2023’te Çin için en iyi VPN

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. VPN’ler dünyanın her yerindeki herkes için kullanışlıdır, ancak bu güçlü siber güvenlik hizmetleri, Çin gibi internet kullanımı konusunda katı kısıtlamalar olan bir ülkeye seyahat ettiğinizde daha da önemlidir. Çin’e bir seyahat planlıyorsanız veya ülkeyi eviniz yaptıysanız, bir VPN kullanmaktan […]

2023’te Çin için en iyi VPN

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

VPN’ler dünyanın her yerindeki herkes için kullanışlıdır, ancak bu güçlü siber güvenlik hizmetleri, Çin gibi internet kullanımı konusunda katı kısıtlamalar olan bir ülkeye seyahat ettiğinizde daha da önemlidir. Çin’e bir seyahat planlıyorsanız veya ülkeyi eviniz yaptıysanız, bir VPN kullanmaktan faydalanabilirsiniz.

Çin’de bir VPN’e ihtiyacınız var mı?

Muhtemelen Çin’in internet sansürü hakkında epey şey duymuş ve okumuşsunuzdur, ancak bu, ülkedeki ortalama internet kullanıcısı için gerçekte ne anlama geliyor? Anlaşılan, Çin hükümetinin yabancı internet sitelerine erişimi engellediği ve sınır ötesi internet trafiğini yavaşlattığı. Hükümet, esas olarak siyasi nedenlerle, ama aynı zamanda nüfus üzerindeki kontrolünü sürdürmek için içeriği sansürler.

Bu sansür sistemi ‘Büyük Güvenlik Duvarı’ olarak adlandırılır ve türünün dünyadaki en büyük sistemidir. Geniş bir ülkeye seyahat ediyorsanız, internet ayrıcalıklarınız ciddi şekilde kısıtlanacaktır. Neyse ki bu, çoğu insanın aşina olacağı bir deneyim değil, ancak Çin vatandaşları için bir norm haline geldi.

Ülkeyi ziyaret ediyorsanız, sanal bir özel ağ veya VPN kullanarak bu sistemi atlatabilirsiniz. Bizden alın: Çin’de bloke olmanıza gerek yok. Çin’de bir VPN kullanmak teknik olarak yasal olsa da, sağlayıcılar, internet kullanıcılarının canını sıkacak şekilde, periyodik olarak çökerten ve sunucuları engellemeye ve bant genişliğini kısmaya çalışan yetkililerle bir kedi-fare oyunu oynarlar.

Çin’deki kullanıcılar, VPN’leri bloke olursa değiş tokuş etmek zorunda kalabilir, ancak haber sitelerinden sosyal medyaya ve Google’a kadar yabancı web sitelerine sınırsız erişim isteyen herkes için bir VPN’e sahip olmak bir zorunluluktur. Çin’de tatildeyseniz, Instagram’a fotoğraf göndermek ve Whatsapp kullanarak arkadaşlarınızla iletişiminizi sürdürmek için bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bunun nedeni, VPN’lerin gerçek konumunuzu başkalarından gizlemek için sanal bir IP adresi ataması ve coğrafi engelleme ve sansür önlemlerini onlarsız bir yerdeymişsiniz gibi aşmanıza olanak sağlamasıdır. VPN’ler ayrıca verileri şifreleyerek, başkalarının ne indirdiğinizi görmesini imkansız hale getirmek için bilgisayarınızı veya cihazınızı bırakır; bu, gözetimin yetkililer için en yüksek önceliğe sahip olduğu bir ülkede yararlıdır.

Çin’de VPN kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Çin’de bir VPN kullanırken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, tamamen yasal olmasına rağmen yetkililer tarafından hoş karşılanmayacağıdır. Hafife alınacak bir şey değil ve herhangi bir karar vermeden önce önceliklerinizi dikkatlice düşünmelisiniz. Çin’deki VPN’ler hakkında bilinmesi gereken ikinci şey, siz gelmeden önce kurmanın daha kolay olmasıdır.

Sunucu numarası ve konumu (mümkünse Çin’de), yüksek hızlar ve ekstra güvenlik katmanları, bir VPN’de aranacak önemli şeylerdir. Güvenilir müşteri hizmetleri de önemli bir husustur, çünkü oradayken teknik zorluklarla karşılaşırsanız, sorunu gideremezseniz mevcut en hızlı hizmetin size pek faydası olmaz.

Çin için en iyi VPN nedir?

Karar vermenize yardımcı olmak için, PureVPN ve NordVPN gibi popüler hizmetler de dahil olmak üzere Çin için en iyi VPN’lerden bir seçki sıraladık. Tek yapmanız gereken bu listeden favori bir seçenek seçmek.

Bunlar, 2023’te Çin için en iyi VPN’lerdir.

Teknory