Apple’ın HomePod Duman Dedektörü Uyarısı Canlı Yayına Geçti: İşte Nasıl Çalışıyor?

Ses Tanıma özelliğinin çalışması için kullanıcının evinde duman ve CO alarmlarının kurulu olması gerekir, ancak bu alarmların internete bağlı olması gerekmez. Bu özellik, bu cihazların HomePod’un yerleşik mikrofonlarını kullanarak yaydığı belirli ses imzasını dinlemek üzere eğitilmiştir. Ne HomePod ne de HomePod Mini’de yerleşik duman veya CO dedektörleri yoktur, ancak en son modellerdeki yeni sıcaklık ve […]

Apple’ın HomePod Duman Dedektörü Uyarısı Canlı Yayına Geçti: İşte Nasıl Çalışıyor?

Ses Tanıma özelliğinin çalışması için kullanıcının evinde duman ve CO alarmlarının kurulu olması gerekir, ancak bu alarmların internete bağlı olması gerekmez. Bu özellik, bu cihazların HomePod’un yerleşik mikrofonlarını kullanarak yaydığı belirli ses imzasını dinlemek üzere eğitilmiştir.

Ne HomePod ne de HomePod Mini’de yerleşik duman veya CO dedektörleri yoktur, ancak en son modellerdeki yeni sıcaklık ve nem sensörleriyle birleştiğinde, evinizin yandığını doğru bir şekilde belirlemenize yardımcı olabilir. Ses Tanıma basit işlevsellik sunar. iPhone, Apple Watch veya iPad’inizde bir bildirim aldıktan sonra, evde neler olup bittiğini duymak için giriş yapabilirsiniz. Siri, etrafta olabilecek herkesi uyarmak için dinlediğini duyurur.

Ayrıca, aynı alanda kurulu HomeKit uyumlu bir kameranız varsa, etkinliğin canlı video yayınına (uçtan uca şifreleme ile) erişebilirsiniz. Alarm seslerinin tüm ses analizi cihazda yapılır ve bu da cihazın genel güvenliğine katkıda bulunur. Özelliğin çalışması için, Apple’ın Nisan başında kullanıma sunmaya başladığı iOS 16.4 veya sonraki bir sürümü kullanıyor olmanız gerekir. Cihazlarınızı güncelleyin, her şeyin düzgün şekilde etkinleştirildiğinden emin olmak için Ev uygulamasına gidin ve gitmeniz iyi olur. Umarım, hizmetlerine asla ihtiyacınız olmaz.

Teknory