2023’te iPhone için en iyi kulaklıklar (Birleşik Krallık)

Yakından dinleyin: tüm hayatınız telefonunuzun içinde doludur. Ve eğer müzik dinlemek (podcast’ler ve sesli kitapların yanı sıra) hayatın gerçek zevklerinden biriyse, telefonunuza bağlanmak için iyi bir kulaklığa veya kulaklık setine ihtiyacınız var. Bu özellikle iPhone kullanıcıları için geçerlidir. Kendini adamış Apple hayranlarının bileceği gibi, Apple iOS, Apple ürünlerini bir arada senkronize etmek için tasarlanmış, benzersiz […]

2023’te iPhone için en iyi kulaklıklar (Birleşik Krallık)

Yakından dinleyin: tüm hayatınız telefonunuzun içinde doludur. Ve eğer müzik dinlemek (podcast’ler ve sesli kitapların yanı sıra) hayatın gerçek zevklerinden biriyse, telefonunuza bağlanmak için iyi bir kulaklığa veya kulaklık setine ihtiyacınız var.

Bu özellikle iPhone kullanıcıları için geçerlidir. Kendini adamış Apple hayranlarının bileceği gibi, Apple iOS, Apple ürünlerini bir arada senkronize etmek için tasarlanmış, benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir sistemdir. Bu, yalnızca belirli kulaklıkların işe yarayacağı anlamına gelir (bu arada en iyileri her zaman Apple tarafından üretilmese de). Ve iPhone’unuzla birlikte gelenler, özel bir set kadar iyi ses çıkarmıyor. Ayrıca deli gibi ses sızdırıyorlar.

Sesleriniz konusunda ciddiyseniz – ki öyle olmalısınız – hem iPhone’unuzun özelliklerine hem de yaşam tarzınıza uygun bir çifte ihtiyacınız var. Ne aradığınızı bilmek önemlidir, bu yüzden biz de araştırmayı sizin için yaptık.

iPhone’unuz için kablosuz kulaklığa mı ihtiyacınız var?

Basitçe söylemek gerekirse evet. Bir iPhone’unuz varsa, muhtemelen kablosuz bağlantıya geçme zamanı gelmiştir. Normal 3,5 mm ses jakı girişine sahip bir iPhone bulmak için birkaç nesil geriye gitmeniz gerekir. Apple birkaç yıldır telefonlarını Lightning bağlantı noktasıyla donatmakta ısrar ediyordu. Apple kulaklıklar ayrıca doğrudan telefonunuza bağlanabilmeleri için Lightning bağlantılarını da kullanır. Apple marka olmayan bir çift kablolu kulaklığınız varsa, Apple ayrıca normal bir ses girişini Lightning bağlantısına bağlayan bir adaptör de satar. Ancak bu adaptörler güvenilmezdir ve çok kolay kırılırlar. En iyi seçenek iPhone’unuzu kulaklığa bağlamaktır. Bu çok daha kolaydır ve daha az kablo anlamına gelir.

Gerçek kablosuz nedir?

Gerçek kablosuz – veya bazen adlandırıldığı şekliyle “gerçekten” kablosuz – telefonunuza veya cihazınıza herhangi bir kablo bağlı olmayan kulaklıkları ifade eder. Gerçek kablosuz kulaklıklar, sesi kulaklarınıza iletmek için farklı kablosuz teknoloji türlerini kullanabilir. En yaygın biçim Bluetooth’tur. Kablosuz ses kalitesi, kulaklığınız ile cihazınız arasındaki mesafe ve engeller gibi faktörlerin yanı sıra kulaklığınızın desteklediği codec yazılımından da etkilenebilir. Codec’ler, dijital ses sinyallerini kodlayan ve kodunu çözen algoritmalardır. Qaulcomm’un genellikle en iyi kodlayıcılar olarak derecelendirilen aptX kodlayıcılarını destekleyen düşük gecikmeli kulaklıklara dikkat edin; özellikle telefonunuzda video akışı yapmak ve görüntü ile sesin senkronize kalmasını sağlamak için.

AirPod’lar iPhone için en iyi kulaklıklar mı?

Evet ve hayır. AirPod’lar harikadır – özellikle AirPods Pro ve AirPods Pro Max (aşağıda göreceğiniz gibi) – ancak aynı zamanda pahalıdırlar. Kesinlikle tek noktadan iyi bir çözümdürler çünkü iPhone’unuzla kurulumu çok kolaydır ve Apple estetiğine mükemmel bir şekilde uyum sağlarlar. Ancak, araştırma yapmak ve kurulum için biraz daha fazla zaman harcamak istiyorsanız (veya biraz daha az harcamak istiyorsanız), başka iyi seçenekler de mevcut.

En ucuz kulaklığı mı satın almalısınız?

En ucuz kulaklığa birkaç pound harcayabilirsiniz, ancak iPhone’unuzla birlikte ücretsiz olarak gelen kulaklıkları da kullanabilirsiniz. Ucuza gitmek yanlış bir ekonomidir ve kalite ve işlevden ödün verirsiniz. Düzenli olarak müzik dinliyorsanız biraz daha yatırım yapmaya değer. Ses kalitesi çok daha iyi olacak.

Gürültü engelleme nedir?

Gürültü engelleme ortam gürültüsünü engelleyerek kendinizi tamamen müziğinize kaptırmanıza olanak tanır. Genellikle en iyi, en gelişmiş kulaklıkların işaretidir.

İki tür gürültü engelleme vardır: Pasif ve aktif gürültü engelleme. Pasif gürültü engelleme, kulaklıkların tasarımı ve yapısı sayesinde elde edilir; bu kulaklıklar, sızdırmazlık sağlayan büyük boyutlu kulak yastıklarına sahip olarak gürültüyü fiziksel olarak engeller. Aktif gürültü engelleme (ANC), gelen sesleri alan ve bunları iptal etmek için gürültü önleyici ses dalgaları oluşturan küçük mikrofonlardan oluşan bir sistem kullanır. Ayrıca “şeffaflık modu” gibi gelişmiş ANC modlarına da dikkat edin. Bu, diğer insanların sesleri gibi belirli bir düzeyde ortam gürültüsünün içeri sızmasına izin verir. Tren platformu duyurularını dinlemek veya arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullanışlıdır.

iPhone için en iyi kulaklıklar hangileri?

Yeni kulaklıklara ihtiyaç duymanızın ana nedenlerini düşünün: Seyahat ederken bunları kullanacak mısınız? Çoğunlukla evde müzik mi dinleyeceksiniz? Yoksa egzersiz yaparken mi? Bir dizi farklı senaryoya baktık ve sizin ve yaşam tarzınız için en iyi kulaklıkları veya kulakiçi kulaklıkları bulduk. Başka bir deyişle, sizin için bu zor işi biz yaptık. Bu listede herkese ve her bütçeye uygun bir şeyler olmalı. En iyi markaların etkileyici seçeneklerini sıraladık.

Bunlar 2023’te iPhone’unuz için en iyi kulaklıklar.

Teknory