2022’de oyun için en iyi 4K TV (İngiltere)

Bu içerik başlangıçta Mashable’da ABD’li bir izleyici kitlesi için göründü ve İngiltere’deki izleyici kitlesi için uyarlandı. Gelecek nesil burada. Bununla yeni nesil konsolları kastediyoruz: PlayStation 5 ve Xbox Series X. İleride ciddi oyuncular için hemen hemen standart. Bu, aynı zamanda bir 4K TV’ye yükseltme zamanının geldiği anlamına gelir. 4K TV’lerin sunduğu çarpıcı ayrıntıları ve hızlı …

2022’de oyun için en iyi 4K TV (İngiltere)

Bu içerik başlangıçta Mashable’da ABD’li bir izleyici kitlesi için göründü ve İngiltere’deki izleyici kitlesi için uyarlandı.

Gelecek nesil burada. Bununla yeni nesil konsolları kastediyoruz: PlayStation 5 ve Xbox Series X. İleride ciddi oyuncular için hemen hemen standart. Bu, aynı zamanda bir 4K TV’ye yükseltme zamanının geldiği anlamına gelir. 4K TV’lerin sunduğu çarpıcı ayrıntıları ve hızlı tepki veren oynanışı neden kaçırasınız?

PlayStation 5 ve Xbox Series X, 4K TV’ye oyun çıkışı sağlar, böylece 4K için optimize edilmiş oyunların tüm ihtişamını görebilirsiniz. Call of Duty: Modern Warfare II veya 23. Sürükleyici bir oyun deneyimi istediğini mi söyledin? Bu mükemmel eşleşmelerle elde edeceksiniz.

4K TV’lerin çoğu, oyunlara ara vermek istediğinizde veya oda arkadaşlarınız Netflix’te dinlenmek istediğinde harika olan akıllı özelliklerle de yüklüdür. Özellikler, akışlı medya hizmetleri, sesli arama veya telefonunuzdan veya tabletinizden içerik yansıtma için destek ve işlevsellik içerir.

4K nedir?

4K, ultra yüksek çözünürlük demenin süslü bir yoludur. Bir 4K TV ekranı en az 8 milyon aktif piksele sahiptir. 3.840 x 2.160 standart çözünürlükle, 1080p HD standardının dört katı çözünürlüğe sahiptir. En iyi markalı TV’ler ayrıca normal HD ve SD içeriği yükseltir, böylece mümkün olduğunca gösterişli görünür.

Oyun oynamak için 4K TV’ye mi ihtiyacınız var?

Tek kelimeyle, evet. En azından, yeni nesil konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız yaparsınız. Önceki nesil PS4 Pro ve Xbox da 4K’yı destekler, bu nedenle teknoloji açısından zaten zamanın gerisinde olabilirsiniz. PS5 ve Xbox Series X, muazzam 4K içerikle devam etmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut 4K TV dalgası, konsolların gelişmiş özelliklerini karşılamak için başka özelliklerle doludur. Bunlara eARC (Gelişmiş Ses Dönüş Kanalı), ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu), 120Hz’de 4K (Yüksek Kare Hızı), HGiG ton eşleme, VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve düşük giriş gecikmesi dahildir.

4K TV’ler ne kadar büyük?

4K söz konusu olduğunda, daha büyük gerçekten daha iyidir. Ve neden olmasın? 4K kalitesinden en iyi şekilde yararlanmak ve bu TV’leri giderek daha fazla kullandığımız akıllı telefonlardan ve küçük cihazlardan ayırmak istediğinizde daha büyük bir ekran mantıklıdır. HD içerik izle. 4K’daki en küçük boyut genellikle 48 inçtir ve 55, 65, 75 ve hatta 80+ inç ekranlara kadar çıkar. Ekran boyutu köşeden köşeye çapraz olarak ölçülür.

Düşük giriş gecikmesi nedir?

Bu, TV’nizin aldığı verileri ekranda gerçek bir görüntüye dönüştürmesinin ne kadar sürdüğünü gösteren bir teknik jargondur. Giriş gecikmesi ne kadar düşükse (milisaniye olarak sayılır) o kadar iyidir. Bu, oyun eyleminin kontrol panelinde veya rakibinizin ekranında olup bitenlerin gerisinde kalmadan olabildiğince hızlı olacağı anlamına gelir. Tetikleyiciniz ve hedefiniz senkronize değilse ne işe yarar? Milisaniye endişelenecek bir şey gibi görünmeyebilir, ancak sadece 100 ms büyük bir fark yaratabilir – aslında oyunları oynamayı zorlaştırır.

ALM nedir?

Bu, Otomatik Düşük Gecikme Modu anlamına gelir. Bir oyun sinyalini otomatik olarak algılayan ve TV’nizi oyun moduna geçiren şık bir teknolojidir. Bu, esasen fazla görüntü işleme gücünü kapatır ve bu da oyun performansını hızlandırır ve korkunç girdiyi azaltır. En az dirençli yolu, yani oyuna minimum çabayla girmeyi seven oyuncular için, konsolu çalıştırmadan önce TV’nizi oyun moduna geçirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

HDMI 2.1’e ihtiyacınız var mı?

PlayStation 5 ve Xbox Series X için kesinlikle HDMI 2.1’e ihtiyacınız var. Her iki konsol da oyunların çıkışını 120 fps’ye (saniyede kare) kadar çıkarmak için HDMI 2.1 kullanır. HDMI 2.1, 48Gbps’lik artırılmış bant genişliğini destekleyen bir özelliğe sahip HDMI’nın en son sürümüdür. Bu, daha yüksek çözünürlük, daha hızlı yenileme hızları ve daha iyi HDR desteği anlamına gelir. HDMI 2.1 ayrıca mümkün olan en iyi ses performansı için en son ses teknolojisiyle uyumlu olmanızı sağlayan eARC’yi de destekler.

TV’ler birden fazla HDMI bağlantı noktasına sahip olsa da, tüm bağlantı noktaları HDMI 2.1 olmayacaktır (2.0 genellikle standart olarak dahil edilir – 2.0’ın altındaki hiçbir şey, saniyede 30 kareden daha yüksek 4K çözünürlüğü işleyemez). Neyse ki, en yeni 4K TV ürününün çoğu, ihtiyacınız olan tek şey olan en az bir HDMI 2.1 içerecek. Bu, hem PS5 hem de Xbox Series X’in aynı anda takılı olmasını istemiyorsanız geçerlidir. PS4 ve son Xbox, Nintendo Switch gibi HDMI 2.0 ile mutlu bir şekilde yapacak.

120Hz ne anlama geliyor?

Bu, yenileme hızıdır – ekranın dakikada kaç kez yenilendiği. Yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, hareketin ve oyunun işlenmesi o kadar yumuşak olur. PS5 ve Xbox Series X, 120 fps’de oyunları pompalarken, 120Hz ile başa çıkabilecek bir 4K TV istiyorsunuz. Neyse ki, çoğu öyle. Ayrıca VRR ile donatılmış bazı TV’ler de bulacaksınız. Bu, oyun içinde kekemeliği önlemek için oyunun fps çıkışındaki ani değişikliklere ayak uyduran Değişken Yenileme Hızı anlamına gelir.

En iyi oyun TV’si nedir?

Üst düzey seçeneklerden daha cüzdan dostu seçimlere kadar, bunlar hızlı aksiyon, hızlı yanıt ve genel performans sunan oyun dostu en iyi 4K TV’lerdir.

Bunlar, 2022’de oyun için en iyi 4K TV’ler.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow