2022’nin en iyi 10 LGBTQ+ şovu ve onları nerede izleyeceğiniz

Bunlar, Harley Quinn’den Heartstopper’a, 2022’nin en iyi 10 LGBTQ+ şovu ve onları nerede izleyebileceğinizle ilgili ayrıntılar. LGBTQ+ medyası hala her zamankinden daha önemli. Kendilerini ekranda görerek topluluk üyelerini güçlendirir ve topluluğun toplumdaki varlığını normalleştirir. Neyse ki, bu yıl LGBTQ+ insanları saygılı ve ilişkilendirilebilir bir şekilde tasvir eden çok sayıda yayın oldu ve işte size en… Okumaya devam et 2022’nin en iyi 10 LGBTQ+ şovu ve onları nerede izleyeceğiniz

2022’nin en iyi 10 LGBTQ+ şovu ve onları nerede izleyeceğiniz

Bunlar, Harley Quinn’den Heartstopper’a, 2022’nin en iyi 10 LGBTQ+ şovu ve onları nerede izleyebileceğinizle ilgili ayrıntılar.

LGBTQ+ medyası hala her zamankinden daha önemli. Kendilerini ekranda görerek topluluk üyelerini güçlendirir ve topluluğun toplumdaki varlığını normalleştirir.

Neyse ki, bu yıl LGBTQ+ insanları saygılı ve ilişkilendirilebilir bir şekilde tasvir eden çok sayıda yayın oldu ve işte size en iyinin en iyisini gösteren bir liste. İster yeni bir şov, ister yeni bir sezon olsun, bu liste bu yıl – kelime oyununu affedin – çıkan birden fazla LGBTQ + dizisini kapsayacak.

Ayrıca, bu liste spoiler içerebilir, bu yüzden dikkatli ilerleyin!

Heartstopper – 1. Sezon

Charlie ve Nick Heartstopper'da karda yatıyorNetflix

Alice Oseman’ın çizgi romanlarına dayanan bu reşit olma komedi dizisinde, birbirleriyle geçici bir ilişki kurmaya çalışan Charlie ve Nick gençleri konu alıyor. Dizi, Nisan ayında Netflix’i vurduğunda dünyayı kasıp kavurdu ve sadece eşcinsel ilişkileri değil, biseksüel, lezbiyen ve trans kimlikleri de tasvir ettiği için övgü aldı.

Eğlenceli ve renkli sinematografi, diziye genç bir merak duygusu veriyor ve gençlik aşkı hakkında sağlıklı bir dizi arıyorsanız mükemmel bir izleme deneyimi sunuyor. Şov zaten ikinci ve üçüncü sezon için yenilenmiş olduğundan, şimdi izlemeye başlamak için en iyi zaman.

Heartstopper Sezon 1, Netflix’te mevcuttur.

Genç Kraliyet Ailesi – 2. Sezon

genç kraliyet netflixgenç kraliyet netflixNetflix

Young Royals, Netflix’e ilk olarak 2019’da geldi, ancak kısa süre önce yeni bir sezon düştü. Netflix’e göre dizinin konusu şu şekilde: “Prens Wilhelm, prestijli yeni yatılı okulundaki hayata uyum sağlıyor, ancak kalbinin sesini dinlemek tahmin edilenden daha zorlayıcı oluyor.”

Süslü bir yatılı okula giden genç bir prensin hikayesi en çok ilişkilendirilebilir olay örgüsü olmayabilirken, onunla alt sınıf sınıf arkadaşı Simon arasındaki karmaşık aşk… beraberinde gelen şöhreti bir kenara bırakırsak biraz daha ilişkilendirilebilir. Gösteri ayrıca, birçok insanın mücadele ettiği gergin ebeveyn ilişkileri ve akıl sağlığı gibi konuları da ele alıyor.

Young Royals Sezon 1 ve 2 şu anda Netflix’te izlenebilir.

Harley Quinn – 3. Sezon

Harley Quinn'in 3. Sezonundan bir kareHarley Quinn'in 3. Sezonundan bir kareHBO Max

Harley Quinn DC animasyon şovu, bu listedeki diğer girişlere tam olarak benzemiyor, bu da onu sizin için mükemmel yapabilir. Bu patlayıcı, komik ve şiddetli dizi, Joker’i terk eden ve kötülük dünyasında kendisine bir isim yapmaya çalışan Harley Quinn’i konu alıyor.

Dizi, Harley ve en yakın arkadaşı Poison Ivy arasındaki cinsel gerilimi yavaş yavaş artırdı, ta ki sonunda ikisi, 2. Sezonun sonunda ne olursa olsun birlikte kalmaya yemin ederek Ivy ve Kite Man’in düğününden kaçana kadar. Ve 3. Sezon, Ivy ve Harley’i balayı dönemlerinde veya onların deyişiyle “Eat Bang Kill Turu”nu “BFF-GFF’ler” olarak göstererek bu bahsi yükseltti.

Harley Quinn Sezon 1-3 şu anda HBO Max’te yayınlanmaya hazır.

Rupaul’un Drag Yarışı – All Stars 7

Rupaul'un drag yarışı All Stars 7 oyuncu kadrosunun afişiRupaul'un drag yarışı All Stars 7 oyuncu kadrosunun afişiParamount+

All Stars 7, tüm hikayesinde muhtemelen Rupaul’un Drag Race’in en çok beklenen sezonuydu. Bu drag reality yarışmasında, gösterinin önceki sezonlarından sekiz kazanan yer alıyor ve onlar nihai Drag Race süperstarı olarak taç giymeye çalışıyor.

Olympus’ta Tanrıların dövüşünü izlemek gibi ve hayranlar kesinlikle buna bayılıyor. Bu sezon herhangi bir eleme olmaksızın çok daha eğlenceli olduğunu kanıtladı ve Snatch Game bölümü artık IMDb’de tüm zamanların en yüksek reytingli Drag Race bölümü9.9 puanla.

All Stars 7 şu anda HBO Max’te izlenebilir.

Bayrağımız Ölüm Demektir – 1. Sezon

Lucius ve Stede, Bizim Bayrağımız Ölüm Demektir'de bir kitapla bir gemide duruyorLucius ve Stede, Bizim Bayrağımız Ölüm Demektir'de bir kitapla bir gemide duruyorHBO Max

Our Flag Means Death, Taika Waititi’nin en yeni projelerinden biri ve diğer yönetmenlik çalışmaları kadar iyi. Gevşek bir şekilde tarihe dayanan komedinin konusu, Stede Bonnet’in “Beyefendi Korsan” haline gelip vahşi Karasakal’a aşık olmasını izliyor.

Queerbaiting’in antitezi olarak – göre Atlantik Okyanusu – Stede ve Karasakal’ın birbirlerinden hoşlanıp hoşlanmadıklarına asla şüphe yok, ancak ilişkileri sezon sonunda en kötüye gidiyor. Hayranlar, Sezon 2’nin çifti yeniden bir araya getirmesi için dua etmek zorunda kalacak.

Our Flag Means Death 1. Sezon şu anda HBO Max’te izlenebilir.

Grace & Frankie – Son Sezon

zarafet ve frankiezarafet ve frankieNetflix

Netflix’in en uzun soluklu dizisi haline gelen Grace & Frankie, Nisan ayında son dizisi olan 7. Sezon ile sona erdi. Dizi, kocalarının birbirlerine aşık olduğu ve eşlerinden boşanmak istedikleri haberini kabullenen baş karakterleri konu alıyor.

Dizi, ortaya çıkan birinin başlangıçta çekirdek bir aileyi nasıl parçalayabileceğini anlatıyor, ancak konuyu nüans ve hoş bir mizahla araştırıyor. Ve bu, LGBTQ+ topluluğunun yaşlı üyelerini canlandıran ve görmek her zaman canlandırıcı olan birkaç diziden biridir.

Grace & Frankie’nin yedi sezonunun tamamı Netflix’te izlenebilir.

