2023’te MacBook için En İyi VPN (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. Bir VPN kullanmaya başlamak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır. Bu güvenlik araçları, popüler akış sitelerindeki şovların ve filmlerin kilidini açmak için coğrafi kısıtlamaları aşmak da dahil olmak üzere birçok avantaj sunar. VPN’ler ayrıca gizliliğinizi korumanıza ve göz atmanızı daha güvenli […]

2023’te MacBook için En İyi VPN (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

Bir VPN kullanmaya başlamak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır. Bu güvenlik araçları, popüler akış sitelerindeki şovların ve filmlerin kilidini açmak için coğrafi kısıtlamaları aşmak da dahil olmak üzere birçok avantaj sunar.

VPN’ler ayrıca gizliliğinizi korumanıza ve göz atmanızı daha güvenli hale getirmenize yardımcı olabilir (ancak VPN sağlayıcınızın iddialarını dikkatlice incelemek her zaman iyi bir fikirdir – bazıları diğerlerinden daha iyi iş çıkarır). VPN’ler trafiğinizi şifreleyebilir ve bilgisayar korsanları, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar gibi şeylere karşı koruma sağlayabilir. Tüm bunlar, bir MacBook’a sahipseniz çok önemlidir çünkü çevrimiçi tehditlerin en değerli aygıtınıza saldırmasını istemezsiniz.

VPN nedir?

Konuya fazla girmeden – burada zaten yaptık – sanal özel ağ veya VPN, Mac’iniz ile özel, uzak bir sunucu arasındaki şifreli bir bağlantıdır.

En temel anlamda, çevrimiçi etkinliklerinizi gizleyerek ve bağlantınızın sizin olmadığınız bir yerden geliyormuş gibi görünmesini sağlayarak sizi web’de tamamen gizli tutan bir hizmettir. Her şey şifreli bir tünelden geçtiği için tüm faaliyetleriniz izlenemez ve güvenlidir. Tünelin içini kimse göremez ve içerideki her şey çevrimiçi tehditlere karşı korunur.

Mac ile bir VPN’e bile ihtiyacınız var mı?

Tüm Mac’ler ve MacBook’lar, kötü amaçlı yazılımları engelleyen ve kaldıran yerleşik bir virüsten koruma yazılımıyla birlikte gelir ve internetten indirdiğiniz tüm uygulamalar, Apple’ın kötü amaçlı kodlarına karşı temizlenir. bekçi(Yeni bir sekmede açılır) alet. Ayrıca, macOS cihazınızın sabit diskinde bulunan tüm veriler, Dosya Kasası 2(Yeni bir sekmede açılır)tam disk programı XTS-AES-128 şifreleme(Yeni bir sekmede açılır) ve 256 bitlik bir anahtar.

Değerli verilerinizden herhangi biri Mac’inizin yerelleştirilmiş korumasının dışına çıktığında işler zorlaşmaya başlar ve bu, web’e her bağlandığınızda olur. İnternet Servis Sağlayıcınız veya İSS’niz, verilerinizi hedefli reklamlar için kullanma konusunda biraz uzman olan pazarlamacılara sattıkları (bazen) göz atma günlüklerini derlemek için her tıklamanızı izler. İSS’nize bir mahkeme celbi gönderilirse, bu bilgiler belirli devlet kurumlarının eline geçebilir.

Halka açık bir WiFi ağına bağlanmak, onu kimin kurduğunu veya başka kimin kullandığını bilmediğiniz için özellikle risklidir; özenti bilgisayar korsanları, internet trafiğinizi bir tür şekilde kesmek için kolayca atlayabilir “ortadaki adam”(Yeni bir sekmede açılır) Bir kafede, kütüphanede veya havaalanında internette gezinirken saldırın.

Bir VPN bu gizlilik sorunlarını ve daha sonra bazılarını halleder: IRL konumunuz gizlendiğinde, Netflix gibi akış hizmetlerinin uyguladığı coğrafi kısıtlamaları aşabilir ve Çin gibi yerlerde devlet sansürünü atlayabilirsiniz. Çevrimiçi anonimlik aynı zamanda torrent/eşler arası dosya paylaşımı ile uğraşmakta özgür olduğunuz anlamına gelir – yasa dışı türlere göz yumduğumuz anlamına gelmez.

