Apple Şarj Kablolarının Bu Kadar Sık Kırılmasının Nedeni

Göre Apple Açıklaması, şirketin tasarım ekibi bir ürünün karar verme sürecindeki son duraktır ve bu durumda, hantal nervürlü kaplinlerin elmalarını delen kurtçuklar gibi olduğunu hissettiler. Artık bir iProduct’ın zarif estetiğine uymuyor. Böylece, nervürler daha seksi, daha modern bir bağlantı için çıkarıldı … ama aynı zamanda daha ince, daha zayıf ve daha az esnekti. Mühendisler, şarj […]

Apple Şarj Kablolarının Bu Kadar Sık Kırılmasının Nedeni

Göre Apple Açıklaması, şirketin tasarım ekibi bir ürünün karar verme sürecindeki son duraktır ve bu durumda, hantal nervürlü kaplinlerin elmalarını delen kurtçuklar gibi olduğunu hissettiler. Artık bir iProduct’ın zarif estetiğine uymuyor. Böylece, nervürler daha seksi, daha modern bir bağlantı için çıkarıldı … ama aynı zamanda daha ince, daha zayıf ve daha az esnekti.

Mühendisler, şarj cihazlarının arızalanabileceğini bilmelerine rağmen, yine de devam ettiler ve değişikliği yine de yaptılar, bu da sayısız hüsran çığlıklarına ve tüketiciler kablo üstüne kablo satın almak zorunda kalırken Apple’ın kasasına bol miktarda dolar akmasına neden oldu.

Ancak kararın daha uygun olduğu yer burası: Dünya dostu akıl yürütme devreye giriyor. Apple’ın plastik nervürlü kaplinleri bıraktığı sıralarda, eski CEO Steve Jobs sorumluluğu üstlendi Apple’ı daha yeşil yapmak için, daha çevre dostu şirket. Arsenik, PVC, BFR ve Cıva (Apple Açıklaması aracılığıyla) gibi zehirli malzemeleri ortadan kaldırarak daha fazla geri dönüştürülebilir ürünler yaratmaya başladı.

Dayanıklılığı ve dayanıklılığı nedeniyle PVC (veya Polivinil Klorür) dünyanın en yaygın kullanılan plastik polimerlerinden biridir, ancak aynı zamanda çok zehirlidir (üzerinden Yeşil Barış). Apple PVC’den kurtulduğunda, kordonların dayanıklılığını daha da azaltan çok daha zayıf bir kauçuk malzeme kullanmaya başladı.

Neyse ki, Apple son zamanlarda bazı yeni ürünleriyle birlikte çok daha sağlam dokuma örgülü bir kordon piyasaya sürüyor. Biraz zaman aldı, ama belki de meşhur elma ağaçtan çok uzağa düşmedi.

Teknory