Baykuş Evi – 3. Sezon

The Owl House 3. Sezon 1. Bölüm Teşekkürler Onlar İncelemesiThe Owl House 3. Sezon 1. Bölüm Teşekkürler Onlar İncelemesiDisney kanalı

Baykuş Evi hem güldüren hem de ağlatan animasyonlu bir fantezi dizisidir. Disney olay örgüsünü şu şekilde açıklıyor: “Kendine güvenen genç bir insan kızı olan Luz, yanlışlıkla asi bir cadı Eda ve sevimli bir şekilde küçük bir savaşçı olan King ile arkadaş olduğu büyülü yeni bir dünyaya açılan bir portala rastlar.” Luz bu insanlarla sadece arkadaş olmakla kalmaz, aynı zamanda başka bir cadı olan Amity ile romantik bir ilişki kurar.

Ne yazık ki şov, üçüncü sezon son sezonu olduğu ve o sezon için yalnızca sınırlı sayıda bölüm verildiği için yarıda kesildi. Hayranlar, özellikle tartışma nedeniyle inanılmaz derecede hayal kırıklığına uğradılar. iptal edilmesinin nedeni bariz LGBTQ+ temsiliydi. Ne yazık ki Baykuş Evi’nin sonu gelmiş olsa da, dizi 2022’nin en iyi LGBTQ+ şovlarından biri olarak kesinlikle bir patlama ile çıkacak.

Owl House 1. ve 2. Sezonları şu anda şurada izlenebilir: Disney+. 3. Sezon incelemelerimizi okuyabilirsiniz. burada.

First Kill – 1. Sezon

Elinor First Kill'de birinin boynunu ısırıyorElinor First Kill'de birinin boynunu ısırıyorNetflix

Lezbiyen aşıklara düşman mı? Bizi de sayın! Göre imdbFirst Kill’in konusu şöyle: “Aşık olmak, genç Juliette ve Calliope için zor bir iştir: Biri vampir, diğeri vampir avcısı ve ikisi de ilk cinayetlerini gerçekleştirmeye hazır.” Dizi ne yazık ki ilk sezonundan sonra iptal edildi ama yine de kesinlikle izlenmeye değer.

First Kill biraz sevimsiz ve 2010’ların doğaüstü gençlik draması çılgınlığını anımsatıyor, ancak tadı bayat kan gibi olmayacak kadar güncellendi. Ve aynı zamanda Onur Ayı sırasında çıktı, yani vampirler artık resmi olarak LGBTQ+ kültürüdür.

First Kill şu anda Netflix’te izlenebiliyor.

Efsanevi – 3. Sezon

EfsaneviEfsaneviHBO Max

Balo salonu kültürü, LGBTQ+ tarihinin büyük bir bölümünü oluşturuyor, bu nedenle bu konuda bir realite yarışması olması kaçınılmaz görünüyordu. Gösteride, tarafından açıklandığı gibi Çürük domates“‘Evler’ adı verilen moda ekipleri, para ödülü kazanma şansı için dans yarışmalarında yarışıyor ve modaları sergiliyor.”

Şovla ilgili yakın zamanda bir tartışma yaşandı ve 3. Sezon yarışmacısı Aja Labeija – kendisi de Drag Race ünvanına sahip – bir şovda ifşa oldu. Twitter gönderisi kimsenin kendi evini seçemediğini. Ancak şovun üç sezon sonra hala güçlü olduğunu düşünürsek, kesinlikle izlemeye değer.

Efsanevi Sezon 1, 2 ve 3 şu anda HBO Max’te izlenebilir.

Öfori – Sezon 2

coşkucoşkuHBO Max

Euphoria, son yılların en popüler şovlarından biridir, bu yüzden muhtemelen onu zaten biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için Euphoria, okula yeni gelen Jules ile tanıştıktan sonra uyuşturucu bağımlılığıyla savaşmaya çalışan Zendaya’nın canlandırdığı Rue’yi takip ediyor. Ancak Jules’un kendine ait bagajı vardır.

Jules ve Rue’nun ilişkisi her ikisi için de tartışmalı bir şekilde sağlıksız olsa da, özellikle 2. Sezonda, popüler bir gençlik şovunun merkezinde heteroseksüel olmayan, cis olmayan bir ilişkiyi izlemek devrim niteliğinde geliyor. Ve ikinci sezon birinci sezon kadar yaşamamış olsa da, yine de bir o kadar ikonik.

Euphoria Sezon 1 ve 2 şu anda HBO Max’te izlenebilir.

Teknory