Apple hayranlarını 2023’te neler bekleyebilir: M2 Pro Mac’ler, katlanabilir iPad ve kulaklık

Yeni Yıldan önce başka bir büyük Apple etkinliğinin olma şansı hemen hemen sıfır. Bunun nedeni, baş honcho Tim Cook’un yakın tarihli bir yatırımcının aramasında ürün hattının yıl için “belirlendiğini” söylemesi. Bu nedenle, Mac serisindeki herhangi bir yükseltme ve Apple’ın elindeki diğer sürprizler (ipucu: bu bir kulaklık olabilir) için 2023’ün başına kadar beklememiz gerekecek. Ancak bu, […]

Apple hayranlarını 2023’te neler bekleyebilir: M2 Pro Mac’ler, katlanabilir iPad ve kulaklık

Yeni Yıldan önce başka bir büyük Apple etkinliğinin olma şansı hemen hemen sıfır. Bunun nedeni, baş honcho Tim Cook’un yakın tarihli bir yatırımcının aramasında ürün hattının yıl için “belirlendiğini” söylemesi. Bu nedenle, Mac serisindeki herhangi bir yükseltme ve Apple’ın elindeki diğer sürprizler (ipucu: bu bir kulaklık olabilir) için 2023’ün başına kadar beklememiz gerekecek. Ancak bu, yeni yılda Apple Park’tan ne geleceği konusunda spekülasyon yapmamızı engellemiyor.

Geçtiğimiz yıllarda, Apple tipik olarak üç sonbahar etkinliğine ev sahipliği yaptı, ancak bu yıl farklıydı. Apple her zamanki gibi yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra’yı duyurmak için bir Eylül etkinliğine ev sahipliği yaptı. Ancak bir ay sonra Cook geleneği bozdu ve bizi canlı yayın fantezisinden kurtararak ve bunun yerine bir M2 iPad Pro, renkli giriş seviyesi iPad’ler ve 4K Apple TV’yi duyuran sade bir dizi basın bültenini tercih ederek sürpriz bir hamle yaptı.

Kasım, genellikle Apple’ın yeni Mac’leri tanıttığı zamandır, ancak bu duyurunun şimdi geri çekildiği bildiriliyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple XR kulaklık, gözlerinizle ödeme yapmak için ‘Face ID’ teknolojisine sahip olabilir

Yeni iPhone’lar, iPad’ler ve Apple Watch’ların yıl sonu Apple lansman bingo kartımızın üzerini çizmesiyle, şirketin destek amaçlı ürünlerinden geriye kalan tek şey yeni Mac’ler ve o anlaşılması zor XR kulaklığı. Bu artık beklenen duyuruların tam zamanlamasını bilmiyoruz, ancak hangi ayrıntıların bekleneceğini biliyoruz.

M2 Pro ve M2 Max MacBook Profesyonelleri

Bloomberg muhabirine göre Mark Gürman ve Apple içeriden Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni yılda M2 Pro ve M2 Max yongalarından güç alan yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ları piyasaya sürmesini bekleyebiliriz. Mevcut 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar, M1 Pro ve M1 Max yapılandırma seçenekleriyle gelir, bu nedenle bu dizüstü bilgisayarları Apple’ın ikinci nesil silikonuyla yükseltmek doğal bir ilerleme olacaktır.

Şu anda piyasada M2 çipinin standart sürümüne sahip iki Apple dizüstü bilgisayar var: 13 inç Macbook Pro ve her ikisi de geçen Haziran WWDC 2022’de duyurulan MacBook Air.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın M2 MacBook Air’i, rüya gibi bir klavyeye sahip süper hızlı bir WFH arkadaşıdır

M2 Mac mini

Mac mini’nin yeni bir sürümünün de yolda olduğu bildiriliyor ve görünüşe göre M2 de parlıyor. Apple’ın en uygun fiyatlı aygıtı (650 $’dan başlayan fiyatlarla) olan Mac mini, kompakt tasarımı ve performansıyla popüler olan küçük ama güçlü bir masaüstü bilgisayardır. Bu, şu anda bir M1 yongası üzerinde çalışan ürün hattı için iki yıldaki ilk yükseltme olacak.

Bir kulaklık ve farklı türde bir iPad

Bu nihayet Apple’ın metaverse’ye adım attığı yıl mı olacak?

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı uzun süredir üzerinde çalışıyor ve uzmanlar 2023’ün Apple’ın XR kulaklığının gerçeğe dönüşeceği yıl olabileceğini söylüyor. Kulaklıklı mikrofon setinin başlangıçta bu yıl olması bekleniyordu, ancak bildirildiğine göre ertelendi. aşırı ısınma ve yazılım sorunları, yanı sıra tedarik zinciri kısıtlamaları. Bununla birlikte, Gurman Mayıs ayında gelişiminin “ileri bir aşamaArtık Apple’ın ürün yelpazesi yıl boyunca kilitlendiğine göre, cihaz — bir ” olarak kabul ediliyor.kulaklık endüstrisi için oyun değiştirici” per Kuo – gelecek yılın başlarında gün ışığına çıkabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın rakiplerinden biri, 2024’te katlanabilir bir iPad göreceğimizi düşünüyor

Apple’ın bunun gibi büyük ürün geliştirmeleri konusundaki kötü şöhretli gizliliği göz önüne alındığında, bu noktada çoğunlukla spekülasyon. Ama gelen bir rapor Bilgi Apple’ın kulaklığının kimlik doğrulama ve ödemeler için iris tarama teknolojisine sahip olabileceğini ve Meta’nın Quest 2 ve Quest Pro kulaklıklarından belirgin şekilde farklı bir “kayak gözlüğü” tasarımıyla gönderilebileceğini ortaya çıkardı.

Son olarak, Apple katlamayı kucaklayacak mı? gelen raporlar Elek ve CNBC teknoloji devinin 2024 yılında katlanabilir oyuna gireceğini tahmin ediyoruz. Söylentilere göre Apple, iPad serisi ile katlama teknolojisini test edecek. Bu, tamamen katlanabilir akıllı telefonlarda bulunan rakibi Samsung’un aksine olacaktır. Apple’ın herhangi bir moda kervanına atlaması alışılmadık bir durumdur, ancak katlanabilir form faktörü popülerlik kazanıyor gibi görünüyor ve şimdi şirketin elini denemesi için mükemmel bir zaman olabilir.

2023, Apple’ın nihayet yenilikçi köklerine geri döndüğünü göreceğimiz yıl olacak mı? Sadece zaman gösterecek. Her şeyin beklemeye değer olduğunu umuyoruz.

Teknory