku filminin heyecanını artırdı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçıları, 2021’in yeterince beğenilmeyen korku filminin nasıl olduğunu anlatıyor Gece Evi en tuhaf görsellerine ulaştı. David Bruckner’ın yönettiği film, merhum kocası ve kendisi için tasarladığı ev hakkındaki korkunç sırları keşfeden dul Beth Parchin’i (Rebecca Hall) konu alıyor. Hall’un yanı sıra oyuncu kadrosu Gece Evi Evan Jonigkeit, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall ve Stacy Martin’i içeriyor. Çoğunlukla Hall’un performansı ve orijinal atlama korkularının kullanımı nedeniyle eleştirmenlerden övgüler almasına rağmen, izleyicilerin tepkileri Gece Evi karışıktı ve film oldukça düşük bir gişe elde etti.

İçinde Koridor Ekibi‘nin son videosunda, VFX sanatçıları görsellerin ne kadar tuhaf olduğunu ortaya çıkardı. Gece Evi Biz oluşturduk. Sam’in açıkladığı gibi efekt tasarımcısı Patrick Horvath daha önce Beth’in evinde gördüğü hayaletle ilgili kamera arkası ayrıntılarını sosyal medyada paylaşmıştı. Sam kaydetti belirli dizilere nasıl derinlik eklendive koridordaki kafa şekline gelince, bu görüntü için özel olarak bir set tasarlandı. İle ilgili bazı yorumları okuyun Gece Evigörsellerine göz atın ve aşağıdaki videoya göz atın:

Her şey derinliği elde etmekle ilgili. Bu ilk adım gibi. Arka planda küçük bir şekil olmasını istiyorsunuz ve sonra ön plandaki şekli buluyorsunuz. Yani kapı çekimi, arka planın bir kısmı, bilirsiniz, şekillendirilmiş ve aslında ön plandaki camın üzerinde hareket eden ve onu hizaya getiren küçük buzlu bir bölüm var.

Şu ana kadarki tüm bu çekimler, önceden mevcut setinizde bir miktar dekorasyon gerektiriyor, ancak sonuncusu, o çekim için sıfırdan oluşturulmuş bir setin tamamı. Ve tasarımları görüyorsunuz, ‘Pekala, yüz silüetini nasıl yaratacağız? Tamam, resimlerimizi nereye koyuyoruz?’ Yani bunların hepsi silueti pratik olarak oluşturmak için tasarlandı.


Gece Evi’nin Görselleri Neden Bu Kadar Etkili?

Gece Evi Görünümü

En unutulmaz sahnelerden birinde Gece EviTuhaf sesler duyduktan sonra Beth bodrumu keşfetmeye başlar ve kocası olduğu varsayılan bir hayaletle karşılaşır. Başının döndüğünü görse de, soru hayaletin gerçek mi yoksa optik bir yanılsama mı olduğudur. Corridor Ekibi sekansı izledi ve Sam nasıl olduğunu açıkladı: “Bu, bir yüz silüetine benzeyecek şekilde özel olarak tasarlanmış özel 3D baskılı kalıplama gibidir.Ayrıca figürün şeklinin daha dikkat çekici olması için ışıklandırmanın kullanıldığını da ortaya çıkardılar.

Gece Evi Beth’in replika evle ilgili görüntüleri ve ona asıl musallat olan şeyin Owen olmadığını anladığı an da dahil olmak üzere başka benzersiz görseller de yer alıyor. Tüm bu sekansın sonuna doğru Gece Evi Beth’in saldırıya uğramadan önce görünmez bir varlığa sahip olduğunu görüyor. Sonunda evindeki tuhaf olaylardan Hiçbir şeyin sorumlu olmadığı ortaya çıktı.ve son dakikalarda bir teknede gölgeli figür görülebiliyor.

VFX sanatçılarının görüntüleri tartıştığını duymak ilginç Gece Evive bazı etkilerin nasıl elde edildiğini açıklayın. Filmde yer alan hayaletler benzersizdir ve bunların tasviri de bazı benzersiz teknikler gerektirmiştir. 2021 korku filmi, tür hayranlarına pek çok heyecan verici an yaşattı ve yaratımları hakkında bilgi sahibi olmak onları daha da etkileyici kılıyor.

Kaynak: Koridor Ekibi

 • Gece Evi

  Yayın tarihi:
  2021-07-16

  Müdür:
  David Bruckner

  Döküm:
  Stacy Martin, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall, Evan Jonigkeit, Rebecca Hall

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  108 dakika

  Ana Tür:
  Gerilim

  Türler:
  Korku, Gerilim

  Yazarlar:
  Ben Collins, Luke Piotrowski

  Özet:
  Kocasının beklenmedik ölümüyle sarsılan Beth (Rebecca Hall), kendisi için inşa ettiği göl kenarındaki evde yalnız kalır. Kendini bir arada tutmak için elinden geleni yapıyor ama sonra kabuslar geliyor. Evde ona seslenen, hayaletimsi bir çekicilikle onu çağıran bir varlığın rahatsız edici görüntüleri. Arkadaşlarının tavsiyesine rağmen kocasının eşyalarını araştırmaya başlar ve cevapların özlemini çeker. Bulduğu şeyler hem tuhaf hem de rahatsız edici sırlardır; çözmeye kararlı olduğu bir gizem.

  İnternet sitesi:

  Görüntü yönetmeni:
  Elişa Hıristiyan

  Üretici:
  John Zois, David S. Goyer, Keith Levine

  Üretim şirketi:
  Anton, Phantom Four Filmleri

  Ana karakterler :
  Claire, Mel, Owen, Beth

  Distribütör:
  Projektör Resimleri

  Yardımcı yönetmen :
  Karen Radzikowski

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow