Apple, MacBook Air ve iPad Pro için bir OLED yükseltmesi planlıyor olabilir

Apple’ın harika OLED ekran teknolojisi, Apple Watch ve iPhone X’te ilk kez piyasaya çıktığından beri, onun diğer daha büyük Apple cihazlarına girmesini bekliyorduk. Bu, nihayet 2024’te olabilir, göre Ross GençDisplay Supply Chain Consultants’ın CEO’su. Super Follower abonelerine sunulan bir tweet’te Young, MacBook Air ve iPad Pro’nun 2024 sürümlerinin Apple’ın OLED ekranlara sahip ilk dizüstü bilgisayarı […]

Apple, MacBook Air ve iPad Pro için bir OLED yükseltmesi planlıyor olabilir

Apple’ın harika OLED ekran teknolojisi, Apple Watch ve iPhone X’te ilk kez piyasaya çıktığından beri, onun diğer daha büyük Apple cihazlarına girmesini bekliyorduk. Bu, nihayet 2024’te olabilir, göre Ross GençDisplay Supply Chain Consultants’ın CEO’su.

Super Follower abonelerine sunulan bir tweet’te Young, MacBook Air ve iPad Pro’nun 2024 sürümlerinin Apple’ın OLED ekranlara sahip ilk dizüstü bilgisayarı ve tabletleri olacağını bildirdi. Young daha önce Apple’ın ekranlarının, kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere iki emisyon katmanının kullanıldığı Samsung’un benzersiz iki yığınlı tandem OLED’lerini kullanacağını bildirmişti. Ekranlar ayrıca düşük sıcaklıkta Polikristalin oksit (LTPO) arka panelleri ve 1Hz ile 120HZ arasında ProMotion değişken yenileme hızlarını destekleyecektir.

Young daha önce Haziran ayında Apple’ın OLED teknolojisini üç cihazda kullanma olasılığı hakkında tweet atmıştı. Yine Haziran ayında Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın OLED uygulamasından bir yıl önce, 2023’te 15 inçlik bir MacBook Air piyasaya sürebileceğini bildirdi. Ancak Young’ın son raporu, özellikle 13,3 inçlik bir OLED MacBook Air’den bahsediyor ve 15 inçlik modeli atlıyor. Bu boyut, 13,6 inç ekrana sahip mevcut M2 MacBook Ait’ten de daha küçük.

Şu anda iPhone ve Apple Watch, Apple’ın serisinde OLED ekran kullanan tek cihazlar. MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve 11 inç iPad Pro’nun yanı sıra iPad, iPad Air ve iPad mini’nin tümü LED teknolojisini kullanırken, Apple’ın üst düzey 14 ve 16 inç MacBook Pro ve 12.9- inç iPad Pro, üstün mini LED yüksek yenileme ekranlarına sahiptir. OLED ve mini-LED’in her ikisinin de kendi lehte ve aleyhte olanlarBu nedenle Apple’ın üst düzey MacBook Pro modellerinde de OLED’e geçip geçemeyeceği net değil.

Young, iPhone 13 Pro ve MacBook Pro’daki ProMotion desteğini doğru bir şekilde tahmin eden geçmiş raporlar ve yeni MacBook Air ve iPad mini’deki ekran boyutu artışları ile güçlü bir doğruluk kaydına sahiptir.


Apple, MacBook Air ve iPad Pro için bir OLED yükseltmesi planlıyor olabilir

Teknory