Apple, Karma Gerçeklik Kulaklıkları İçin Kendi Metaverse Benzeri Dünyasını Yaratıyor Olabilir

Apple’ın kulaklıkları için tam olarak ne planladığını söylemek zor. Ocak ayında Gurman, kaynakların Apple’ın karma gerçeklik platformu için bir metaverse yapmayacağını ortaya çıkardığını söyledi. Ancak Gurman, en son Power On bülteninde Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklıklarının yazılım yönü üzerindeki çalışmalarını hızlandırdığını ve diğer şeylerin yanı sıra bu çabanın bir “3D karma gerçeklik dünyasının geliştirilmesini […]

Apple, Karma Gerçeklik Kulaklıkları İçin Kendi Metaverse Benzeri Dünyasını Yaratıyor Olabilir

Apple’ın kulaklıkları için tam olarak ne planladığını söylemek zor. Ocak ayında Gurman, kaynakların Apple’ın karma gerçeklik platformu için bir metaverse yapmayacağını ortaya çıkardığını söyledi. Ancak Gurman, en son Power On bülteninde Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklıklarının yazılım yönü üzerindeki çalışmalarını hızlandırdığını ve diğer şeylerin yanı sıra bu çabanın bir “3D karma gerçeklik dünyasının geliştirilmesini içerdiğini bildiriyor. ” Bunu meta veri deposundan başka bir şey olarak yorumlamak zor – bu durumda, gerçek dünya öğeleriyle karışacak.

Gurman, iş listelerine atıfta bulunarak, Apple’ın diğer şeylerin yanı sıra, her ikisi de şirketin mevcut cihazlarında bulunan Kısayollar ve Siri gibi şeyleri netleştiren projeleri açıkladığını ve karma gerçeklik platformunun bir parçası olacağını da bildirdi. Ayrıca, VR etrafında dönecek, belirtilmemiş “3D içerik” için bir portal olarak hizmet veren, kulaklık sahiplerine sunulacağı bildirilen bir tür video hizmetinden de söz ediliyor.

Bununla birlikte, size bir Quest veya hatta bir Valve Index kazandıracak aynı bütçeye sahip bir Apple kulaklığı tükenmeyi ve satın almayı beklemeyin. Raporlar, bir VR/AR ürününde potansiyel olarak şimdiye kadar sunulan en iyi donanımı paketleyen üst düzey bir ürün olacağından, maliyeti 3.000 dolara kadar çıkabilen bir kulaklığa işaret ediyor. Gurman, diğer şeylerin yanı sıra, realityOS kulaklığın 10+ kameraya sahip olabileceğini ve Reality Pro olarak adlandırılabileceğini, farklı bir kulaklığın ise Reality One olarak adlandırılabileceğini iddia eden geçmiş söylentilere işaret ediyor.

Teknory