Amazon, telefon kullanımınızı gözetlemek için size ayda 2 dolar vermek istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Amazon bir reklam doğrulama programı başlatıyor. Program, Amazon’un telefon kullanımlarını izlemesine izin verirlerse kullanıcılara ayda 2 dolar verecek. Program şimdilik sadece davetlidir. Kullanıcı verilerinizin değerinin ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz? Amazon, kullanıcıları şirketin telefon alışkanlıklarını gözetlemesine izin vermeye ikna edecek yeni bir girişime dayanarak ayda yaklaşık 2 dolar değerinde olduğunu […]

Amazon, telefon kullanımınızı gözetlemek için size ayda 2 dolar vermek istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Amazon bir reklam doğrulama programı başlatıyor.
  • Program, Amazon’un telefon kullanımlarını izlemesine izin verirlerse kullanıcılara ayda 2 dolar verecek.
  • Program şimdilik sadece davetlidir.

Kullanıcı verilerinizin değerinin ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz? Amazon, kullanıcıları şirketin telefon alışkanlıklarını gözetlemesine izin vermeye ikna edecek yeni bir girişime dayanarak ayda yaklaşık 2 dolar değerinde olduğunu düşünüyor gibi görünüyor.

Insider’a göre Amazon, şirketin reklam doğrulama programına katılmayı kabul etmeleri halinde Amazon Shopper Panel üyelerine ayda 2 dolar teklif etmeye başladı. Program, ABD ve Birleşik Krallık için, kullanıcıların isterlerse seçebilecekleri, yalnızca davetli bir ödül programıdır.

Amazon reklam doğrulaması

Amazon onun hakkında bahseder SSS panelistler reklam doğrulamayı etkinleştirdiğinde, Amazon’un cihazlarında hangi Amazon reklamlarına baktıklarını görebildiği sayfa. Söz konusu reklamlar, hem Amazon’un kendi reklamlarını hem de Amazon Reklamları üzerinden reklam veren üçüncü taraf reklamlarını içermektedir. Nasıl çalıştığına gelince, şirket şunları söylüyor:

Amazon Shopper Panel uygulaması, örneğin reklamı görüntülediğiniz uygulama veya web sitesi ve onu görüntülediğiniz günün saati gibi Amazon reklamlarını nerede ve ne zaman gördüğünüzle ilgili bilgileri toplar ve kullanır.

Amazon, programın amacının daha kişiselleştirilmiş reklam deneyimleri sunmak olduğunu söylüyor. Tanıdık geliyor mu? Muhtemelen daha önce Facebook ve kullanıcı verilerini toplamaktan başka hiçbir şeyi sevmeyen diğer tüm şirketlerden buna benzer bir şey duymuşsunuzdur.

Hangi nedenle olursa olsun programa katılmak isterseniz, davet edilmeden hemen giremezsiniz. Ancak, potansiyel olarak daha sonra izin verecek bir bekleme listesine eklenebilirsin. Ve Amazon, panelistlerin istedikleri zaman devre dışı bırakabileceklerini ve reklam doğrulamayla ilişkili kişisel bilgilerini silebileceklerini söylüyor.

Bu, bir şirketin böyle bir teşvik teklif ettiği tek sefer değil. Hem Facebook hem de Google, daha önce kullanıcıları etkinliklerini izlemelerine izin vermeye ikna etmek için para teklif etmeye çalışmıştı.

Amazon, telefon kullanımınızı gözetlemek için size ayda 2 dolar vermek istiyor

Teknory