Android’de Engellenen Tüm Numaralar Nasıl Görüntülenir

Yoğun bir hayat yaşıyorsun. İhtiyacınız olan son şey, satış aramaları veya daha da kötüsü dolandırıcılardan gelen aramalardır. Ama zaman zaman olabiliyorlar. Bu yüzden telefonunuzdaki Engelleme özelliği çok yardımcı oluyor. İstenmeyen aramaları, onlarla tekrar tekrar uğraşmak için hayatınızı duraklatmanıza gerek kalmadan filtreler. Ancak yanlışlıkla bir numarayı engellediyseniz veya bir numaranın engellemesini kaldırmak isterseniz ne olur? Engellenen …

Android’de Engellenen Tüm Numaralar Nasıl Görüntülenir

Yoğun bir hayat yaşıyorsun. İhtiyacınız olan son şey, satış aramaları veya daha da kötüsü dolandırıcılardan gelen aramalardır. Ama zaman zaman olabiliyorlar.

Android'de Engellenen Tüm Numaralar Nasıl Görüntülenir

Bu yüzden telefonunuzdaki Engelleme özelliği çok yardımcı oluyor. İstenmeyen aramaları, onlarla tekrar tekrar uğraşmak için hayatınızı duraklatmanıza gerek kalmadan filtreler. Ancak yanlışlıkla bir numarayı engellediyseniz veya bir numaranın engellemesini kaldırmak isterseniz ne olur? Engellenen kişi listesini gözden geçirmek için telefonunuzda nereye bakacağınızı bilmeniz gerekir.

Bu makale, Android telefonunuzda telefon numaralarını nasıl bulacağınızı ve engelini nasıl kaldıracağınızı gösterecektir.

android'de engellenen numaralar nasıl görüntülenir

Telefon/Kişiler Uygulamasından Engellenen Numaraları Görüntüleme

Bir Android telefonda Engellenen Numaralar listenizi kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Her telefon kullanıcı arayüzü, bu talimatların biraz farklı bir sürümüne sahip olabilir. Ancak genel olarak, engellenenler listenizi görüntülemenin en basit yollarından biri aşağıdaki talimatları izlemektir:

 1. İlk önce telefonunuzun Ana ekranına gidin ve Telefon uygulamanızı açın. Başka bir şeye kişiselleştirmediğiniz sürece, genellikle bir telefon alıcısı simgesidir.
  Not: Bazı Android telefonların ayrı bir Telefon uygulaması yoktur. Bu simgeye dokunmak, köşede dışarıyı aramak için bir tuş takımı bulunan Kişiler listesini otomatik olarak getirebilir. Bu amaçlar için iyi.
 2. Sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun. Tabii ki, cihaz Ayarlarına da gidebilirsiniz.
 3. Üç çizgiye veya noktaya dokunduğunuzda başka bir menünün göründüğünü göreceksiniz. Bu, telefonunuzun Ayarlar menüsüdür. Engellenen Numaralar seçeneğine ulaşana kadar aşağı kaydırın ve seçin.
 4. Bazı Android telefonlar bu aynı özelliği Çağrı Engelleme veya benzeri bir şey olarak adlandırır. Blok kelimesini veya bunun bir varyasyonunu içeren listeye dokunun. Bunlar, telefonunuzdaki engellenen numaralardır.

Gördüğünüz gibi, Ekle seçeneğine dokunarak listeye manuel olarak da numara ekleyebilirsiniz. Bu listede görünen hiçbir numaradan arama veya metin almayacaksınız. Ancak yanlışlıkla eklenen bir sayı görürseniz, bunun için kolay bir düzeltme var.

Bir telefon numarasını engellenenler listesinden çıkarmak istiyorsanız, telefon numarasının sağındaki “X” işaretine dokunarak bu numarayı Engellenen numaralar listesinden çıkarın veya numarayı basılı tutun, ardından alttaki Kaldır’ı seçin. Telefonunuz önce blok kaldırmayı onaylamanızı isteyebilir. Kaldırma işlemini onaylayın ve bu numaradan tekrar aramalar ve metinler almaya başlayacaksınız.

