Android TV, yeni Mağaza sekmesiyle film satın almayı ve kiralamayı kolaylaştırıyor

TL;DR Android TV, kullanıcıların bu satın alma işlemlerini yapmak için birden fazla uygulama açmaya gerek kalmadan film satın almalarına veya kiralamalarına olanak tanıyan yeni bir Mağaza sekmesine kavuşuyor. Mağaza sekmesi, satın aldığınız tüm içeriklere erişmenizi sağlayacak bir Kitaplık bölümü içerecektir. Harika içerik önerileri ve bu içeriği sunarken aradan çekilebilme özelliği sayesinde Android TV, bir TV […]

Android TV, yeni Mağaza sekmesiyle film satın almayı ve kiralamayı kolaylaştırıyor

TL;DR

  • Android TV, kullanıcıların bu satın alma işlemlerini yapmak için birden fazla uygulama açmaya gerek kalmadan film satın almalarına veya kiralamalarına olanak tanıyan yeni bir Mağaza sekmesine kavuşuyor.
  • Mağaza sekmesi, satın aldığınız tüm içeriklere erişmenizi sağlayacak bir Kitaplık bölümü içerecektir.

Harika içerik önerileri ve bu içeriği sunarken aradan çekilebilme özelliği sayesinde Android TV, bir TV işletim sistemi olarak popüler bir seçim haline geldi. Google, film satın almanıza veya kiralamanıza izin verecek yeni bir Mağaza sekmesi sunarak Android TV’de içerik erişimini ve keşfi daha da kolaylaştırmayı umuyor.

Bugünden itibaren ABD’deki kullanıcılar için ve önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya genelinde Google, Android TV’de Mağaza sekmesini kullanıma sunuyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu satın alımları yapmak için birden fazla uygulama açmaya gerek kalmadan satın almak veya kiralamak için yeni filmler bulmak için tek adres olacaktır.

Mağaza sekmesi, satın aldığınız ürünlere erişmenizi sağlayacak bir Kitaplık bölümüne de ev sahipliği yapacaktır. Bunlar, Google hesabınızdan YouTube, Google Play Filmler ve TV, diğer Google TV ve Android TV cihazları ve Google TV mobil uygulamasında yapılan tüm içerik satın alma işlemlerini içerecektir. Bir içerik parçası satın aldığınızda, buna TV’lerden ve telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Google TV uygulamasından erişebilirsiniz.

Mağaza sekmesinin yalnızca bir alt küme olarak Google TV’ye değil, tüm platform olarak Android TV’ye geldiğini unutmayın. Google TV, Google’ın Android TV’nin üzerindeki kendi içerik keşfetme ve içerik toplama katmanıdır ve halihazırda birkaç para kazanma yüzeyine sahiptir. Bu nedenle, Android TV ana ekranına daha fazla para kazanma fırsatı eklemek, büyük olasılıkla Google’ın kâr hanesine fayda sağlayacaktır. Google dışı uygulamalardan gelen içeriğin Mağaza sekmesinde gösterilip gösterilmeyeceği hemen belli değil.

Android TV, yeni Mağaza sekmesiyle film satın almayı ve kiralamayı kolaylaştırıyor

Teknory