Amazon yeni ChatBot’u yayınladı, Open AI draması sona erdi

Üçüncü baskısına hoş geldiniz Yapay Zekadaki Yenilikler, Bu yeni yapay zeka odaklı gelecekte başarılı olmanıza yardımcı olacak en yeni yapay zeka haberlerini, araçlarını ve ipuçlarını size sunduğumuz haftalık güncellememiz. Haberlerde yapay zeka: En büyük yapay zeka gelişmeleri ve haberleri Haftanın en büyük haberi Amazon ve yeni bir AI sohbet robotu da dahil olmak üzere AWS […]

Amazon yeni ChatBot’u yayınladı, Open AI draması sona erdi

Üçüncü baskısına hoş geldiniz Yapay Zekadaki Yenilikler, Bu yeni yapay zeka odaklı gelecekte başarılı olmanıza yardımcı olacak en yeni yapay zeka haberlerini, araçlarını ve ipuçlarını size sunduğumuz haftalık güncellememiz.

Haberlerde yapay zeka: En büyük yapay zeka gelişmeleri ve haberleri

Haftanın en büyük haberi Amazon ve yeni bir AI sohbet robotu da dahil olmak üzere AWS için yeni AI araçlarının duyurulması etrafında dönüyordu. Görünüşe göre OpenAI’nin çoğunlukla normale döndüğünü de görmeye başlıyoruz. Hadi içeri girelim ve en büyüğüne bakalım geçen haftanın manşetleri:

  • Daha önce Amazon’un Olympus kod adlı ChatGPT’ye kendi alternatifini geliştirdiğine dair söylentiler vardı. Bu söylentiye sahip üretken yapay zeka motoru henüz ortaya çıkmamış olsa da, Amazon’un Q adında yeni bir sohbet robotu tanıttığı ortaya çıktı. Q, GPT’nin doğrudan rakibi olarak tasarlanmamıştır; bunun yerine temel odak noktası, müşteriler için Amazon Web Hizmetleri (AWS) deneyimini geliştirmektir. Yeni bot, kullanıcıların çeşitli AWS araçları ve işlevleri hakkında sorular sormasına olanak tanıyor ve ayrıca blog gönderileri, basın bültenleri, e-postalar ve daha fazlasını içeren içerik oluşturabiliyor veya özetleyebiliyor.
  • OpenAI durumu daha önce de belirttiğimiz gibi bir miktar sakinleşti ancak çoğu kişi hala perde arkasında neler olduğunu merak ediyor. Bunun kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğu göz önüne alındığında, yönetim kurulunun devrilmeleri genellikle kurumsal açgözlülükten ziyade daha derin sorunlardan kaynaklanıyor. Bazıları, güvenlik endişelerini artıran büyük bir yapay zeka atılımının gerçekleştiğini öne sürdü. Güven verici haber şu ki, giderek daha fazla sayıda kişi bu iddiaya karşı çıkıyor. Elon Musk sadece durumla ilgili endişe duymadığını ifade etmekle kalmadı, aynı zamanda Microsoft’tan Brad Smith bile ağırlığını koydu ve işten çıkarmanın bazı gizli söylentilerle ilgisi olmadığını açıkça ortaya koydu. Smith, orada olduğunu söyleyerek daha da ileri gidiyor gerçek süper-zeki yapay zekanın yakın zamanda ortaya çıkma şansı yok.
  • Amazon’un haberlerini ve Open AI dramının sonrasını geride bırakarak, Eric Schmidt ayrıca sektörde daha iyi yapay zeka korkuluklarına olan ihtiyaç üzerinde de durdu bir bütün olarak. Kendisinin belirttiği gibi, ABD’nin Nagazaki ve Hiroşima’yı bombalamasının ardından nükleer bombalara ilişkin net kuralları içeren bir anlaşmanın hazırlanması 18 yıldan fazla sürdü. Yapay zeka geliştikçe Schmidt, gelecekteki suiistimalleri ve trajedileri önlemek için daha net kurallara ihtiyaç duyulduğunu görüyor. Herkes bunun diğerleri kadar büyük bir tehdit olduğunu kabul etmese de neredeyse herkes yapay zekanın dünyayı tam olarak tahmin edemeyeceğimiz şekilde değiştirme potansiyeline sahip olduğunu kabul edebilir.
  • Yapay zekayla ilgilenen tek kişi Schmidt değil ve şimdi Kaliforniya’nın Gizlilik Koruma Ajansı kendi korkuluklarını hazırlıyor. Eyalet müdavimi, insanların verilerinin otomatik karar verme teknolojisi, yani yapay zeka için nasıl kullanılabileceğine ilişkin yeni bir düzenleme taslağı oluşturdu. Bu, veri toplamadan vazgeçme yeteneği gibi hükümlerin eklenmesini içerecektir ve aynı zamanda verilerinizi yapay zeka ile ilgili amaçlar için kullanmayı amaçlayan şirketlerin net açıklamalarını da gerektirecektir. Düzenlemenin kapsamı aynı zamanda yapay zeka tabanlı profil oluşturma ve daha fazlasını da kapsayacak şekilde genişletilebilir. Yapabilirsiniz taslağı kendiniz okuyunancak bunun tam olarak hafif bir okuma materyali olmadığını unutmayın.
  • Yeni bir AI girişimi, AI zekasını çöpünüze getirmeyi umuyor. Kısacası söz konusu teknoloji, işletmelerin atık akışı kompozisyonları hakkında gerçek zamanlı veriler toplayabilecek ve bu da onların atıklarını daha iyi takip etmelerine ve bir işletme olarak atık tüketimini iyileştirmenin yollarını bulmalarına olanak tanıyacak.
  • Yapay zeka, endüstrileri aşma ve biyoteknoloji dahil neredeyse her şeyi etkileme gücüne sahiptir. Cradle bu değişime öncülük etmeyi umuyor Yapay zeka modelinin proteinleri programlamasına olanak tanıyan yeni yapay zeka destekli platform ilaç geliştirme gibi tıbbi endüstrilerde kullanım için. teknoloji oldukça yeni ama şimdi 24 milyon dolarlık bir yatırım daha yapmayı başardı.

Yapay zekadaki yenilikler neler? Bu haftanın öne çıkanları yapay zeka araçları ve uygulamaları

Bu segmenti yaygın olarak bulunan uygulamalara odaklamaya çalışsak da durum her zaman böyle olmuyor. Bazen bu segment, oldukça niş olsalar bile, gelecekte büyük bir potansiyele sahip olan harika yeni araçlara odaklanacaktır. Bu haftanın öne çıkanlarından birçoğu, henüz kolayca bulunamayan niş projeler olan araçlara yönelik olduğundan, bu hafta ağırlıklı olarak ikincisine odaklanacağız.

Zekayı Çöz Yapay Zeka Patent Yazma Aracı

Solve Intelligence, avukatlara patent taslağı hazırlamada yardımcı olmak, çoğunlukla emek yoğun olan süreci basitleştirmek ve kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış bir araçtır. Araç herkesin erişimine açık olmasa da, ilgili taraflar, faydalı bulmaları halinde, işletmeleri için teknolojinin bir demosunu talep edebilirler.

Gen-2 Hareket Fırçası, Runway’in Gen-2 Suite’ine yeni eklenen bir üründür. Bu araç, kullanıcıların diğer AI araçları tarafından oluşturulan görüntüler de dahil olmak üzere tek bir görüntüden kısa videolar oluşturmasına olanak tanır. Araçla ve paketin tamamıyla deneme yapmak için ücretsiz bir deneme mevcut olsa da, tam erişim ve kullanım için bir abonelik planı gereklidir.

Bunu tek bir giriş olarak değerlendirecek olsak da, Amazon’un Re:Invent vitrininde, en son AWS ön izlemesi için çok sayıda yeni AWS sunucusuz aracını tanıttığını belirtmekte fayda var. Dikkate değer isimler arasında Amazon Aurora Limitless Database, Amazon ElastiCache ve Amazon Redshift yer alıyor. Bu araçlar, işverenlerin iş yükünü tahmin etmek ve kaynakları optimize etmek gibi çeşitli işlevlere hizmet eder.

Sağlık hizmeti

GE HealthCare’in en yeni yapay zeka paketi, meme kanseri ve diğer sorunları daha erken tespit etmek için büyük miktarda veriyi işleyerek radyologların işini kolaylaştırmak üzere tasarlandı. MyBreastAI, verimliliği artırmak için üç yapay zeka uygulaması içerir: DBT için ProFound AI, 3D Mamografi ve PowerLook Yoğunluğu. Her bir aracın belirli işlevlerine ilişkin ayrıntılı bir genel bakış için aşağıdaki düğmeyi tıklayarak daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Bu araç seti ana akım yapay zeka kullanıcılarına doğrudan uygulanamasa da önemli bir atılımı temsil ediyor ve yapay zekanın geliştirmekte olduğu yenilikçi araçların ve kullanım durumlarının altını çiziyor.

neşeli uygulama
Bu uygulama, kişinin özel ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış listeler oluşturmak için yapay zekayı kullanarak hediye verme sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca Amazon bağlantı entegrasyonu aracılığıyla anında satın alma seçenekleri sunar. Piyasadaki birçok AI uygulamasına benzer şekilde Cheerful, ChatGPT veya Bard gibi araçları kullanarak manuel olarak gerçekleştirebileceğiniz görevlerin ötesinde görevleri gerçekleştirmez. İstemleri girebilir, bir liste alabilir ve ürünleri doğrudan Amazon’dan veya tercih edilen herhangi bir perakendeciden satın almaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle tatil sezonunda kullanışlı bir zaman tasarrufu aracı olarak hizmet vermektedir.

nasıl yapılır ve ipuçları: Gündem

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi edinmek, yapay zeka araçlarından nasıl daha iyi yararlanabileceğinizi veya gizliliğinizi yapay zekadan nasıl koruyacağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz? Her hafta, paylaşmaya değer olduğunu düşündüğümüz farklı bir nasıl yapılır kılavuzunu veya ipucunu paylaşıyoruz.

Henüz telefonunuzda ChatGPT uygulamasını kullanmıyor musunuz? Malısın!

openai gpt duyurusu

Calvin Wankhede / Android Otoritesi

ChatGPT’nin artık bir yaşında olduğuna inanmak zor. Bu süre zarfında 30 milyon dolardan fazla gelir elde etti ve 110 milyondan fazla mobil kurulum gerçekleştirdi. Bu haber bültenine abone olursanız büyük olasılıkla uygulamayı zaten sallıyorsunuz, ancak ben de dahil olmak üzere bundan kaçınan pek çok kişi tanıyorum.

ChatGPT’yi daha önce denemiştim ve yalnızca web portalını kullanmanın ve bunun için bir Chrome web uygulamasını Android masaüstüme yerleştirmenin daha kolay olduğunu fark ettim. Nihayet ücretsiz kullanıcılar için ses desteği ekleyen son güncellemeyle, resmi uygulama nihayet sahip olunması gereken bir öğe haline geldi. Google Asistan’ın yapabildiği her şeyi yapamasa da tepkilerinin ve sesinin o kadar doğal geldiğini fark ettim ki aşık oldum.

Zaten sahip değil misiniz? Resmi ChatGPT uygulamasını ikisinden de alabilirsiniz. Google oyun ya da Apple Uygulama Mağazasıtelefonunuzun platformuna bağlı olarak.

Amazon yeni ChatBot’u yayınladı, Open AI draması sona erdi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow