Açlık Oyunları prequel filmi: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, arsa ve bildiğimiz her şey

Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı, bu açlık oyunları prequel kitabı, nihayet bir film uyarlaması alıyor. İşte piyasaya sürülmeden önce bildiğimiz her şey. 2010’ların başında, genç yetişkin distopik türü kitap ve film dünyalarına nüfuz etti. Bu dönemden gelen en büyük ve en iyi başarılardan biri, baskıcı ve kontrol eden Capitol toplumu tarafından yaratılan ve yönetilen bir […]

Açlık Oyunları prequel filmi: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, arsa ve bildiğimiz her şey

Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı, bu açlık oyunları prequel kitabı, nihayet bir film uyarlaması alıyor. İşte piyasaya sürülmeden önce bildiğimiz her şey.

2010’ların başında, genç yetişkin distopik türü kitap ve film dünyalarına nüfuz etti. Bu dönemden gelen en büyük ve en iyi başarılardan biri, baskıcı ve kontrol eden Capitol toplumu tarafından yaratılan ve yönetilen bir arenada çocukların birbirleriyle ölümüne savaşmaya zorlandıkları bir dünyada geçen Açlık Oyunları’ydı.

Popüler franchise, 2020’de yazar Suzanne Collins’in bir prequel roman yayınlamasıyla genişledi. The Ballad of Songbirds and Snakes adlı bu kitap, orijinal kitapların kötü adamı Başkan Snow’un erken yaşamına odaklanıyor.

Kitap hayranlar arasında popüler olduğunu kanıtladı. Aslında o kadar popüler ki, şu anda yapım aşamasında olan ve gelecek yıl çıkması beklenen kendi film uyarlamasını alıyor.

Filmle ilgili çok fazla bilgi dolaşıyor, bu yüzden Açlık Oyunları’nın devam filmi hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey burada – ve ihtimaller her zaman lehinize olabilir.

İçindekiler:

Açlık Oyunları prequel çıkış tarihi: The Ballad of Songbirds and Snakes ne zaman prömiyer yapacak?

Filmin gelmesi bekleniyor 17 Kasım 2023, ilk Açlık Oyunları filminin yayınlanmasından 11 yıl sonra. Filmin yıldızlarından Rachel Zegler, Twitter üzerinden filmin çekimlerinin resmen bittiğini doğruladı.

Kitabı henüz almamış olanlar için bu, film çıkmadan önce okumak için hala bol zamanınız olduğu anlamına geliyor.

Açlık Oyunları prequel arsa: Songbirds and Snakes Ballad nedir?

Bildiğiniz gibi, Açlık Oyunları serisi geleceğin distopik Amerika’sında geçiyor. Şimdi Panem olarak bilinen ülkede her yıl, her bölgeden genç bir erkek ve kızın acımasız Capitol’ün eğlencesi için ölümüne savaştığı bir oyun düzenlenir.

Orijinal üçlemenin kötü adamı Başkan Snow (Donald Sutherland), Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) ve asi mahalleler tarafından yenildi. Ama oyunları yaratan kişi o değildi, o sadece o dünyaya doğdu ve onu savundu. Peki onu bu kadar acımasız bir diktatör yapan neydi?

The Ballad of Songbirds and Snakes’ın anlatmak istediği hikaye bu.

Başkan açlık oyunlarına kar yağdıaslan kapısı

Sutherland, orijinal seride harika bir kötü adam oynadı.

Açlık Oyunları prequel filmi, orijinal üçlemeden 64 yıl önce, 10. Açlık Oyunları sırasında geçen Suzanne Collins’in kitabının olay örgüsünü kapsayacak. 12. Bölge haraç Lucy Gray Baird’e rehberlik ederken genç bir Coriolanus Snow’u takip edecek ve çift arasında bir ilişki büyüyor.

aslan kapısıfilm serisinin yapım şirketi, bu resmi özeti veriyor: “Panem’in zalim Başkanı olmadan yıllar önce, 18 yaşındaki Coriolanus Snow, bir zamanlar gururlu bir aile olan ve soyu tükenmekte olan soyunun son umudu. savaş sonrası bir Capitol’de lütuftan.

“10. yıllık Açlık Oyunları hızla yaklaşırken, genç Kar, 12. Mıntıka’nın yoksul haraç kızı Lucy Gray Baird’e akıl hocası atandığında telaşlanır. Ancak, Lucy Gray, hasat töreni sırasında meydan okurcasına şarkı söyleyerek Panem’in tüm dikkatini yönettikten sonra , Snow, ihtimalleri kendi lehlerine çevirebileceğini düşünüyor.

“Şovmenlik içgüdülerini ve yeni keşfedilen politik anlayışlarını birleştiren Snow ve Lucy Gray’in hayatta kalmak için zamana karşı yarışı, sonunda kimin ötücü kuş kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracak.”

Açlık Oyunları prequel oyuncuları ve ekibi: The Ballad of Songbirds and Snakes’ta kimler yer alacak?

Açlık Oyunları filmleri her zaman geniş bir kadroya sahip olmuştur, o yüzden önce ekibe girelim.

The Ballad of Songbirds and Snakes, Catching Fire ve her iki Alaycı Kuş filminin yönetmeni Francis Lawrence tarafından yönetilecek.

2015’in Macbeth ve 2016’nın Assassin’s Creed filmleriyle tanınan Michael Lesslie, Catching Fire senaryo yazarı Michael Arndt ve Suzanne Collins’in kendisinin bir taslağı üzerinde çalışarak senaryonun en son versiyonunu hazırladı.

Kadroya gelince, Açlık Oyunları’nın ön bölümünde 2022’de Billy the Kid’den Tom Blyth Coriolanus Snow rolünde ve 2021’de West Side Story’den Rachel Zegler Lucy Gray Baird rolünde yer alacak. Resmi Açlık Oyunları Twitter hesabı kısa süre önce iki karakterin kostümlü bir görüntüsünü tweetledi ve hayranlara iki karakterden ve aralarındaki ilişkiden ne bekleyecekleri konusunda fikir verdi.

Onlara katılmak, Snow’un yakın arkadaşı ve diğer haraç akıl hocası Sejanus Plinth’i oynayacak olan, aynı zamanda West Side Story şöhretinden Josh Andrés Rivera olacak. Fuller House’dan Ashley Liao da Snow’un arkadaşı Clemensia Dovecote’u oynayacak.

Euphoria ile tanınan Hunter Schafer, Snow’un kuzeni ve sürekli danışmanı Tigris olacak.

Birkaç Wes Anderson filminde rol alan Jason Schwartzman, Cesar Flickerman’ın (Stanley Tucci) atası ve 10. Açlık Oyunları’na ev sahipliği yapan Lucretius “Lucky” Flickerman’ı oynayacak.

Ms. Marvel’den Laurel Marsden, oyunlar için Lucy Gray’in adını öne çıkaran Mayfair Lipp’i oynayacak.

Kadroya eklenen en yeni ve heyecan verici isimler arasında Peter Dinklage ve Viola Davis yer alıyor. Dinklage, Capitol Akademisi’nin Dekanı ve Oyunların yüzü olan Casca Highbottom’u canlandıracak. Davis, 10. Açlık Oyunları’nın yaratıcı ve korkunç baş oyun kurucusu Dr. Volumnia Gaul’u oynayacak.

İşte filmdeki diğer oyuncuların listesi ve tam rollerinin ne olduğu – birçoğu Oyunlarda başka haraç oynuyor veya Capitol’deki Akademi üyeleri:

 • Zoe Renee – Lysistrata Vickers
 • Max Raphael – Festus Creed
 • Aamer Husain – Felix Ravinstill
 • Lilly Cooper – Arachne Turna
 • Ayomide Adegun – Pliny “Yavru” Harrington
 • Kaitlyn Akinpelumi – Domita Whimsiwick
 • Amélie Hoeferle – Vipsania Orak
 • Jerome Lance – 2. Bölgeden Marcus
 • Knox Gibson – 8. Bölge’den Bobbin
 • Mackenzie Lansing – 4. Bölgeden Mercan
 • Sofia Sanchez – 8. Bölgeden Wovey
 • Nick Benson – 12. Mıntıkadan Jessup

Açlık Oyunları prequel fragmanı: The Ballad of Songbirds and Snakes hakkında şu ana kadar neler gördük?

Film için görünürde pek bir şey gösterilmedi, ancak bir “ilk bakış” görüntüsüyle birlikte bir teaser fragmanı yayınlandı.

Teaser filmden herhangi bir klip göstermiyor, ancak franchise ikonografisini yoğun bir şekilde çağırıyor, hatta klasik Alaycı Kuş düdüğüne asla yer vermese de ima ediyor.

Fragman, kitabın kapak tasarımının hemen hemen animasyonlu bir versiyonudur. Ayazla kaplı bir ötücü kuş ve yılan, donmuş bir ağacın içinden geçer. Buz kırıldığında altın bir logo ortaya çıkıyor ve fragmanda “Oyunlara geri dönmeye davetlisiniz.

“2023’te dünya kimin ötücü kuş kimin yılan olduğunu keşfedecek.”

Daha yakın zamanlarda, filmin iki başrol oyuncusu Snow ve Lucy Gray’in romantik bir görüntüsü, franchise tarafından Twitter’da yayınlandı. Fotoğrafın üstündeki metinde, “Bu aşkla ilgili bir hikaye. Ve güvenmediğimiz her türlü şeyi seviyoruz”, bu da çift arasındaki ilişkiyi mükemmel bir şekilde özetliyor.

Görüntüyü çevreleyen bazı endişeler olsa da, yani kostümlerinin 2007’den kalma gibi görünmesine rağmen, film hakkında tam bir fikir edinmeden önce bekleyip daha fazlasını görmemiz gerekecek.

Daha fazlasını öğrendikçe bu liste güncellenecektir.

Teknory