Apple Card, Goldman Sachs ile ortaklığını sonlandırdı: Bunun olacağını görmemizin 3 nedeni

Apple, Goldman Sachs’ı fintech ortağı olmaktan çıkardı. Wall Street Journal. Şaşırdık mı? Hiçbir şekilde. Parçalanan ilişkilerinin belirtilerine dalmadan önce, şu ana kadar bildiklerimizi tartışalım. “Konuyla ilgili bilgilendirilen kişiler”den alıntı yaparak, WSJ Apple’ın Wall Street bankasıyla olan ittifakını 12 ila 15 ay içinde feshetmek istediğini iddia ediyor. Bu dağılma ikilinin “tüm tüketici ortaklığına” yayılıyor. WSJ Apple […]

Apple Card, Goldman Sachs ile ortaklığını sonlandırdı: Bunun olacağını görmemizin 3 nedeni

Apple, Goldman Sachs’ı fintech ortağı olmaktan çıkardı. Wall Street Journal. Şaşırdık mı? Hiçbir şekilde.

Parçalanan ilişkilerinin belirtilerine dalmadan önce, şu ana kadar bildiklerimizi tartışalım. “Konuyla ilgili bilgilendirilen kişiler”den alıntı yaparak, WSJ Apple’ın Wall Street bankasıyla olan ittifakını 12 ila 15 ay içinde feshetmek istediğini iddia ediyor.

Bu dağılma ikilinin “tüm tüketici ortaklığına” yayılıyor. WSJ Apple Kartı ve Apple Tasarruf Hesabı dahil dedi.

Bir kez daha, şok olmaktan çok uzaktayız. Cennette belanın olduğunu her zaman biliyorduk.

Apple’ın Goldman Sachs ile ilişkisinin bozulduğunu gösteren 3 işaret

Nisan ayında Apple Tasarruf Hesabı’nı kullanıma sunan Apple, kullanıcıları Apple Kart sığınağına çekmeyi başardı. %4,15’lik çekici bir faiz oranı havuç sallıyor. Bir hesap oluşturabilmeniz için öncelikle bir Apple Kart onayı almanız gerekir.

Apple Kartı ve Apple Tasarruf Hesabı sahibi biri olarak Goldman Sachs ile uğraşmak baş ağrısıydı. Bu nedenle Apple, Goldman Sachs ile ilişkilerini sürdürme konusunda temkinli davranabilir.

1. Goldman Sachs’ın zayıf müşteri hizmetlerine ilişkin raporlar

Erken Haziranda, WSJ bazı müşterilerin Apple Birikim Hesaplarından para çekmede zorluk yaşadıklarını bildirdi. Paranın transfer edildikten birkaç hafta sonra ortadan kaybolduğunu iddia ettiler.

Şans eseri, tüm kurbanlar WSJ‘nin raporu sonunda paralarını geri aldılar, ancak bu ancak anormal derecede uzun bir gecikmeden sonra oldu.

Bilgi ayrıca Apple Tasarruf Hesabı üyelerinin müşteri hizmetleri sorunlarıyla karşılaştığını da bildirdi. Çok sayıda şikayet, Tüketici Finansmanını Koruma Bürosu da dahil olmak üzere federal düzenleyicilerin Apple Card’ı soruşturmasına neden oldu. Şikayetler arasında kişinin kredi raporunu etkileyen yavaş işlem, meşru işlemlerin reddedilmesi, işlenmemiş geri ödemeler ve daha fazlası yer alıyordu.

Buna göre BilgiApple’ın ortaklıktaki rolü, iPhone cüzdan uygulaması kullanıcı arayüzünü tasarlamayı, şık, titanyum bir kart oluşturmayı ve diğer şık özellikleri içeriyor. Goldman ise esas olarak müşteri hizmetleri, sigortacılık, işlemler ve diğer banka benzeri görevleri üstleniyor, ancak görünüşe göre bazı müşteriler finans kurumunun performansından memnun değil.

Kıkırdamaya değer bir anekdot olarak, Apple CEO’su Tim Cook bile firmayla bazı sorunlar yaşadı. Düzenli olarak onun kimliğine bürünülüyor, bu yüzden Apple Kart başvurusu geldi reddedildi, ancak Goldman Sachs “tek seferlik bir istisna” yapmak için devreye girdi ve sonunda onaylandı.

Çok sayıda müşterinin sahip olduğunu belirtmekte fayda var. pozitif Apple-Goldman Sachs ortaklığıyla ilgili deneyimler. Aslında 2021’de, Apple duyurdu Apple Card müşterileri, Goldman Sachs ve Apple Card’ı orta ölçekli kredi kartı pazarında müşteri memnuniyetinde “1 Numara” olarak sıraladı.

Ancak medyada biriken haberlerin Goldman Sachs’ın itibarını zedelediği iddia ediliyor.

2. Goldman Sachs’ın parası kanıyor

Ekim ortasına göre WSJ rapor, Bu birliktelikten memnun olmayan tek kişi Apple değil. WSJ kısmen şöyle dedi: “Goldman’daki bazı üst düzey yöneticiler tüketici kredilerinden, yani Apple kredi kartından geriye kalanları istiyor.”

Goldman bunun da ötesinde, Apple Card’ı da içeren bir dizi işletmeden oluşan Platform Çözümleri biriminin, Sadece dokuz ayda 1,2 milyar dolar kaybetti.

“Bankanın içindeki ortaklar, tüketici kredileri işinin olduğundan daha fazla sorun yarattığından şikayet ediyor ve suçluyorlar [CEO David Solomon] Goldman’ın uzaydaki genişlemesi için.” WSJ söz konusu.

Sonuç olarak, raporlara göre Goldman Sachs, Apple’dan kurtulmak için can atıyor. Bu beni bir sonraki noktaya getiriyor.

3. Goldman Sachs’ın Apple’ı terk etmek istediği bildirildi

Haziran ayı sonlarında, WSJ Goldman Sachs’ın Apple ile ortaklığını sona erdirmek için American Express ile görüştüğü bildirildi.

Ancak bu Apple için bir sır değildi. Rapor, Cupertino merkezli teknoloji devinin Goldman Sachs’ın gemiden inmeye can attığını gayet iyi bildiğini ortaya koydu.

Goldman Sachs’ın bildirdiği özgürlük açlığı artık doyurulmuş gibi görünüyor. Başta da belirttiğimiz gibi Apple’ın Goldman Sachs ile olan anlaşmasından çekildiği bildiriliyor.

Bu sadece bir yıl önce Goldman Sachs’ın 180 derecelik bir dönüşü. ortaklığın 2029 yılına kadar uzatıldığını duyurdu.

Apple’ın Goldman Sachs’ın yerini alacak bir ihraççı ayarlayıp ayarlamadığı henüz belli değil.

Goldman Sachs, yorum talebinin ardından hemen yanıt vermedi.

Teknory