Amazon Fire TV Omni QLED Serisi Artık Daha Uygun Fiyatlı Modeller Sunuyor

Amazon, Omni QLED Fire TV’lere ek olarak, şirketin artık daha küçük 32 inç ve 40 inç ekran boyutlarında sunulan daha uygun fiyatlı Fire TV 2 serisinin yenilenmiş çeşitlerini piyasaya sürmek için de bu fırsatı kullandı. Amazon, bu TV’lerin her boyutta ve türde odada kullanılmak üzere tasarlandığını iddia ediyor. Giriş seviyesi 32 inç TV, çözünürlükten mahrum […]

Amazon Fire TV Omni QLED Serisi Artık Daha Uygun Fiyatlı Modeller Sunuyor

Amazon, Omni QLED Fire TV’lere ek olarak, şirketin artık daha küçük 32 inç ve 40 inç ekran boyutlarında sunulan daha uygun fiyatlı Fire TV 2 serisinin yenilenmiş çeşitlerini piyasaya sürmek için de bu fırsatı kullandı. Amazon, bu TV’lerin her boyutta ve türde odada kullanılmak üzere tasarlandığını iddia ediyor. Giriş seviyesi 32 inç TV, çözünürlükten mahrum kalır ve yalnızca bir HD panel alır. 40 inçlik model ise FHD çözünürlüğü destekliyor.

Diğer önemli özellikler arasında HDR10, HLG ve Dolby Digital Audio desteği bulunur. Yeni piyasaya sürülen Fire TV 2 serilerinin her ikisi de, kullanıcıların TV’nin çeşitli özelliklerini kontrol etmelerini sağlayan Fire TV Alexa Voice Remote ile birlikte gelir. Yeni güncellenen Amazon Fire TV 2 serisinin fiyatı 199,99 dolardan başlıyor. Bu TV’ler 23 Mart 2023 tarihinden itibaren Amazon.com üzerinden satışa sunulacak.

Amazon ayrıca Amazon Fire TV serisini üç ülkeye daha getirdiğini doğruladı: Birleşik Krallık, Almanya ve Meksika. Şirket ayrıca bu fırsatı, 2014’teki ilk çıkışından bu yana yakın zamanda 200 milyon Fire TV cihazının satış rakamlarını aştığını açıklamak için kullandı.

Teknory