Amazon, Matter’ı Echo cihazlarına, fişlere, ampullere ve sahip olduğunuz diğer cihazlara getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Amazon, Matter lansmanının ilk dalgasını tamamladığını duyurdu. Sunum, Matter’ı 17 farklı Echo cihazına, fişe, anahtara ve ampule getiriyor. Amazon, 2023’te Matter desteğini daha fazla cihaza getirecek. Yeni akıllı ev birlikte çalışabilirlik standardı Matter, kademeli olarak bir dizi akıllı ev cihazına doğru yol alıyor. Cihazları için Matter desteğini sunan en […]

Amazon, Matter’ı Echo cihazlarına, fişlere, ampullere ve sahip olduğunuz diğer cihazlara getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Amazon, Matter lansmanının ilk dalgasını tamamladığını duyurdu.
  • Sunum, Matter’ı 17 farklı Echo cihazına, fişe, anahtara ve ampule getiriyor.
  • Amazon, 2023’te Matter desteğini daha fazla cihaza getirecek.

Yeni akıllı ev birlikte çalışabilirlik standardı Matter, kademeli olarak bir dizi akıllı ev cihazına doğru yol alıyor. Cihazları için Matter desteğini sunan en son şirket Amazon’dur.

şirketin üzerinde BlogAmazon, Matter desteğini aşamalı olarak devreye aldığını ve bu projenin ilk aşamasını tamamladığını duyurdu. Şirkete göre, bu ilk uygulama dalgası, 17 farklı Echo cihazına, fişe, anahtara ve ampule Matter desteği getiriyor.

Amazon, yaklaşımını şu sözlerle açıkladı:

Aşamalı yaklaşımımız, ortaklarımızla birlikte çalışabilirlik, kararlılık ve uzun ömür testi yoluyla çalışmaya devam ederken en yaygın cihaz türleri için Matter desteğini sunmaya başlamamıza olanak tanıyor ve müşterilerin Alexa ile sorunsuz ve yüksek kaliteli bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Matter’a aşina değilseniz, Connectivity Standards Alliance (CSA) tarafından Google, Samsung, Apple ve Amazon dahil olmak üzere yüzlerce başka şirketle birlikte geliştirilen bir standarttır. Nihai hedef, tüketicilerin hangi aygıtın neyle çalıştığı konusunda endişelenmeden kendi akıllı ev ağlarını özelleştirmelerini ve oluşturmalarını kolaylaştırmaktır.

Amazon’un blogunda belirttiği gibi, bu gelişme, kullanıcıların sahip olduğu bağlantı seçeneklerinin sayısını artırmalıdır. Yani bir Google Nest termostatı derseniz, Amazon’un Alexa’sı ile güzel çalışması gerekir.

Bu, kullanıma sunulmasının yalnızca ilk aşaması olduğundan, Amazon muhtemelen 2023’te daha fazla cihazına Matter desteği ekleyecek. Bu duyuru, Google’ın Matter desteğinin kendi ürünlerine geleceğine dair benzer bir duyuru yapmasından kısa bir süre sonra geliyor. Tıpkı Amazon gibi, Google da önümüzdeki yıl Matter desteğini genişletmeyi planlıyor.

Amazon, Matter’ı Echo cihazlarına, fişlere, ampullere ve sahip olduğunuz diğer cihazlara getiriyor

Teknory