Apple, kanıtlar arttıkça iPhone 15 Pro’nun ısınma sorunları konusunda sessiz kalıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Kullanıcılar iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te ısınma sorunlarını bildirmeye devam ediyor. Apple henüz sorunu kabul etmedi, bir açıklama yayınlamadı veya bu telefonlara özel bir çözüm önermedi. Aşırı ısınmanın temel nedeni titanyum kullanımı, azaltılmış ısı dağıtım alanı ve hatalı uygulamalardır. Giderek daha fazla kullanıcı iPhone 15 serisini […]

Apple, kanıtlar arttıkça iPhone 15 Pro’nun ısınma sorunları konusunda sessiz kalıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Kullanıcılar iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te ısınma sorunlarını bildirmeye devam ediyor.
  • Apple henüz sorunu kabul etmedi, bir açıklama yayınlamadı veya bu telefonlara özel bir çözüm önermedi.
  • Aşırı ısınmanın temel nedeni titanyum kullanımı, azaltılmış ısı dağıtım alanı ve hatalı uygulamalardır.

Giderek daha fazla kullanıcı iPhone 15 serisini eline aldıkça, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in insani rahatlıktan daha sıcak çalıştığına ilişkin şikayetlerin sayısı da artıyor. Daha önce erken benimseyenlerin ısıyla ilgili sorunlarla karşılaştığını bildirmiştik ve şimdi daha fazla tüketici ve daha yeni benimseyen dalgalar da aynı durumla karşı karşıya. Tartışmalara rağmen Apple konu hakkında yorum yapmadı.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’te ısınma sorunu

İlk raporumuz, iPhone 15 Pro Max cihazımla yaşadığım kişisel deneyimlerden ve hepsi de sorunla bir ölçüde karşı karşıya kalan birçok tanınmış incelemecinin deneyimlerinden kaynaklandı.

Tüm telefonlar sınırlara zorlandığında ısınırken, iPhone 15 Pro’nun ısınma sorununun özelliği, normal kullanım sırasında da ısınmasıdır. Kullanıcılar rapor edildi Pro telefonların telefon görüşmeleri ve FaceTime görüşmeleri sırasında aşırı derecede ısındığı.

iPhone 15 Pro Max çok ısınıyor

Yaklaşık 10 dakika boyunca Instagram Reels’te gezinirken iPhone’um çok ısındı. Benim durumumda ısı, kıyaslamaların veya oyunların çalıştırılmasından veya aynı anda şarj edilmesinden kaynaklanmıyor.

Ayrıca, arka planda aktif olarak çalışan herhangi bir görev olmadan cihazın şarj edilmesi de ısınmasına neden olur. kullanıcılar şikayetçi oldu. iPhone 15 Pro Max’imi 65W USB PD GaN şarj cihazımla (önceki iPhone’larda, Android amiral gemilerinde, dizüstü bilgisayarlarda, kulaklıklarda ve daha fazlasında kullandım) şarj etmek, şu kadar yüksek sıcaklıklara neden oluyor: 40,6°C/105°F.

iPhone 15 Pro Maksimum Şarj Sıcaklığı

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Resim 237

Tüm bu destanı karmaşık hale getiren şey, bu sorunların hepsinde değil, yalnızca bazı kullanıcılarda ortaya çıkmasıdır. Eski iPhone’ların da iOS 17 güncellemesiyle ısınmasıyla ilgili bazı şikayetler geliyor, bu da bu sorunu yeni güncellemedeki bir yazılım hatasına veya yeni iPhone’daki bir donanım hatasına indirgemeyi çok zorlaştırıyor.

Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki ısınma sorunuyla ilgili ne yapıyor?

İlginçtir ki Apple şu ana kadar bu konu hakkında sessiz kaldı. İlk raporumuz öncesinde firma ile iletişime geçerek açıklama talebinde bulunduk ve dün tekrar takipte bulunduk ancak herhangi bir yanıt alamadık. Bu konuyla ilgili diğer yayınlarla paylaşılan bir yorumu henüz görmedik.

Apple şu ana kadar konu hakkında sessiz kaldı.

Tüketici tarafında Mark Gurman şunu bildiriyor: Bloomberg Apple teknik destek personelinin bu sorunları müşterileri eski bir adrese yönlendirerek ele aldığı Destek sayfası. Bu destek sayfası, yoğun uygulamaları kullanırken, şarj ederken veya yeni bir cihazı ilk kez kurarken aşırı ısınma senaryolarını kapsar ancak iPhone 15 Pro’yu açıkça ele almaz.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki ısınma sorununun çözümü var mı?

Apple iPhone 15 Pro Tüm renkler 3

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo Bu ısınma sorunlarının muhtemel nedeninin 3nm A17 Pro SoC olmadığını öne sürüyor. Bunun yerine, titanyum çerçeve ve azaltılmış ısı dağıtım alanı kullanmak gibi “daha hafif bir ağırlık elde etmek için termal sistem tasarımında yapılan tavizler” olması muhtemeldir.

Bir rapor Wall Street Dergisi ABD dışındaki bölgelerdeki iPhone’larda bulunan fiziksel SIM kart yuvasının da ek bir faktör olabileceğini öne sürüyor. Ancak ABD merkezli uzman telefon incelemecileri bile MKBHD Yalnızca eSIM özellikli iPhone 15 Pro’da Instagram’da gezinirken aşırı ısınma sorunundan şikayetçi olduk, bu nedenle fiziksel bir SIM yuvasının önemli bir katkıda bulunan faktör olduğunu düşünmüyoruz.

Yukarıdaki senaryolarda tek “düzeltme” iPhone’un geri çağrılması ve yeniden tasarlanması olacaktır ki bunun hemen gerçekleşmesi pek olası değildir. Olması daha muhtemel olan şey, bir yazılım güncellemesinin, muhtemelen daha az ısı üretmek için aşırı çipin performansını azaltarak sorunu çözmeye çalışmasıdır.

YouTuber iPhonedo Instagram uygulamasının telefonun hızla ısınmasıyla ilgili şikayetlerden birini daralttım ve aynısını kendi cihazımda da doğrulayabildim. Instagram uygulaması yakın zamanda iOS’ta güncellendi (yaklaşık bir gün önce) ve bu benim için rastgele aşırı ısınmayı azalttı. Diğer uygulamalar da potansiyel bir sorun olabilir ve uygulama güncellemeleri sorunu potansiyel olarak çözebilir.

Şarj sırasında oluşan ısı şimdilik benim için sorun olmaya devam ediyor.

Apple’ın genel ısınma sorununu çözmesinin ne kadar zaman alacağını ve şirketin sorunu ve çözümlerini kamuya açıklayıp kabul etmeyeceğini zaman gösterecek.

Apple, kanıtlar arttıkça iPhone 15 Pro’nun ısınma sorunları konusunda sessiz kalıyor

Teknory