Anket, çoğu kişinin 2023’te yeni bir telefon almayı planlamadığını gösteriyor

Ryan Haines / Android Otoritesi Dünyanın ekonomik durumu şu anda pek iyi değil. Enflasyon tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve insanlar daha az telefon alıyor. Bu birdenbire olan bir şey değil. Çoğu akıllı telefon şirketi, son çeyrekte satışların düştüğünü bildirdi. Samsung ve Qualcomm gibi endüstri liderleri de akıllı telefonlara yönelik tüketici talebinin en azından yılın […]

Anket, çoğu kişinin 2023’te yeni bir telefon almayı planlamadığını gösteriyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

Dünyanın ekonomik durumu şu anda pek iyi değil. Enflasyon tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve insanlar daha az telefon alıyor. Bu birdenbire olan bir şey değil. Çoğu akıllı telefon şirketi, son çeyrekte satışların düştüğünü bildirdi. Samsung ve Qualcomm gibi endüstri liderleri de akıllı telefonlara yönelik tüketici talebinin en azından yılın ikinci yarısına kadar daha da düşeceğini tahmin ediyor. Satın alınabilirlik bir sorun olmasa bile, bazı kişiler geçen yıldan, hatta 2021’den kalma yepyeni telefonlara sahip olabilir ve yeni bir modele yatırım yapmak istemeyebilir.

Bu yıl yeni bir akıllı telefon mu satın alıyorsunuz?


Sonuçlar

2023’te yeni bir akıllı telefon almakla ilgili anketimizde 3.700’ün üzerinde oy aldık. Ankete katılan okuyucularımızın büyük bir çoğunluğu (%42,43) bu yıl yeni bir telefon almayı düşünmüyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, yanıt verenlerin %35,2’si hala yeni telefon almak istiyor. Oyları, pazardaki talep düşüşü ne olursa olsun telefonlarını yükseltmeye çoktan karar verdiklerini gösteriyor.

2023’te yeni bir telefon isteyip istemediğine henüz karar vermeyenler de var. Bu arada, seçmenlerin %13’ü kararsız ve bu yıl tatil sezonu indirimleri sırasında yeni bir telefon alabilir.


Senin yorumların

Glenn: OnePlus 7 Pro’m hala güçlü ve LineageOS ile güncel tutuluyor. Bundan en az beş yıl kurtulabilirsem mutlu olacağım.

İrade: Bir S22U’m var, yükseltmeye gerek yok. 50 $ karşılığında eşdeğer bir depolama katmanı ve rengiyle takas edemediğim sürece, yükseltmek için de zaman ayırmaya değmemesini istiyorum. Samsung’un akıllı anahtarıyla bile tüm uygulamalarımı, oyun dosyalarımı ve ayarlarımı taşımak bir hafta kadar sürüyor. S24U için gerçekten hoparlör iyileştirmelerine odaklandıklarını umuyorum, öne bakan çift hoparlör bir rüya olurdu ama o zaman bile büyük bir yükseltme olmalı Mevcut telefonum 1440p120hz çok mükemmel olduğundan çok memnunum.

Bubba Jones: Hayır, bu yıl yükseltme yapmıyorum. Gerçekten, ekonomiyle hiçbir ilgisi yok, buradaki diğer pek çok kişi gibi, herhangi bir yükseltmeyi karşılayabilirim. Yükseltme yapmama nedenim, Not 20’min güçlü ve sorunsuz kalması. Yıllar önce, yeni telefonu kurduktan sonra eski telefonla aynı olduğunu fark ettim. Evet, yeni telefon biraz daha güçlüydü ve daha iyi bir kameraya sahipti, yalnızca artımlı bir değişiklik. Ev aleti üreticileri her yıl cihazlarını yenilese de, elimizdekiler bitmiyor ve daha yeni ev aletlerine geçiş yapmıyoruz. Cihaz hayaletten vazgeçtiğinde o zaman para harcayacağız. Telefonla aynı, çünkü kullanılabilirlik sorunları telefonlarımızı yükselttiğimizde ortaya çıkıyor. Yeni bir telefon satın almak, kişiye yalnızca altı ila sekiz ay boyunca övünme hakkı verir.

