Apple’ın en son kısa filmi, engelli kullanıcıların hayatlarına bir bakış.

Erişilebilir teknolojinin kullanıcılarının günlük yaşamlarındaki hayati rolünü tarif etmek zor, ancak Apple’ın yeni çıkan kısa film, En iyisi, oldukça çaba harcamıştır. Video yıldızları (ve onlar tarafından yaratılmıştır) engelli kişiler, akıllı telefonlar, saatler ve tabletler gibi teknolojileri her gün arama yapmaktan ve internette gezinmekten çok daha fazlasını yapmak için kullanan kişilerdir. iPhone’un Yardımcı Dokunma ve Kapı […]

Apple’ın en son kısa filmi, engelli kullanıcıların hayatlarına bir bakış.

Erişilebilir teknolojinin kullanıcılarının günlük yaşamlarındaki hayati rolünü tarif etmek zor, ancak Apple’ın yeni çıkan kısa film, En iyisi, oldukça çaba harcamıştır.

Video yıldızları (ve onlar tarafından yaratılmıştır) engelli kişiler, akıllı telefonlar, saatler ve tabletler gibi teknolojileri her gün arama yapmaktan ve internette gezinmekten çok daha fazlasını yapmak için kullanan kişilerdir. iPhone’un Yardımcı Dokunma ve Kapı Tespiti, Apple Watches’ın Ses Tanıma bildirimleri ve iPad kullanıcıları için Seçimi Konuş gibi özellikleri vurgulayan iki dakikalık video, aynı zamanda erişilebilir teknolojilerin sınırsız potansiyelinin ve Apple’ın taahhüdünün harika bir dökümüdür. kurum içi ürünlerini herkes için kullanılabilir hale getirmek.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, 2022’nin favori uygulamalarını seçti

Ekranda izleyiciler, yedi Apple kullanıcısının bu çeşitli Apple teknolojisini ve erişilebilir sistem ayarlarını “en iyileri” olmak için kullanırken hayatlarının bir gününü izlerken, perde arkasında engelli insanlardan oluşan bir ekip yaratıcı çabayı yönetiyor. Bu, yapımcı Cola Boyy’den filmin müzik parçasının arkasındaki zihinleri bile içeriyor (şarkıyı yaparken onu fark edin. 45 saniye işareti) ve piyanist Matthew Whitaker (izleyiciler onun gidişini uzaktan izleyebilirler) sahneye soyunma odası film boyunca).

Apple da yayınladı filmin sesli anlatımlı versiyonu görme engelli ve az gören izleyicilerin ihtiyaçlarına farkındalık getirmek.

Bunların hepsi önceden yapıldı Dünya Engelliler Günü3 Aralık’ta engellilerin dahil edilmesini ve farkındalığını teşvik etmek için Birleşmiş Milletler tarafından tanınan bir tatil.

Teknory