Acer Nitro 5 incelemesi: 2023’ün en ucuz oyun dizüstü bilgisayarı mı?

Vay! Üçlü A oyunlarının üstesinden gelebilecek lezzetli iç kısımlarla dolu Acer Nitro 5 aklımı başımdan aldı. Bu 1000 doların altında bir oyun dizüstü bilgisayarı, bu yüzden doğal olarak umutlanmak istemedim. Ancak Nitro 5 tartışmasız piyasadaki en ucuz oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. Yakın zamanda incelediğim başka bir ucuz oyun dizüstü bilgisayarı olan MSI Cyborg 15’ten bile […]

Acer Nitro 5 incelemesi: 2023’ün en ucuz oyun dizüstü bilgisayarı mı?

Vay! Üçlü A oyunlarının üstesinden gelebilecek lezzetli iç kısımlarla dolu Acer Nitro 5 aklımı başımdan aldı. Bu 1000 doların altında bir oyun dizüstü bilgisayarı, bu yüzden doğal olarak umutlanmak istemedim.

Ancak Nitro 5 tartışmasız piyasadaki en ucuz oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. Yakın zamanda incelediğim başka bir ucuz oyun dizüstü bilgisayarı olan MSI Cyborg 15’ten bile daha iyi.

Acer Nitro 5 benzer fiyatlı rakiplerini geride bırakıyor.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ama elbette Nitro 5 dır-dir bütçe dostu bir dizüstü bilgisayar; bu da Acer’ın sizi rahatsız edebilecek bazı tavizler vermekten başka seçeneği olmadığı anlamına geliyor. Olduğu söyleniyor, Acer Nitro 5’in sevdiğim ve nefret ettiğim yönlerine dalalım.

Acer Nitro 5 fiyatı ve özellikleri

Bu incelemedeki Acer Nitro 5’in fiyatı yalnızca 999 dolar. Newegg’de bulabilirsiniz ve aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

  • Intel Core i7-13620H CPU

  • Nvidia GeForce RTX 4050 GPU

  • 16 GB RAM

  • 1 TB SSD depolama alanı

  • 144Hz yenileme hızına sahip 15,6 inç, 1080p ekran

Acer Nitro 5’in sevdiğim yanı

Her iki ortamda da iyi görünen oyun dizüstü bilgisayarlarına hastayım: gösterişli bir eğlence odası Ve havasız bir şirket ofisinin içinde. Acer Nitro 5 bu tarife uyuyor.

Tasarım ateştir

Bana istediğin kadar erteleme diyebilirsin ama “oyun dizüstü bilgisayarları” gibi görünen oyun dizüstü bilgisayarlarına dayanamıyorum. Bilirsiniz, kasada, kapakta ve klavyede çok fazla şey olan göze batan şeyler. istiyorum oyun – klavyede lanet bir 80’ler partisi düzenlemeyin. İstediğim son şey dikkat dağıtıcı özelliklerin (size bakıyorum RGB aydınlatması) oyun sırasında odaklanmamı bozmasıdır.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 çekici bir tasarıma sahiptir.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Nitro 5, eğlence ve ciddiyetin mükemmel dengesine sahiptir. Wall-E’nin üzerine yuvarlanmış gibi görünen ve kapakta fütüristik izler bırakan harika bir kapağı var. Üst orta kısımda, Nitro 5’e üstünlük sağlayan yanardöner bir “N” harfi bulacaksınız. Ancak, şikayet etmediğim daha pahalı oyun dizüstü bilgisayarlarında bulabileceğiniz tuş başına RGB aydınlatmadan rahatsız değil. Nitro 5, beyaz arka aydınlatmayla işleri basitleştirir.

Nitro Sense uygulamasına klavye aracılığıyla kolay erişim

“N” tuşuna basit bir dokunuşla NitroSense uygulamasına erişebilirsiniz.

Acer Nitro 5 bir bankta

NitroSense uygulaması Acer Nitro 5’te açıldı.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Bu şık yazılım muhtemelen en çok ziyaret ettiğiniz uygulamanız olacak; oyunları başlatmadan önce sistemi beğeninize göre ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin fanları iş akışınıza ve görevlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Hafif işlere (ör. web’de gezinme) geçmeden önce, aşağıdaki iki moddan birini açmak için NitroSense uygulamasını kullanabilirsiniz:

  • Sessiz — Gürültü seviyelerini azaltmak için fan hızlarını kısıtlar

  • Dengeli — Günlük, standart kullanım için önerilir

oyun oynarken (veya CPU ve GPU’yu zorlayan başka bir görevle uğraşırken) bu özelliği açabilirsiniz. Verim modu. Bilmeniz gereken diğer bir mod ise Eko; bu, pil ömrünü mümkün olduğu kadar kısaltmanıza olanak tanır.

Performans çok iyi

Sonraki bölümlerde buna daha fazla değineceğim, ancak Siberpunk 2077 Acer Nitro 5 ile kıyaslama yaptım ve beklentilerimi aştı.

Acer Nitro 5'te Cyberpunk 2077

Acer Nitro 5’te Cyberpunk 2077
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Başta da belirttiğim gibi Nitro 5 ile aynı fiyat etiketine sahip MSI Cyborg 15’i inceledim ve Acer dizüstü bilgisayar rakibini yumurta kabuğu gibi ezdi.

Geniş bağlantı noktası seçimi

Acer, Nitro 5’te çok çeşitli G/Ç seçenekleri sunuyor. Sol tarafta güç bağlantı noktasını (DC girişi), Ethernet bağlantı noktasını, HDMI 2.1’i, iki USB A Tipi bağlantı noktasını ve bir USB Tipini bulacaksınız -C bağlantı noktası (Thunderbolt 4). Sağ tarafta güvenlik amacıyla başka bir USB A Tipi bağlantı noktası, kulaklık girişi ve Kensington kilit yuvası bulacaksınız.

Ekstra bir USB-C bağlantı noktası kullanabilirdim ama Acer Nitro 5 1.000 doların altında bir oyun dizüstü bilgisayarı, bu yüzden alabileceğimi alacağım.

Acer Nitro 5’in nesi var?

Bira bütçesiyle buji olamazsınız, ancak Acer Nitro 5’te agresif bir şekilde kayıtsız kaldığım belirli bir unsur var.

Ekran herhangi bir kupa kazanmayacak

Ekranın 144Hz yenileme hızını takdir ediyorum; bu, hızlı oyunlar oynarken size fayda sağlayacak akıcı görseller elde edeceğiniz anlamına geliyor. Örneğin düşmanları vururken Ölüm Döngüsüartan tepki verme ve kusursuzluk hissini hissettim.

Acer Nitro 5 ekranı

Acer Nitro 5’in ekranı renkli değil ancak bu şaşırtıcı değil.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ancak 15,6 inçlik 1080p ekran, evdekilere yazılacak bir şey değil. Oynarken Siberpunk 2077, renk zenginliği orta düzeyde görünüyordu; bu, 1000 doların altındaki bir oyun dizüstü bilgisayarı için aynı seviyedeydi. Hey, pastanı alıp onu da yiyemezsin, değil mi?

Yüksek AF, ancak bu sıra dışı değil

Bazı oyunlar CPU ve GPU’nuzun sınırlarını test edecek ve bu gerçekleştiğinde Nitro 5’in çift fanlı sistemi, güçlü iç kısımlarını ılık tutmak için devreye girecek.

Acer Nitro 5 bir bankta

Acer Nitro 5, sınırları zorlandığında havalanan bir uçak gibi ses çıkarıyor.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Evet, Ntiro 5’i serin tutma konusunda mükemmel bir iş çıkarıyorlar, ancak daha iyisini bilmeseydim onları yaprak üfleyici sanırdım. Bununla birlikte, bunun çoğu oyun dizüstü bilgisayarı için aynı seviyede olduğunu belirtmekte fayda var. Daha sessiz bir deneyim istiyorsanız, benzersiz bir termal çözüme sahip Lenovo Legion 9i’yi alın; tabii fazladan 3.000 $ düşürmenin bir sakıncası yoksa.

Ses iyi

Ucuz dizüstü bilgisayarlar genellikle sessiz ve tiz ses sunma konusunda kötü bir üne sahiptir. Dua Lipa’nın “Houdini” şarkısını Spotify’da yayınladıktan sonra Nitro 5’in çift hoparlörlü kurulumunda hızlı melodi bastırılmış gibi geldi; sanki birisi küçük, kapalı bir kutunun içine stereo yerleştirmiş gibi.

Ancak pek fazla oyuncunun dizüstü bilgisayarlarıyla eşleştirmek için kulaklıklara başvurması beni pek rahatsız etmiyor. Artı tarafta, ses yeterince yüksek çıkıyor.

Sessiz klavye, ancak daha tıklamalı olabilir

Yeni bir klavyede ne kadar rahat olduğumu ölçmek için Canlı Sohbet yazma testini kullanıyorum. Günlük sürücülü dizüstü bilgisayarım M2 Pro MacBook Pro’da dakikada 82 kelime (WPM) hızında yazıyorum.

Acer Nitro 5 klavye

Acer Nitro 5’in klavyesinin inişleri ve çıkışları var.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ancak Acer Nitro 5’te 75 WPM’de yazıyorum. Nitro 5’in klavyesinin sevdiğim yanı sessiz olmasıdır. Eğer bir katil sizi ele geçirmek istiyorsa ve elinizdeki tek şey Nitro 5 olsaydı, muhtemelen davetsiz misafire haber vermeden birisine yardım için e-posta göndermekten kurtulabilirdiniz. Ayrıca, bazı oyuncular için yararlı bir eklenti olan tam boyutlu bir sayısal tuş takımı da var.

Ancak klavyenin tıklama özelliği geliştirilebilir. Tuşlar benim zevkime göre biraz fazla yumuşak ama bu bir anlaşma bozucu değil. Ayrıca dokunmatik yüzeyin en pürüzsüz yüzey olmadığını da belirtmekte fayda var, ancak yine de bu ihmal edilebilir bir kusurdur.

Acer Nitro 5’in sevmediğim yönleri

Nitro 5’in ekranının renk zenginliği ve doğruluğundan bıkmış olsam da, Nitro 5’in loş, 250 nit ekranından kesinlikle hoşlanmıyorum.

Ekran daha parlak olabilirdi

Oynarken Siberpunk 2077kendimi ekranı daha parlak bir ayara yükseltmek isterken buldum, ancak zaten maksimum seviyeye ulaştığımı görünce hayal kırıklığına uğradım.

Pil ömrü çok iyi

Çoğu oyun dizüstü bilgisayarı gibi Nitro 5 de enerji açısından pek verimli değil.

Acer Nitro 5'te çalışan 'Cyberpunk 2077'

‘Cyberpunk 2077’ Acer Nitro 5’te çalışıyor.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Nitro 5’i takılı tutmanızı öneririm. oyun oynarken bir saatten biraz fazla bir sürede dizüstü bilgisayarın kapandığını gördüm Siberpunk 2077 – ve ilerlememi kaydedemedim. (Acer Nitro 5 için kayıtlı çalışma süremizi görmek için aşağı kaydırın.)

Şasi parmak izlerini çekiyor

My Nitro 5 bir suç araştırmacısının hayalidir.

Acer Nitro 5 bir bankta

Acer Nitro 5, parmak izi çeken bir kasaya sahiptir.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Acer Nitro 5 Geekbench ve 3DMark puanları

Acer Nitro 5 çoklu skor skoru elde etti 12.797 (Performans Modu) CPU yeteneğini test eden Geekbench 6 testinde. Bunu, aynı fiyata sahip MSI Cyborg 15 ile karşılaştırın. 12.075.

Acer Nitro 5 aynı zamanda Nitro 5’in 4050 GPU’sunu test eden 3DMark’ın Time Spy testinde de MSI’ı geride bıraktı. Bir puan teslim etti 8.670MSI’ları yenerek 6.907 figür.

‘Cyberpunk 2077’ Acer Nitro 5’te ne kadar iyi çalışıyor?

Oyunlarımda saniyede en az 60 kare görmeyi seviyorum ve Acer Nitro 5 etkileyici bir ortalamaya ulaştı. Saniyede 92 kare üzerinde Siberpunk 2077 kıyaslama (Yüksek ön ayar). AI yükseltme ile kare hızlarını iki katına çıkarmak için tasarlanmış bir özellik olan DLSS’yi etkinleştirdikten sonra, Saniyede 122 kare.

Öte yandan MSI Cyborg 15 yalnızca Saniyede 54 kare Açık Siberpunk 2077. DLSS açıkken tırmandı Saniyede 113 kare.

Acer Nitro 5 pil ömrü

Daha önce de belirtildiği gibi Nitro 5’in pil ömrü pek iyi değil. Evet, çoğu oyun dizüstü bilgisayarının pil ömrü kısadır ancak bu, onu daha az hayal kırıklığı yaratmaz. Biz koştuk PCMark 10 pil karşılaştırması (oyun sürümü) Nitro 5’te ve sadece sürdü 1 saat 29 dakika.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5’in pil ömrü oldukça kısa.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ancak bu, yalnızca bir süre hayatta kalabilen rakibi MSI Cyborg 15’ten daha iyidir. 1 saat 1 dakika.

Son düşünceler

Acer Nitro 5 şu ana kadar test ettiğim en ucuz oyun dizüstü bilgisayarı. Başa çıkabilir Siberpunk 2077, Bir şampiyon gibi piyasadaki en yoğun grafikli oyunlardan biri. Benzer özellikleri paylaşan MSI Cyborg 15’i bile geride bırakıyor.

Ancak tahmin edilebileceği gibi, fiyatı 1.000 doların altında olan bir oyun dizüstü bilgisayarının bazı tavizleri olacaktır. Nitro 5 söz konusu olduğunda bu, parlak ekran, canlı ekran, tuş başına RGB aydınlatma ve daha fazlasından mahrum kalmak anlamına geliyor.

Etkileyici bir oyun performansı için tüm özellikleri bir kenara bırakan bir oyun dizüstü bilgisayarı arıyorsanız, Nitro 5 tam size göre.

Konular
oyun Mashable Seçimi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow