34 Arnold Schwarzenegger filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Arnold Schwarzenegger, Skydance Productions ve Paramount Pictures’ın “TERMINATOR: DARK FATE” filminde rol alıyor. Efsanevi Arnold Schwarzenegger bize pek çok unutulmaz performansı armağan etti ama hangi filmleri kariyerinin en iyisidir? Aktörler söz konusu olduğunda Arnold Schwarzenegger’den daha ikonik olamaz. Vücut geliştirmeciden oyunculuk efsanesine dönüşen bu oyuncu, şimdiye kadar beyazperdede yer alan en başarılı başrol oyuncularından biri […]

34 Arnold Schwarzenegger filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Arnold Schwarzenegger, Skydance Productions ve Paramount Pictures’ın “TERMINATOR: DARK FATE” filminde rol alıyor.

Efsanevi Arnold Schwarzenegger bize pek çok unutulmaz performansı armağan etti ama hangi filmleri kariyerinin en iyisidir?

Aktörler söz konusu olduğunda Arnold Schwarzenegger’den daha ikonik olamaz. Vücut geliştirmeciden oyunculuk efsanesine dönüşen bu oyuncu, şimdiye kadar beyazperdede yer alan en başarılı başrol oyuncularından biri oldu ve şimdiye kadar yapılmış en sevilen filmlerden bazılarının başrolünü üstlendiği uzun ve ikonik bir kariyerin keyfini çıkardı.

Muhteşem performansıyla ortalığı karıştırmaya başladı Barbar Conan (ve devamı) ama bu onun tüyler ürpertici dönüşüydü Terminatör 1984’te bu onu herkesin bildiği bir isim haline getirdi ve kariyerini asla arkasına bakmayacağı bir süperstarlığa giden yola soktu. Oradan, 80’li ve 90’lı yılların en büyük aksiyon yıldızlarından biri haline geldi; sadece “Schwarzenegger” soyadı, dünya çapındaki izleyicilere çok sayıda film satmaya yetiyordu.

Ancak Arnold’un bize bahşettiği sadece aksiyon değildi; Avusturya Meşesi aynı zamanda bizi güldürme konusunda da harikaydı, unutulmaz performanslar sergiledi. Tüm Yol boyunca Jingle, İkizlerVe Batman ve Robin.

Arnold Schwarzenegger, Predator’la karşılaşmaktan Kara Şövalye’ye karşı savaşmaya kadar kariyeri boyunca her şeyi yaptı (kendi Netflix dizisine liderlik etmek de dahil), fakat tüm filmleri birbirine nasıl dayanıyor?

Hadi bulalım…

Not: Topluluk filmleri oldukları için Cehennem Melekleri filmlerini bu listeye dahil etmeyeceğiz, Schwarzenegger’in küçük bir rol oynadığı herhangi bir filmi de dahil etmeyeceğiz.

Teknory