Apple’ın satış eksikliği onu yeni iPad’leri ve MacBook Air’i piyasaya sürmeye zorlayabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Apple şu anda iPad, Mac ve giyilebilir cihaz satışlarında bir düşüş yaşıyor. Bir rapor, Apple’ın yeni bir MacBook Air ve iki yenilenmiş iPad’i piyasaya sürerek bu düşüşe karşı mücadele edebileceğini iddia ediyor. Yeni iPad’lerin Mart ayı sonlarında piyasaya sürülmesinin planlandığı söyleniyor. Apple, ürünlerinin yavaş satışı nedeniyle baskı hissediyor olabilir. […]

Apple’ın satış eksikliği onu yeni iPad’leri ve MacBook Air’i piyasaya sürmeye zorlayabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple şu anda iPad, Mac ve giyilebilir cihaz satışlarında bir düşüş yaşıyor.
  • Bir rapor, Apple’ın yeni bir MacBook Air ve iki yenilenmiş iPad’i piyasaya sürerek bu düşüşe karşı mücadele edebileceğini iddia ediyor.
  • Yeni iPad’lerin Mart ayı sonlarında piyasaya sürülmesinin planlandığı söyleniyor.

Apple, ürünlerinin yavaş satışı nedeniyle baskı hissediyor olabilir. Yeni bir rapor, şirketin iPad ve MacBook serilerindeki yeni ürünlerle bu durumu düzeltmeyi planlayabileceğini iddia ediyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre BloombergApple, yenilenmiş iki iPad ve daha hızlı bir MacBook Air içeren birkaç yeni ürün piyasaya sürebilir. Bu kararın her iki kategorideki satışlardaki düşüşle ilgili olduğu bildiriliyor.

Apple’ın iki farklı boyutta yeni bir iPad Air ve OLED ekranlı bir iPad Pro çıkaracağı bildiriliyor. MacBook Air’in ise daha hızlı performans için dahili olarak tasarlanmış bir M3 işlemciye sahip olacağı bildiriliyor.

Son zamanlarda Apple’ın bu belirli ürünleri satma konusunda pek şansı olmadı ve bu kategorilerdeki satışların birkaç çeyrekte azalmasıyla karşı karşıya kaldı. Bu, şirketin 4. çeyrek için beklenenden daha düşük bir satış tahmini vermesine katkıda bulundu. Reuters.

Ekim ayında analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın benzer bir nedenden dolayı Chromebook’a eşdeğer bir MacBook üzerinde çalıştığını iddia etmişti. Söylentilere göre bu MacBook’un MacBook Air ve Pro’dan ayrı bir seride olacağı söyleniyor. Ancak Kuo, Apple’ın bu yola girip girmeyeceğine henüz tam olarak karar vermediğini de söyledi.

Apple’ın satış eksikliği onu yeni iPad’leri ve MacBook Air’i piyasaya sürmeye zorlayabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow