Apple’ın en son iOS 16.3 güncellemesi şimdi iPhone için mevcut

En son iOS güncellemesi iOS 16.3, Pazartesi günü iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Apple, bu güncelleme ile uygulamaya bazı küçük ama dikkat çekici değişiklikler ve yeni özellikler getiriyor. Şirket ayrıca, Kara Tarih Ayı şerefine kullanıcılara yeni bir duvar kağıdı seçeneği sunuyor. iOS 16.3’ün mobil cihazınıza getirdiği bazı özelliklere hızlıca göz atalım. En büyük yeni özellik, kullanıcıların […]

Apple’ın en son iOS 16.3 güncellemesi şimdi iPhone için mevcut

En son iOS güncellemesi iOS 16.3, Pazartesi günü iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Apple, bu güncelleme ile uygulamaya bazı küçük ama dikkat çekici değişiklikler ve yeni özellikler getiriyor. Şirket ayrıca, Kara Tarih Ayı şerefine kullanıcılara yeni bir duvar kağıdı seçeneği sunuyor.

iOS 16.3’ün mobil cihazınıza getirdiği bazı özelliklere hızlıca göz atalım.

En büyük yeni özellik, kullanıcıların yeni bir cihaz kurarken veya parolalarını sıfırlarken fiziksel bir güvenlik anahtarı istemelerine olanak tanıyan Güvenlik Anahtarları seçeneğidir. Fiziksel güvenlik anahtarı, iki faktörlü kimlik doğrulama işleminin bir parçası olarak mevcut cihazlarınıza gönderilen doğrulama kodlarının yerini alacaktır. Apple’a göre, özellik yalnızca üçüncü taraf donanımlarla çalışacaktır. FIDO sertifikalı(Yeni bir pencerede açılır).

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın Dinamik Adası, iOS 16.1’de bazı harika yeni hareketlere sahip

Kendinizi Apple’ı kullanmaya ihtiyaç duyarken bulursanız Uydu ile Acil SOS seçeneği, en son güncelleme bunu yapmak için yeni bir yol sağlar. Kullanıcıların yan düğmeyi ve ses kontrol düğmelerinden birini basılı tutması ve ardından kısa bir geri sayımdan sonra düğmeleri bırakması gerekir. Bu yeni özellik, Acil SOS özelliğinin yanlışlıkla kullanılması sorununu ele alıyor gibi görünüyor.

Bu değişikliklere ve yeni özelliklere ek olarak Apple, Kara Tarih Ayını kutlamak için Black Unity koleksiyonunun bir parçası olarak yeni bir iPhone duvar kağıdı ekliyor.

Yeni iOS 16.3, yeni iOS 16.3 için de destek getiriyor Homepod 2önümüzdeki ay mağazalara çarptı.

Apple’ın iOS 16.3’teki diğer çeşitli güncellemelerinin ve hata düzeltmelerinin tam listesi:

  • Yeni Unity duvar kağıdı, Siyahi Tarih Ayı kutlamalarında Siyahi tarihini ve kültürünü onurlandırıyor

  • Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, kullanıcıların yeni cihazlarda iki faktörlü kimlik doğrulama oturum açma sürecinin bir parçası olarak fiziksel bir güvenlik anahtarı gerektirerek hesaplarının güvenliğini güçlendirmelerine olanak tanır.

  • HomePod desteği (2. nesil)

  • Acil SOS aramaları, yanlışlıkla acil durum aramalarını önlemek için artık yan düğmeyi yukarı veya aşağı ses düğmesiyle basılı tutmayı ve ardından serbest bırakmayı gerektiriyor

  • Apple Pencil veya parmağınızla oluşturulan bazı çizim konturlarının paylaşılan panolarda görünmeyebileceği Serbest Biçimde bir sorunu düzeltir

  • Kilit Ekranında duvar kağıdının siyah görünmesi sorununu giderir

  • iPhone 14 Pro Max uyandırılırken geçici olarak yatay çizgilerin görünmesine neden olan bir sorunu düzeltir

  • Ana Sayfa Kilit Ekranı parçacığının Ana uygulama durumunu doğru şekilde görüntülememesine neden olan bir sorunu düzeltir

  • Siri’nin müzik isteklerine düzgün yanıt vermeyebileceği bir sorunu giderir

  • CarPlay’de Siri isteklerinin doğru anlaşılmayabileceği sorunları çözer

Bir iPhone 8 veya daha yenisine sahipseniz, iPhone’unuzda Ayarlar’a gidip Genel’e ve ardından Yazılım Güncelleme’ye basarak güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

Teknory