Apple, Avrupa’da uydu aracılığıyla Acil SOS başlattı

Apple’ın iPhone 14 serisindeki uydu aracılığıyla Acil SOS özelliği Kasım ayında kullanıma sunuldu, ancak yalnızca ABD ve Kanada’da mevcuttu. Şimdi, Apple bunu birkaç Avrupa ülkesine genişletti: Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık. Yalnızca iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te bulunan özellik, kullanıcıların başka hiçbir bağlantı olmadığında bile uydu […]

Apple, Avrupa’da uydu aracılığıyla Acil SOS başlattı

Apple’ın iPhone 14 serisindeki uydu aracılığıyla Acil SOS özelliği Kasım ayında kullanıma sunuldu, ancak yalnızca ABD ve Kanada’da mevcuttu.

Şimdi, Apple bunu birkaç Avrupa ülkesine genişletti: Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık.

Yalnızca iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te bulunan özellik, kullanıcıların başka hiçbir bağlantı olmadığında bile uydu üzerinden acil SOS mesajı göndermesine olanak tanıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Music yakında Teslas’a geliyor, rapor iddiaları

Kontrollü bir ortamda (iki kez) test ettik ve gerçekten işe yarıyor. Kullanıcının 911’i aramasını gerektirir ve arama gerçekleşmediğinde, uydu aracılığıyla acil durum mesajı gönderme seçeneği görünür. Kullanıcının daha sonra acil durumunun doğasını açıklayan kısa bir anketten geçmesi ve mesajı bir uyduya ışınlamak için telefonu gökyüzüne doğru tutması gerekir. Denediğimde, mesajı göndermek birkaç saniye sürdü ve meslektaşım Cecily de benzer bir deneyim yaşadı.

Bu özellik, kullanıcının konumunu Apple’ın Find My uygulaması aracılığıyla paylaşmak için de kullanılabilir.
Kredi bilgileri: elma

Bu özellik için Apple, uydu iletişim şirketi Globalstar ile ortaklık kurdu ve teorik olarak dünyanın her yerinde çalışabiliyor. Şirket, daha fazla ülke için desteğin “gelecek yıl” geleceğini söylüyor.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Apple Watch’ta Yeni Pusula Yol Noktaları Özelliğini Nasıl Kullanırım?


Uydu üzerinden Acil SOS şu anda herkes için ücretsiz olsa da sonsuza kadar bu şekilde kalmayabilir. Apple, yeni bir iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i etkinleştirdikten sonra hizmetin iki yıl boyunca ücretsiz olduğunu söylüyor.

Teknory