Bir VPN’e abone olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Benzer paketler sunan birçok VPN var. Bu, sizin için çalışan bir hizmet seçmeyi zorlaştırır. Hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için, abone olmadan önce dikkate alınması gereken en önemli şeylerden bazılarını vurguladık:

Bağlantı hızı: İster çevrimiçi güvenlik için ister akış için bir VPN kullanmak isteyin, bu çok önemlidir. VPN kullanmanın bağlantı hızınızda düşüşe neden olması muhtemeldir, ancak önemli bir şeyi kabul etmemelisiniz.

şifreleme: VPN’ler öncelikle verileriniz için koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle şifreleme önemlidir. En iyi VPN’ler, tüm verilerinizin okunamaz ve izlenemez olmasını sağlar.

Bağlantı sayısı: En iyi VPN’ler aynı anda birden fazla bağlantı sunar, böylece aynı anda tüm cihazlarınızda korunmaya devam edebilirsiniz.

Gizlilik Politikası: Seçtiğiniz VPN, verilerinizi nasıl işledikleri, depoladıkları ve kullandıkları konusunda çok net olmalıdır. Bu uygulamalar bir gizlilik politikasında belirtilmelidir ve açık olmayan herhangi bir şey varsa başka bir yere bakmalısınız.

Sunucu ağı: En iyi VPN’ler, kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinde bulunan binlerce sunucuya erişim sağlar. için istikrarlı ve hızlı bir bağlantı arıyorsanız yayın Akışıalışveriş veya göz atma, seçeneklere ihtiyacınız var.

Bant genişliği limitleri, belirli işletim sistemleri için uygulamalar ve müşteri desteği gibi şeyleri de aklınızda bulundurmalısınız, ancak burası başlamak için iyi bir yer.

En iyi VPN’ler için ödeme yapmanız mı gerekiyor?

Evet, popüler VPN’lerin birçok ücretsiz sürümü ve deneme sürümü var. Premium bir planla sahip olduğunuz her şeye tam erişim elde etmek mümkün olabilir, ancak hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, VPN’lerle ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Ücretsiz sürümlerde neredeyse her zaman bir sorun vardır ve bu genellikle sınırlı veri kullanımı şeklindedir. Bu planlar, yalnızca ara sıra bir kullanıcıysanız iyi çalışır, ancak akış veya indirme yapacaksanız, bu işe yaramayacaktır. Ücretsiz denemeler genellikle ücretli planda aldığınız her şeyle birlikte gelir, ancak bu uzun vadeli bir çözüm değildir.

Üzgünüz, ancak gelişmiş güvenlik ve akış özelliklerine kullanım sınırlaması olmadan erişmek için ödeme yapmanız gerekiyor. Neyse ki, bol miktarda var ucuz planlar en popüler sağlayıcıların teklifinde.

Mac’iniz için en iyi VPN nedir?

Mac’ler için özel bir VPN yoktur, ancak neredeyse tüm büyük VPN sağlayıcıları macOS uygulamaları için destek sağlar. Bu nedenle, birçok seçenekle, hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğunu dikkatlice düşünmek isteyeceksiniz: Akış ve oyun için çok büyük bir sunucu ağına ve bölünmüş tünele sahip bir VPN ister misiniz? Kapatma anahtarı veya çoklu sekme (çift VPN) ile göz atarken daha güvende hissedecek misiniz? Hanenizin büyüklüğüne göre bir grup bağlantı için desteğe mi ihtiyacınız var? Özel bir IP gibi eklentiler için bütçeniz var mı?

MacBook’unuz için doğru VPN’i seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Neyse ki sizin için en iyi seçeneklerden bazılarını vurguladık. Bu liste, PureVPN gibi popüler isimleri içerir(Yeni bir sekmede açılır)NordVPN(Yeni bir sekmede açılır)ve TunnelBear(Yeni bir sekmede açılır).

Bunlar, 2023’te Mac’iniz için en iyi VPN’lerdir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow