2024 BMW X5 ve X6 Elektrifikasyonun Neden Gerçekten Önemli Olduğunu Gösteriyor

BMW Otomobil üreticileri, serilerini elektriklendirmek için şimdi her zamankinden daha fazla baskı yapıyor. İster yalnızca pille çalışırken birkaç mil gidebilen plug-in hibrit araçlar yoluyla, ister arabaların tamamen elektrikli versiyonlarını yaparak, birçok otomobil üreticisi elektrikli araba tasarımını yinelemeye devam ediyor. Chevrolet, hem elektrik motorları hem de 6.2 litrelik bir V8 tarafından desteklenen uzun süredir söylentilere konu […]

2024 BMW X5 ve X6 Elektrifikasyonun Neden Gerçekten Önemli Olduğunu Gösteriyor

Otomobil üreticileri, serilerini elektriklendirmek için şimdi her zamankinden daha fazla baskı yapıyor. İster yalnızca pille çalışırken birkaç mil gidebilen plug-in hibrit araçlar yoluyla, ister arabaların tamamen elektrikli versiyonlarını yaparak, birçok otomobil üreticisi elektrikli araba tasarımını yinelemeye devam ediyor.

Chevrolet, hem elektrik motorları hem de 6.2 litrelik bir V8 tarafından desteklenen uzun süredir söylentilere konu olan Corvette E-Ray hibrid ile dalgalar yarattı. BMW, 7 Serisini 2023 BMW I7 xDrive60 biçiminde elektrikli hale getirdi. O araba 544 beygir gücünden ve 310 milden fazla menzilden yararlandı. Elektrifikasyon daha pratik hale geldikçe otomobiller hızla değişiyor ve birçok otomobil üreticisi birkaç kısa yıl içinde tüm serilerini hibritleştirmeyi veya elektrikli hale getirmeyi planlıyor.

BMW, 2024 model yılı için X5 ve X6 SUV modellerinde bir dizi değişikliği duyurdu. Bu değişiklikler, her iki modelde de daha güçlü motorlar, daha ileri teknoloji ve çağdaş bir iç mekan ve X5’in çok daha iyileştirilmiş bir plug-in hibrit versiyonu ile bir dizi iyileştirme getiriyor.

Yararlı elektrifikasyon

BMW’den yapılan basın açıklamasına göre, X5 ve X6 için iki yeni motor seçeneği olacak: X5 xDrive40i ve X6 xDrive40i modellerinde 375 beygir güç üreten çift turbo 3 litrelik sıralı 6 ve çift turbo 4.4- X5 M60i xDrive ve X6 M60i xDrive’da 523 beygir gücü sağlayan litre V8. Her iki motor da torku artıran ve daha yumuşak bir sürüş deneyimi sağlamak için sekiz vitesli şanzımanla birlikte çalışan 48 voltluk hafif hibrit sistemden yararlanacak.

Yeni model yelpazesinin gerçek yıldızı, takılabilir hibrit X5 xDrive50e’dir. Revize edilmiş aktarma organları, çift turbo sıralı 6 ve birlikte çalışırken 483 beygir gücü ve 516 pound-feet tork üreten bir elektrik motorundan oluşuyor. BMW, plug-in X5’in saatte 0-60 mil hıza 4,6 saniyede çıkabileceğini söylüyor ve bu da hibrit sistemin verimlilikten daha fazla şey için yararlı olduğunu gösteriyor. BMW ayrıca, eklentinin bir damla gaz kullanmadan sadece pil gücüyle 40 mile kadar gidebileceğini söylüyor.

Modernize edilmiş, yetenekli iç mekan

Hem X5 hem de X6’nın içinde ayrıca yeni bir 12,3 inç kavisli bilgi-eğlence ekranı ve kontroller için 14,9 inç kavisli bir ekran bulunacak. Güncellemeler, yeni baş üstü ekranı, Artırılmış Görünüm ve daha modern özelliklerin yanı sıra X5’teki bilgi-eğlence sistemini en son BMW iDrive yazılımına taşıyor.

Ekranlar, yeni Otoyol Asistanı ile isteğe bağlı sürücü destek sistemlerinde iyileştirmeler ve ayrıca isteğe bağlı park yardımı teknolojisiyle geri vites yardımı içeren güncellenmiş BMW İşletim Sistemi 8 ile eşleştirilecek.

Temel model X5 sDrive50i 65.200 $’dan başlar, X5 xDrive40i 67.500 $’dan başlar, X5 xDrive50e fişinin giriş fiyatı 72.500 $’dır. X6 xDrive40i, 73.900 dolardan başlıyor. Son olarak, X5 ve X6’nın M60i xDrive sürümleri sırasıyla 89.300$ ve 93.600$’dan başlıyor. Fiyatlar 995 $ varış ücretini yansıtmamaktadır.

BMW, üretimin 2023 yılının Nisan ayında BMW’nin Güney Carolina’daki Spartanburg fabrikasında başlayacağını söyledi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow