Açlık Oyunları Yönetmeni Coriolanus Snow’un Songbirds & Snakes Şarkısındaki Karanlık Sonunu Açıkladı

Uyarı: Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı için SPOİLER önde! GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Özet Bitişi Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Coriolanus Snow’un ana dizide görülen karaktere dönüşümünü sergiliyor. Ormandaki kar yağışı onun karanlığa inişini simgeliyor ve Capitol’de iktidara yükselişine zemin hazırlıyor. Yönetmen Francis Lawrence, bu sekansı filmdeki […]

Açlık Oyunları Yönetmeni Coriolanus Snow’un Songbirds & Snakes Şarkısındaki Karanlık Sonunu Açıkladı

Uyarı: Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı için SPOİLER önde!


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

 • Bitişi Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Coriolanus Snow’un ana dizide görülen karaktere dönüşümünü sergiliyor.
 • Ormandaki kar yağışı onun karanlığa inişini simgeliyor ve Capitol’de iktidara yükselişine zemin hazırlıyor.
 • Yönetmen Francis Lawrence, bu sekansı filmdeki favorisi olarak övüyor ve Tom Blyth’in performansının ve görsel olarak tasvir edilen duygusal yolculuğun altını çiziyor.

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı yönetmen Francis Lawrence, Coriolanus Snow’un onu ana filmlerde görülen karaktere dönüştüren karanlık sonunu açıklıyor. Ön bölümün son sekansında Snow, Lucy Gray’i ormanda öfkeyle takip ederken bir yılan tarafından ısırılır. Filmin son bölümünde psikolojik bir çöküntü yaşamadan önce ona ateş ettiği görülüyor, karakterinin sembolik dönüşümü artık tamamlanmış durumda.

İle konuşmak Hollywood MuhabiriLawrence nasıl olduğunu açıkladı Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Snow’un sonu, onun ana dizide kim olduğunun altını çiziyor. Yönetmen nasıl olduğunu açıklıyor ormandaki çöküşü filmde yaşadığı her şeyle bağlantılı ve Capitol’de iktidara yükselişine zemin hazırlıyor. Aşağıda Lawrence’ın söylediklerine bir göz atın:

Bu diziyi seviyorum. Filmdeki en sevdiğim sahne bu. Snow’un bu duygu dizisini ilk kez yaşadığını ve daha sonraki Snow’un felsefeleriyle geleceğini bildiğimiz karanlığa indiğini gerçekten burada görüyoruz. Ve bunun gibi diziler yapmayı seviyorum çünkü çok az diyalog var. Çok görsel. Ormanda harika bir gündü ve ışık çok güzeldi ama Tom [Blyth]’in performansı muhteşemdi. Böylece onun yılan ısırığı korkusundan, ihanete uğramanın öfkesinden terk edilmenin acısına kadar gidişini izlerken karanlık çöker ve şunu fark eder: “Eğer bu dünyada düşündüğüm son kişiye güvenemezsem. Güvenebilirim, o zaman Galya haklı olmalı.” Ve tüm bunları sadece performansla satmak gerçekten çok güzeldi ve çekimleri gerçekten tatmin ediciydi. Evet, filmdeki en sevdiğim sahne bu.


Snow’un Ötücü Kuşları ve Yılanlarının Sonu Açlık Oyunları Üçlemesini Nasıl Kuruyor?

Açlık Oyunları Şarkıcısı Ötücü Kuşlar ve Yılanlar'da Kongre Binası'nda kar ayakta

Lawrence’ın altını çizdiği gibi, Ön filmin son sahnesi Snow’un psikolojik olarak Panem’in acımasız başkanına dönüşümünü ortaya koyuyor. Onun çöküşünün filmin son sahnesi olması, aynı zamanda benzer bir doruk noktasına ulaşan olaya sahip olan romanla da örtüşüyor. Bu an, Capitol’ün en korkulan lideri olma yolundaki rolünü tamamen kabul eden geleceğin tiranı için geri dönüşü olmayan bir nokta görevi görüyor.

Sonu orijinal için sahneyi hazırlarken Açlık Oyunları Katniss Everdeen’in başrol oynadığı üçlemede, Snow’un filmin başlangıcından bu yana kaybettiği her şey nedeniyle trajik bir an. En dikkate değer olanı Lucy Gray’in doğrulanmamış kaderidir; müstakbel Başkan onun yaşayıp yaşamadığını bilmeden ona ateş eder. Artık ona güvenemediğinden, gerçekten güvenebileceği kimse yokmuş gibi hissediyor ve Galya’nın dünya hakkındaki felsefesini tamamen benimsiyor.

Sırasında Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kısmen sonu nedeniyle bölücü olsa da Lawrence’ın açıklaması bunun arkasındaki amaca ışık tutuyor. Snow’un dönüşümüne yönelik benzersiz psikolojik yaklaşım, onun ne kadar iç kargaşa hissettiğini vurguluyor orijinal filmlerde görülen canavarca figür haline geldi. Filmin sonuna verilen tepki ne olursa olsun, bir yandan hayatının bu bölümünü kapatıyor, bir yandan da geleceğinin temelini atıyor. Açlık Oyunları.

Bölünmüş sonunun yanı sıra, Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı 157 dakikayla serinin en uzun filmi olduğu için karışık tepkiler aldı.

Kaynak: THR

 • Açlık Oyunları Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Posteri
  Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

  Yayın tarihi:
  2023-11-17

  Müdür:
  Francis Lawrence

  Döküm:
  Tom Blyth, Rachel Zegler, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Peter Dinklage, Josh Andrés, Josh Andrés Rivera, Viola Davis

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  157 Dakika

  Türler:
  Aksiyon, Macera, Dram

  Yazarlar:
  Michael Lesslie, Michael Arndt, Suzanne Collins

  Stüdyo(lar):
  Renk Gücü, Lionsgate

  Distribütör(ler):
  Aslan kapısı

  Devamı:
  Açlık Oyunları, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2

  Bayilik(ler):
  Açlık Oyunları

Teknory