Metin Uygulamasından Engellenen Numaraları Görüntüleme

Engellenen Numaralarınızı görmenin başka bir yolu da Metin uygulamanızdır. Yapmanız gerekenler:

 1. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar menüsüne dokunun. Genellikle üç çizgi veya üç dikey nokta olarak temsil edilir.
 2. Yeni Ayarlar menüsünü açtığınızda, bir seçenekler listesi göreceksiniz. Musluk Engellendi.
  Not: Telefonunuzda İstenmeyen Posta Koruması varsa, İstenmeyen Posta ve Engellendi’yi görüntüleme seçeneği görebilirsiniz. Potansiyel spam mesajlarını ve bunlarla ilişkili telefon numaralarını görmek için buna tıklayın.
 3. Ayarlar simgesine tekrar dokunarak ve Engellenen Kişiler’i seçerek bu listeden Engellenen Numaralarınıza daha fazla dalabilirsiniz.
 4. İstenmeyen Posta Koruması özelliğine sahip değilseniz, telefonunuzda Engellenen Kişiler seçeneği olabilir. Üzerine dokunduğunuzda, Telefon uygulamanız aracılığıyla görüntülerken gördüğünüz sayfaya geri dönersiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefon numaralarını engelleme yeteneği mükemmel bir özelliktir. Bununla ilgili daha fazla sorunuz varsa, okumaya devam edin.

Bir alan kodunun Android telefonumu aramasını engelleyebilir miyim?

Belirli bir alan kodundan aramalar (özellikle istenmeyen aramalar) alıyorsanız, alan kodunun tamamını engellemek daha kolay olabilir. Ne yazık ki, Android’de alan kodlarını engellemek için yerel bir seçenek yoktur. Ancak, Google Play Store’dan üçüncü taraf bir uygulama indirebilirsiniz.

Engellenenler listeme nasıl yeni numaralar eklerim?

Engellenenler listenize daha fazla numara eklemek istiyorsanız, bunun birkaç yolu vardır. Ayrıca, hangi telefon modelini kullandığınıza veya hangi Android sürümünü çalıştırdığınıza bağlı olarak talimatlar biraz değişebilir.

İlk olarak, doğrudan arama uygulamasından bir numara ekleyebilirsiniz. Engellemek istediğiniz numaraya dokunun ve i simge. Buradan numarayı engelleme seçeneğini göreceksiniz.

Başka bir seçenek de numarayı engelleme listesinden engellemektir. Yukarıda kısaca bahsedildiği gibi, Ayarlar’dan engellenenler listesine numara ekleyebilirsiniz. üzerine dokunun + simgesine dokunun veya Ekleardından telefon numarasını girin.

Son olarak, mesajlaşma uygulamasından numaraları engelleyebilirsiniz. Çoğu zaman, telefon numarası olmayan numaralardan metin mesajları alırsınız. Neyse ki, manifatura uygulamasından numaraları engellemek oldukça basittir. Mesajı açın ve sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun. Ardından, üzerine dokunun Kişiyi Engelle.

Engellenenler listesinden bir telefon numarasını kaldırabilir miyim?

Kesinlikle! Telefon numarasını bulmak için yukarıdaki talimatları kullanarak bir telefon numarasını engellenenler listesinden kolayca kaldırabilirsiniz. Ardından, üzerine dokunun yanına imza at.

Büyük Güçle…

Numaraları Engelleme Listenize koymakla ilgili son bir söz:

Bu kişi sizi arayamaz veya mesaj atamaz, ancak her iki şekilde de çalışır.

Onları da arayamaz veya mesaj atamazsınız.

Birini Engellenen Numaralar listesine sürmeye karar vermeden önce dikkatlice düşünün. Numaranın o listeye ait olduğundan emin misin?

Birini sürgüne göndermek şu an için kolay bir çözüm olabilir. Ancak gelecekte potansiyel olarak önemli aramaları kaçırabilirsiniz.

Hiç Android’de bir numarayı engellemek zorunda kaldınız mı? Yukarıda belirtilen yöntemleri kullandınız mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow