Açlık Oyunları Cosplayer’ı, Prequel’in Çıkışını Kutlamak İçin Katniss Everdeen’in Gelinliğini Yeniden Yarattı

Özet Bir cosplayer, Katniss Everdeen’in ikonik gelinliğini yeniden yaratıyor Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak prequel filminin çıkışını kutlamak için. Gelinlik, Katniss’in protestosunu simgeliyor ve distopik dünyada bir devrimin kıvılcımını ateşliyor. Açlık Oyunları seri. Elbisenin siyah Alaycı Kuş elbisesine dönüşmesi, Katniss’in isyanın yüzü olma rolünü sağlamlaştırıyor ve serinin sonraki etkinliklerine zemin hazırlıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM […]

Açlık Oyunları Cosplayer’ı, Prequel’in Çıkışını Kutlamak İçin Katniss Everdeen’in Gelinliğini Yeniden Yarattı

Özet

 • Bir cosplayer, Katniss Everdeen’in ikonik gelinliğini yeniden yaratıyor Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak prequel filminin çıkışını kutlamak için.
 • Gelinlik, Katniss’in protestosunu simgeliyor ve distopik dünyada bir devrimin kıvılcımını ateşliyor. Açlık Oyunları seri.
 • Elbisenin siyah Alaycı Kuş elbisesine dönüşmesi, Katniss’in isyanın yüzü olma rolünü sağlamlaştırıyor ve serinin sonraki etkinliklerine zemin hazırlıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Katniss Everdeen’in giydiği gelinlik Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak ön filmi kutlamak amacıyla bir cosplayer tarafından yeniden yaratıldı Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı‘ son sürüm. 2013 yılında piyasaya sürülen Açlık Oyunları devamı Ateşi Yakalamak Distopik genç yetişkin serisinin ikincisi olan Suzanne Collins’in 2009 tarihli aynı adlı kitabına dayanıyor. Dizinin kahramanı Katniss Everdeen’in (Jennifer Lawrence), kelimenin tam anlamıyla alev alan ve devrimi ateşlemek ve barbar Oyunları sona erdirmek amacıyla bir protesto sembolüne dönüşen çarpıcı bir gelinlikle canlı bir röportaj için göründüğü ikonik bir anı içeriyor.

Serinin bir ön filmle beyazperdeye dönüşünün şerefine Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların ŞarkısıCosplayer @_valentinemoon_ sevgiliye etkileyici bir saygı duruşunda bulundu Ateşi Yakalamak Katniss’in gelinliğinin dönüşmeden önce yeniden canlandırılmasını modelleyen Instagram sahnesi. Aşağıdaki videoya bakın:

Önceki filmin müziklerinden Olivia Rodrigo’nun “Can’t Catch Me Now” şarkısına dayanan video, Katniss’in gelinliğinin karmaşık unsurlarını sergiliyor. Altyazıda, cosplayer yeni filmin müziklerine övgüler yağdırıyor ve gelinlik projesinden favorisi olarak bahsediyor ve bu projenin kalıcı gücünü gösteriyor. Ateşi Yakalamak piyasaya sürülmesinden on yıl sonra.


Katniss’in Gelinliği Açlık Oyunları Serisinin Belirleyici Bir Anını İşaret Ediyor

Ateşi Yakalayan Alaycı Kuş Elbiseli Katniss

Katniss, kendisini ve Peeta’yı (Josh Hutcherson) halk nezdinde trajik figürler olarak konumlandırarak Açlık Oyunlarını, özellikle de Çeyrek Asır Oyunları’nı genel olarak sona erdirmeyi amaçlayan daha büyük bir siyasi planın parçası olarak sunucu Caeser Flickerman (Stanley Tucci) ile yaptığı röportajda gelinliği giydi. . Katniss’in sevilen stilisti Cinna (Lenny Kravitz) tarafından tasarlanan gelinlik, başlı başına güçlü bir ifade olabilirdi. Ancak Katniss döndüğünde elbise daha da önem kazanıyor ve elbise alev alıp siyah bir Alaycı Kuş elbisesine dönüşüyor.

Katniss daha sonra Captiol’a karşı isyanın yüzü rolünden dolayı “Alaycı Kuş” olarak anılacaktır.

Cinna’nın elbiseye kattığı değişiklik, Katniss’in “”Sırılsıklam aşık kız” ve kıvılcım devrimi. Siyaha dönüşen gelinlik başlı başına etkileyici bir görüntü oluşturarak, haraçların maruz kalacağı ölümcül tehlikeyi hatırlatıyor. Ayrıca Alaycı Kuş, isyanın sembolüdür. Açlık Oyunları Filmler, Katniss’in dönüşümünü sessiz bir devrim deklarasyonuna dönüştürürken aynı zamanda onu söz konusu hareketin kamusal figürü haline getiriyor.

Cinna daha sonra unutulmaz isyan eylemi nedeniyle Kongre Binası tarafından öldürüldü; bu, Katniss’in kanatlarını açıp Kongre Binası’nı devirmek için çalışmaya başlamadan önce yaşamak zorunda kaldığı başka bir trajediye işaret ediyordu. İkonik Tutuşma açlık Oyunları gelinlik sahnesi Katniss için önemli bir karakter anıdır ve serideki daha sonraki olaylara zemin hazırlar. Yakın zamanda yayınlanan ön bölüm ise Ötücü Kuşların ve Yılanların ŞarkısıKatniss’in zamanından çok önceki olayları konu alan bu film, şu anda sinemalarda olmasına rağmen, iki dönem arasında hala aynı derecede önem taşıyan pek çok bağlantı var.

Kaynak: @_valentinemoon_/Instagram

 • Açlık Oyunları Franchise Posteri
  Açlık Oyunları

  Tarafından yaratıldı:
  Suzanne Collins

  İlk film:
  film“> Açlık Oyunları

  Döküm:
  Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Lenny Kravitz, Willow Shields, Phillip Seymour Hoffman, Rachel Zegler, Tom Blyth, Viola Davis, Peter Dinklage, Hunter Schafer, Jason Schwartzman

  film(ler):
  Açlık Oyunları, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2, Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Teknory