Apple, Beeper Mini Android uygulamasını kapatıyor

Mashable’dan Kimberly Gedeon, Beeper Mini uygulamasının Android kullanıcılarının mavi “iMessage” baloncuklarıyla mesaj göndermesine olanak sağlamak için burada olduğunu bildirmesinden günler sonra, Apple uygulamayı kapatmış gibi görünüyor. iMessage’ı kullanmak için genellikle bir Apple cihazına ve Apple kimliğine ihtiyacınız vardır. Ancak Gedeon’un belirttiği gibi, Bipleyici Mini geliştiriciler, Android telefon bir iPhonemuş gibi mesaj gönderip almak amacıyla Apple […]

Apple, Beeper Mini Android uygulamasını kapatıyor

Mashable’dan Kimberly Gedeon, Beeper Mini uygulamasının Android kullanıcılarının mavi “iMessage” baloncuklarıyla mesaj göndermesine olanak sağlamak için burada olduğunu bildirmesinden günler sonra, Apple uygulamayı kapatmış gibi görünüyor.

iMessage’ı kullanmak için genellikle bir Apple cihazına ve Apple kimliğine ihtiyacınız vardır. Ancak Gedeon’un belirttiği gibi, Bipleyici Mini geliştiriciler, Android telefon bir iPhonemuş gibi mesaj gönderip almak amacıyla Apple sunucularına bağlanmak için bir telefon numarasını iMessage ile nasıl ilişkilendireceklerini buldular.

AYRICA BAKINIZ:

Bu Google Gemini videosu, ustaca düzenleme sayesinde çok muhteşemdi

Beeper bunu iddia ederken tüm iletişim uçtan uca şifrelendi Bir blog gönderisine göre Apple, güvenlik ve gizlilik konusunda “önemli” riskler bulunduğunu iddia etti. Bir açıklamada SınırApple’ın kıdemli PR yöneticisi Nadine Haija, çıkışa şunları söyledi:

Apple olarak ürünlerimizi ve hizmetlerimizi, kullanıcılara verilerinin kontrolünü vermek ve kişisel bilgileri güvende tutmak için tasarlanmış sektör lideri gizlilik ve güvenlik teknolojileriyle geliştiriyoruz. iMessage’a erişim sağlamak amacıyla sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri engelleyerek kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık. Bu teknikler, meta verilerin açığa çıkması ve istenmeyen mesajların, spam ve kimlik avı saldırılarının etkinleştirilmesi potansiyeli de dahil olmak üzere kullanıcı güvenliği ve gizliliği açısından önemli riskler oluşturuyordu. Kullanıcılarımızı korumak için gelecekte güncellemeler yapmaya devam edeceğiz.

Beeper’ın kurucusu Eric Migicovsky daha sonra The Verge’a şunları söyledi: “Eğer Apple gerçekten kendi iPhone kullanıcılarının gizliliğine ve güvenliğine önem veriyorsa, kendi kullanıcılarının artık güvenli olmayan SMS kullanmak yerine Android kullanıcılarına şifreli mesajlar göndermesine olanak tanıyan bir hizmeti neden durdursunlar ki? ?”

SMS mesajlarıAndroid ve Apple kullanıcılarının iletişim kurma şekli de şifrelenmemiştir. Beeper, X hesabında bu alıntıyı paylaşarak uygulamanın güvenliği artırdığı iddiasını yineledi:

Pazar günü, Beeper, X hakkında başka bir açıklama yayınladı, uygulamanın yeniden çalışır hale getirilmesinin çalıştığını belirtiyor. Gönderide “Beeper Mini kesintisine neden olan sorunu çözmek için çalışmalar devam ediyor” yazıyor. “Beeper Mini’yi kullanmayı sevenler için bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve bu rahatsızlıktan dolayı son derece üzgünüz. Yine de kendimizi iyi hissediyoruz ve yakında paylaşacağımız iyi haberleri almayı umuyoruz.”

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow