2023’te Her Pokémon Go Gym Savaşını Kazanmak İçin Bu Pokémonları Kullanın

bilmeyenlere, Pokémon Git insanların tostlarında veya iş arkadaşlarının omzunda görünen sanal yaratıkları yakalamak için koşturmasından biraz daha fazlası gibi görünebilir. Bununla birlikte, doksanların orijinal video oyunu gibi, Pokémon Go, güçlü Pokémon hiyerarşisine sahip kısır bir dövüş oyunudur. “En iyisi olmak” isteyen herkes, rakip takımları paramparça etmek ve spor salonlarının kontrolünü ele geçirmek için bunu ezberlemelidir. […]

2023’te Her Pokémon Go Gym Savaşını Kazanmak İçin Bu Pokémonları Kullanın

bilmeyenlere, Pokémon Git insanların tostlarında veya iş arkadaşlarının omzunda görünen sanal yaratıkları yakalamak için koşturmasından biraz daha fazlası gibi görünebilir. Bununla birlikte, doksanların orijinal video oyunu gibi, Pokémon Go, güçlü Pokémon hiyerarşisine sahip kısır bir dövüş oyunudur. “En iyisi olmak” isteyen herkes, rakip takımları paramparça etmek ve spor salonlarının kontrolünü ele geçirmek için bunu ezberlemelidir.

Ama bu hiyerarşi tam olarak nedir? Hangi Pokémon’un yakalanmaya/yumurtadan çıkmaya/gelişmeye değer olduğunu nasıl anlarsınız? Artık endişelenmeyin: Bir sonraki savaşı kazanmanıza yardımcı olacak en iyi Pokemonların kapsamlı bir listesi burada.

Hayalinizdeki Takımı Anlamak

Pokemon Go Battle League’de yeni (veya daha yeni) olanlar için, mükemmel Poke takımınızı oluşturmadan önce birkaç şey bilmelisiniz. Mevcut 600’den fazla Pokemon ile, çılgın isimlere sahip sevimli küçük yaratıklar, arkadaşlarınızı alt etmeye ve haysiyetinizi korumanıza yardımcı olmaya hazır canavarca canavarlara dönüşebilir.

Pokémon’da Neler Aranmalı?

Her hayvanın Güçten Dayanıklılığa kadar bir dizi özelliği vardır ve konumunuza ve neyle/kiminle savaştığınıza bağlı olarak, bu koşullarda kimin en iyi performansı göstereceğini bilmeniz gerekir.

Pokemon’u yakaladıkça, onları şekerle beslemeniz, onları savaşta kullanmanız ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için güçlendirmeler vermeniz gerekecek. Örneğin, en yaygın Pokemonlardan biri olan Pidgey’e bakın. Minik kuş ilk başta pek bir şey gibi görünmeyecek, ancak o geliştikçe Saldırı, Savunma ve becerileri daha iddialı hale geliyor. Kesinlikle savaş için en iyilerden biri olmasa da, muhtemelen bulabileceğiniz en iyilerden biridir.

Güçlü/Zayıf Yönlerini Anlamak

Her Pokemon’un kendi Güçlü ve Zayıf Yönleri vardır. Arkadaşımız Pidgey’e geri dönelim, o uçabilir. Ancak elektrik, buz veya kaya saldırılarıyla başka bir yaratıkla savaşırsa başınız belaya girer. Pokemon’unuzu seçmeden önce, kiminle savaştığınızı ve Pokemon’unuzun neler yapabileceğini anlamak çok önemlidir.

Pokémon Go’daki En Güçlü Pokémon: Genel Olarak En İyisi

Efsanevi Mewtwo, Mew, Articuno, Moltres ve Zapdos’un bu listenin başında yer alması şaşırtıcı değil. Onları atlamayı seçtik. Bu arada, hayranların gözdesi Charizard sandığınız kadar iyi bir çok yönlü değil, Vaporeon ise kolayca var olan en iyi Eevee evrimi.

Şu anda hangi Pokémon’un sahip olabileceğiniz en iyi olduğunu merak ediyorsanız Pokémon Gitişte ilk 10:

 1. mutluluk
 2. Söndürme
 3. Guzzlord
 4. Ursaluna
 5. nihilego
 6. Garchomp
 7. snorlax
 8. tiranitar
 9. Daha hızlı
 10. Metagross

Pokémon Go’daki En Güçlü Pokémon: En İyi Dayanıklılık Durumu

Yüksek seviyeli spor salonu savaşları söz konusu olduğunda, özellikle de takımınızı savunmak için onu geride bırakacaksanız, ciddi darbeler alabilen bir Pokémon kullanmak istersiniz. Yüksek dayanıklılığa sahip bir Pokémon’un liderliğindeki bir spor salonunu alt edip edemeyeceğinizi belirlemek de önemlidir.

Yani, bu listeyi dolduran mevcut olmayan efsanevi Pokémon hariç, işte en yüksek dayanıklılığa sahip ilk 10 Pokémon:

 1. mutluluk
 2. Chansey
 3. Guzzlord
 4. wobbuffet
 5. ağabeyim
 6. O gülümsedi
 7. snorlax
 8. Drifblim
 9. Hariyama
 10. Kıvırcık tüf

Pokémon Go’daki En Güçlü Pokémon: En İyi Saldırı İstatistikleri

Pokémon Go’da ciddi bir güce sahip olmak istiyorsanız, ateş Pokémon en iyi seçeneğinizdir. Saldırı istatistikleri, spor salonu savaşlarında rakipleri hızla alt etmek için mükemmeldir. Yine de, her Pokémon’un farklı bir hızda saldıracağını belirtmekte fayda var, bu nedenle bazen tek başına güç yeterli olmayacaktır.

Yine de, tek umursadığınız gruptaki en yoğun saldırıya sahip olmaksa, peşinden gitmeniz gerekenler bu 10 Pokémon’dur.

 1. Xurkitree
 2. Olabilmek
 3. feromon
 4. Rampardos
 5. Archeops
 6. Söndürme
 7. Haxorus
 8. selamlama
 9. Chandelure
 10. Alakazam

Pokémon Go’daki En Güçlü Pokémon: En İyi Savunma Durumu

Yoğun bir ortamda hakaretler ortalıkta uçuşurken, kalın bir deriden daha iyi bir şey yoktur. Pokémon Git aynı senaryo savaşın ortasına göndermek istediğiniz Pokémon için de söylenebilir. Doğru zamanda savunmadan en iyi şekilde yararlanmak, zorlu, üst düzey bir rakibe karşı gelgiti değiştirebilir.

Bu on Pokémon – efsaneler hariç – bunu sizin için en iyi yapabilecek olanlardır.

 1. mekik
 2. Bastiodon
 3. Probopass
 4. Toxapex
 5. mega çelik
 6. çelikix
 7. Mega Agron
 8. Agron
 9. Cloyster
 10. alacakaranlık

Pokémon Go’daki En Güçlü Pokémon: Pokémon Gücünü Anlamak

Bu Pokémonlar en güçlü karakterler olsa da, Pokémon Go’daki herkesin benzersiz özelliklere sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Böylece, bazı Vaporeonlar diğerlerinden daha güçlü olacaktır. Arcanine’iniz bile aynı seviyedeki bir Lapra’dan daha sağlam olabilir.

Pokémon’larınızın güç spektrumunda tam olarak nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olması için Pokemon web sitesini ziyaret ederek güç spektrumunu görüntüleyin. pokedex. Bu sistem size Pokemon’unuzu güçlendirmek ve savaşları kazanmak için ihtiyacınız olan bilgileri verecektir.

Kazanmak İçin Diğer İpuçları

Artık mükemmel dizilişinize sahip olduğunuza göre, hayatınızın (veya en azından bugünün) mücadelesine hazırlanma zamanı. Evrim geçirmiş dostunuzu savaşa atmadan önce birkaç şey yapmanız gerekecek.

Koruma Kalkanlarınızı Akıllıca Kullanın

Her Pokemon, bir savaş sırasında sizi yüklü saldırılardan koruyan iki Koruma Kalkanı alır. Fazla hasar vermeyecek bir saldırı arıyorsanız, bekleyin. Pokemon’unuzun ömrünü uzatmak için en çok ihtiyaç duyduğunuzda kalkanlarınızı kullanın.

Candy’yi Akıllıca Kullanın

Elinizde sadece çok fazla şeker olacak. Pokemon’unuza en iyisini yapacağını düşündüğünüz bir stat artışı vermek için bunu kullanın. Örneğin, Pidgey’inizi başka bir yaratıktan asla daha iyi olmayacaksa, maksimuma çıkarmanın hiçbir anlamı yoktur.

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Mükemmel diziliş çok fazla pratik, deneme ve yanılma gerektirir. Neyin iyi çalıştığını ve neyin işe yaramadığını görmek için daha fazla savaşa katılın. Her Spor Salonu’nu ele geçirmek veya her arkadaşınızı yok etmek için aynı Pokemon’u kullanırsanız, harika çalışır, ancak değilse, o mükemmel düzeni bulana kadar denemeye devam edin.

Teknory