lamar taylor: Kredi takası sayesinde…Genellikle kişisel telefonumu ve iş telefonumu her yıl yükseltirim. Samsung bu yıl değer ticaretini düşürdü ve sonuç olarak GS22 Ultra iş telefonumu yükseltmeyeceğim. GS23 Ultra, pek bir yükseltme değildir ve daha düşük bir değer takası nedeniyle ekstra maliyete değmez. Kişisel telefonumu iPhone 15 Max’e yükselteceğim. Hız, pil ömrü, harika kameralar ve kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, iPhone Max kendi başına bir ligde.

sadece bob: Genellikle her 2 yılda bir yükseltmek isterim. LG Wing’im 2 yaşından büyük ve hala harika olduğunu düşünüyorum. Belki LG daha iyi bir şeyle çıktığında. ????

Alessandro87: Özel rom ve 256 gb ile POCO F3’üm kesinlikle 2028’e kadar sürecek….

Tim: Hala takviye olmadan 12 saat dayanmayan galaksim S10’u kullanıyorum ama hiçbir şekilde önümüzdeki birkaç yıl içinde bir telefona 1000 veya daha fazla harcıyorum. Ve Samsung, bu yıl birçok s23 ultrasını 2000 dolardan satacaklarını düşünürlerse kendilerini kandırıyorlar.

Tukur49: Artık yeni bir telefona ihtiyacım olduğunu düşünmeyin. Google piksel 4a’dan piksel 5a5G’ye yükseltildi.
Telefon hala Android 14’e kadar destekleniyor, mükemmel bir 4600mAh pile sahip ve 5G etkin. Kamera harika fotoğraflar çekiyor.
Daha ne isteyebilirim?

Şarap: Karar Vermedim oyu verdim, ama dürüst olmak gerekirse, benimki onu toplamadığı sürece bunun için bir neden göremiyorum.

Farhan Ahmed Tajuddin: Temmuz 2022’de satın aldığım LG V50 ve LG Wing 5G’den hâlâ memnunum. Normdan cüretkar bir şekilde farklı oldukları için bu iki telefonu hâlâ seviyorum. Bununla birlikte, Sony Xperia 1 Mk5’in resmi olarak piyasaya sürülmesini ve ayrıca fiyat zaman içinde düştüğünde vivo X90 Pro’yu satın alma olasılığını göz önünde bulunduruyorum.

Raylan125: Yılbaşından hemen sonra Pixel 7 Pro aldım.
Ücretsiz, sınırsız arama ve veri ile ücretsiz olarak sunsalardı bir Samsung almazdım

andrew bir: Evet, Samsung Galaxy S23+ için ön sipariş verdim. Mevcut telefonum, geçen yıl mücadele eden bir OnePlus 6T. Kesinlikle yükseltme zamanı. iPhone 13 Pro’yu (iOS bir felaket) ve Pixel 7’yi denedim (kameradan etkilenmedim ve telefon benim bölgemde resmi olarak piyasaya sürülmediğinden şebeke operatörleriyle uyumluluk sorunları yaşıyordu), bu yüzden sonunda yıllar sonra Samsung’a dönmeye karar verdi. Umarım bu bir hayal kırıklığı olmaz

yerel için: Hayır. Pixel 6a’yı geçen yıl aldım ve en az beş yıl kullanmayı düşünüyorum. İhtiyaçlarımı karşılıyor, kamera harika, harika yazılım desteği ve çok sayıda özel ROM var.

emgi2: Hayır. 3 yaşındaki telefonum bir veya iki yıl daha çalışabilir. Özel romlar gelene kadar yükseltme değil. Bu iş görse bile daha iyi bir yonga setinde sohbet edebilmek veya basit oyunlar oynayabilmek için her yıl yenisine ihtiyacınız yok.

Anket, çoğu kişinin 2023’te yeni bir telefon almayı planlamadığını gösteriyor

Teknory