Amazon Fotoğraflarında Kopyalar Nasıl Kaldırılır

Amazon Photos, fotoğraflarınızı kaydetmenin güvenli bir yoludur. Bulut tabanlı hizmetlerini kullanmak, telefonunuzda veya masaüstü bilgisayarınızda yer açmanıza olanak tanır ve fotoğraflarınızın güvende ve yedeklenmiş olmasını sağlar. Amazon Photos, cihazlarınızdaki fotoğrafları yönetmeyi kolaylaştırsa da, Fotoğraflar hesabında yinelenen fotoğrafların oradaki depolama alanını tüketmesi can sıkıcı olabilir. Amazon Fotoğraflarından kopyaları kaldırmanın kolay bir yolunu mu istediniz? Eğer öyleyse, […]

Amazon Fotoğraflarında Kopyalar Nasıl Kaldırılır

Amazon Photos, fotoğraflarınızı kaydetmenin güvenli bir yoludur. Bulut tabanlı hizmetlerini kullanmak, telefonunuzda veya masaüstü bilgisayarınızda yer açmanıza olanak tanır ve fotoğraflarınızın güvende ve yedeklenmiş olmasını sağlar. Amazon Photos, cihazlarınızdaki fotoğrafları yönetmeyi kolaylaştırsa da, Fotoğraflar hesabında yinelenen fotoğrafların oradaki depolama alanını tüketmesi can sıkıcı olabilir.

Amazon Fotoğraflarından kopyaları kaldırmanın kolay bir yolunu mu istediniz? Eğer öyleyse, bu makale tam size göre. Birkaç farklı yöntem kullanarak yinelenen fotoğrafların Amazon Fotoğraflarından nasıl kaldırılacağını tartışacağız.

Yinelenen Amazon Fotoğrafları

Amazon hesabı olan kullanıcılar, 5 GB fotoğraf depolama alanıyla sınırlıdır. Bu miktarın altında kalmak için yinelenen fotoğrafları kalıcı olarak silmek faydalı olabilir.

Amazon Photos hesabınızda yinelenen fotoğraflar olması olağan bir durum değildir. Varsayılan olarak, depolama sistemi zaten orada saklanan bir fotoğrafı karşıya yüklemeye çalıştığınızı algılamalıdır. Ancak fotoğrafların nasıl adlandırıldığı veya cihazlarınızı nasıl senkronize ettiğiniz, yinelenen fotoğrafların gözden kaçmasına neden olabilir.

Örneğin, aynı görüntünün iki fotoğrafınız olabilir, ancak bunlar farklı dosya boyutlarındadır. Bu durumda Amazon Photos, algoritması genellikle bir fotoğrafı yalnızca aynı dosya adına sahiplerse kopya olarak tanımladığından, onları farklı olarak tanıyacaktır. Bu, hesabınızda zaten bulunan bir resimle aynı ada sahip bir resim yüklemeye çalışıyorsanız, dikkate alınmayacağı ve yüklenmeyeceği anlamına gelir.

Bu algılama kuralı bazen başarısız olsa da, genel olarak zaten bulutta bulunandan farklı bir adla fotoğraf yüklerseniz deneme başarılı olur. Aslında, yinelenen fotoğrafların tespiti için dosya adından başka bir yöntem yoktur.

Yinelenen fotoğrafları aramak ve silmek için tüm hesap kitaplığınızı gözden geçirmek zor ve zaman alıcı olabilir. Ve çok sayıda fotoğrafınız varsa, bu daha da sinir bozucu olabilir. Gözle tararken onları gözden kaçırmak kolaydır, ancak hesabınızda yinelenen fotoğraflar olmamasını sağlamanın başka yolları da vardır.

Amazon Photos hesabınızdan kopyaları kaldırmak için iki farklı yöntemi burada bulabilirsiniz.

Amazon Fotoğraf Kopyaları Nasıl Kaldırılır

Yinelenen fotoğrafları bulma ve Amazon Fotoğraf hesabınızdan kaldırma, yinelenen fotoğraf bulma yazılımı kullanılarak etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kurulduktan sonra, istenmeyen kopyaları hesabınızdan kolayca kaldırabilirsiniz. Bu, sizi Amazon Photos bulutunda depolanan sonsuz sayıdaki fotoğrafın içinden geçmekten kurtaracaktır.

Öncelikle Amazon Photos hesabınızı bilgisayarınızla senkronize etmeniz gerekecek. Bunu belirledikten sonra, onları bulmak ve silmek için yinelenen fotoğraf bulucu yazılımını kullanabilirsiniz. Hesabınızı şu şekilde senkronize edebilirsiniz:

 1. Şu yöne rotayı ayarla Amazon Fotoğrafları.
 2. Sayfanın en altına gidin ve “Masaüstü için Fotoğraf İndirme” seçeneğine dokunun.
 3. Uygulamayı yükleyin ve başlatın.
 4. İstenirse, kimlik bilgilerinizi kullanarak Amazon Photos hesabınızda oturum açın.
 5. Hesap adınızın yanındaki “Aşağı oka” dokunun
 6. “Tercihler”i seçin.
 7. Açılır pencereden, “Senkronizasyon” sekmesine tıklayın ve “Senkronizasyonu etkinleştir” seçeneğine basın.
 8. Senkronizasyonu Etkinleştirmek için “Evet”e dokunun.
 9. Senkronize etmek istediğiniz klasörü veya klasörleri seçin. “Resimler”in yanındaki kutunun seçili olduğundan emin olun.
 10. “Senkronizasyon” düğmesine basın.

Senkronize etmeniz gereken fotoğrafların sayısına ve boyutuna bağlı olarak işlem biraz zaman alabilir. Tamamlandığında, yinelenen fotoğraflarınızı kaldırmak için ileri gidebilir ve Cisdem Duplicate Finder uygulamasını indirebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. İndirin, kurun ve başlatın Aynı Yinelenen Bulucu.
 2. “+” simgesine dokunun ve Amazon Drive klasörünüzü seçin.
 3. “Resimler” klasörünü seçin.
 4. “Aç”a tıklayın.
 5. ve ardından “Tara”.
 6. Tarama bittiğinde, yinelenen fotoğrafların bir listesini göreceksiniz.
 7. Silmek istediğiniz her görüntünün altındaki onay kutusunu seçin.
 8. Onaylamak için “Sil” düğmesine ve ardından “Evet”e dokunun.

Bu yöntemi kullanarak, yinelenen fotoğrafları kolayca bulabilir ve silebilirsiniz. Telefonunuz veya diğer cihazlarınız Amazon Photos hesabınızla senkronize edilirse, fotoğraflar bu cihazlardan da silinir.

Cisdem Duplicate Finder, dosyaları yalnızca dosya adına, boyutuna veya zaman damgasına göre değil, aynı zamanda içeriğe göre de karşılaştıran bir tarama algoritması kullanarak çalışır. Yalnızca Amazon fotoğraflarındaki kopyaları göstermek için harika çalışmıyor, aynı zamanda yinelenen videoları, ses dosyalarını ve belgeleri bulmak için de kullanılabilir. Ücretsiz deneme süresi olduğu için, denemek için bir kez kullanabilirsiniz. Faydalı bulursanız ve uzun süreli kullanmak isterseniz tek seferlik ödeme ile satın alabilirsiniz.

Amazon Fotoğraf Kopyalarını Manuel Olarak Kaldırma

Bazı kullanıcılar, yinelenen fotoğrafları otomatik olarak algılayan yazılımları kullanmakta rahat değildir. Bir uygulamayı kullanmak istemiyorsanız ve Amazon Photos kitaplığınızda binlerce fotoğraf yoksa bunları manuel olarak kaldırabilirsiniz. Ancak, bir uygulama kullanmadan, olası kopyaları bulmak için tüm fotoğraflarınızı görsel olarak incelemeniz gerekir. Bu yöntemle devam etmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Giriş yap Amazon Fotoğrafları hesap.
 2. Sol taraftaki menüden “Fotoğraflarınız”ı tıklayın.
 3. Amazon fotoğraflarınız yan menünün sağ tarafında görüntülenecektir.
 4. Daha kolay görüntüleme için, fotoğraflarınızın küçük resimlerini görmek için ikinci ekran simgesini seçin.
 5. Fotoğraflarınıza göz atın ve yinelenenleri belirleyin.
 6. Yinelenen bir fotoğrafı silmek için farenizi küçük resmin üzerine getirin ve seçmek için onay işaretli daire simgesine dokunun.
 7. Ekranın üst kısmındaki menüyü kullanarak “Çöp kutusuna taşı”yı tıklayın.
 8. Seçiminizi onaylamak için “Sil”e basın.

Bir uygulamayı kullanmaktan çok daha yavaş bir işlem olmasına rağmen, dikkatli bir gözle, yinelenen fotoğrafları bulabilir ve bunları manuel olarak silebilirsiniz.

Olası Yinelenen Fotoğraflardan Nasıl Kaçınılır?

Proaktif olmak, Amazon Photos hesabınızdaki yinelenen fotoğrafların sayısını azaltmanıza yardımcı olabilir. Otomatik kaydetme özelliğini kapatarak, tam olarak hangi fotoğrafları yüklemek ve buluta kaydetmek istediğinizi seçebilir ve seçebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdakileri yapın:

 1. “Amazon Photos” uygulama hesabınızda gezinin ve oturum açın.
 2. Üst menüyü kullanarak “Diğer” üzerine dokunun.
 3. Ayarları şeç.”
 4. “Hesap Ayarları” altındaki “Yükleme Ayarları”na dokunun ve “Otomatik Kaydet” özelliğini kapatın.

Artık fotoğraflarınız otomatik olarak Amazon Photos hesabınıza kaydedilmeyecek. Manuel olarak yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz; bu, yinelenen fotoğrafların hesabınıza girmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Ek SSS

Amazon Fotoğrafları ve Amazon Drive aynı şey midir?

Teknik olarak, evet. Amazon Photos ve Amazon Drive, her ikisi de Amazon bulut depolama cihazları olduğu için temelde aynıdır. Aradaki fark, Amazon Photos’un yalnızca fotoğraf ve videoların depolanması içindir. Amazon Drive, belgeler ve elektronik tablolar gibi en yaygın dosya türleri için depolama alanıdır.

Yinelenen Amazon Fotoğraflarını Kaldırma Açıklaması

Hiç kimse Amazon Photos hesabında yinelenen fotoğraflar istemez. Yinelenenleri kaldırarak, yalnızca bulut hesabınızda değil, onunla senkronize edilmiş tüm cihazlarda da daha fazla alan kazanırsınız. Bir uygulamayı kullanarak tekrar eden fotoğrafları silebilirsiniz veya bunu manuel olarak yapabilirsiniz. Seçim senin.

Yinelenen fotoğrafları Amazon Photos hesabınızdan kaldırdınız mı? Bir uygulama mı kullandınız yoksa manuel olarak mı yapmayı seçtiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory