Arıcı Gişesi 8 Yıllık Gişe Rekorunu Kırdı

Özet Jason Statham’ın başrol oynadığı The Beekeeper, 2016’dan bu yana bir Statham filmi için 2. haftadaki en düşük düşüşe sahip. Filmin 16,6 milyon dolarla gösterime girdikten sonra ikinci haftasonunda gişede 8,4 milyon dolar daha gelir elde etmesi bekleniyor. Arıcı, franchise dışı bir Jason Statham filmi için güçlü bir performans sergiledi. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM […]

Arıcı Gişesi 8 Yıllık Gişe Rekorunu Kırdı

Özet

  • Jason Statham’ın başrol oynadığı The Beekeeper, 2016’dan bu yana bir Statham filmi için 2. haftadaki en düşük düşüşe sahip.
  • Filmin 16,6 milyon dolarla gösterime girdikten sonra ikinci haftasonunda gişede 8,4 milyon dolar daha gelir elde etmesi bekleniyor.
  • Arıcı, franchise dışı bir Jason Statham filmi için güçlü bir performans sergiledi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Arıcı neredeyse on yılın rekorunu kırdı. Yönetmenliğini üstlendiği yeni aksiyon filmi İntihar Kadrosu‘dan David Ayer, Jason Statham’ı aynı zamanda seçkin savaşçılardan oluşan gizli bir örgütün eski üyesi olan arıcı Adam Clay’i canlandırıyor. Yakın arkadaşı Eloise Parker (Phylicia Rashad) bir balıkçılık dolandırıcılığına kapıldıktan sonra intihar ederek ölünce Clay, yeteneklerini sorumlu şirketten şiddetli intikam almak için kullanır. Filmde ayrıca Emmy Raver-Lampman, Josh Hutcherson, Bobby Naderi, Minnie Driver ve Jeremy Irons da rol alıyor.

Başına film/box-office/iss-opening-day-beekeeper-mean-girls-1235879982/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilikthe Arıcı Filmin yurt içi gişede ikinci haftasonunun sonuna kadar ilave 8,4 milyon dolar hasılat elde etmesi bekleniyor. Açılış haftasonunun 16,6 milyon dolar kazandığı göz önüne alındığında bu, haftalık bazda sadece %49’luk bir düşüş anlamına geliyor. Bu, bir Jason Statham aksiyon filmi için 2016’dan bu yana 2. haftadaki en düşük düşüş anlamına geliyor. Tamirci: Diriliş 7,4 milyon dolara açıldıktan sonra %40,5 düştü.


The Beekeeper Genel Olarak Diğer Yeni Jason Statham Filmleriyle Nasıl Karşılaştırılıyor?

Jason Statham, Arıcıya Ellerini Kaldıran Adam Clay rolünde

Rağmen Arıcı Statham adına bu rekoru kırmış olsa da başarısı biraz görecelidir. Önceki Jason Statham filmlerinin birçoğunun açılış haftasonları çok daha yüksek oldu, bunun nedeni genellikle zaten geniş hayran kitlesine sahip yerleşik franchise’ların parçası olmalarıydı, dolayısıyla daha büyük düşüşlere rağmen yurt içi gösterimlerinde benzer bir noktada hala daha fazla hasılat elde etmişlerdi. Aşağıda, kontrol edin Arıcı‘nin açılış hafta sonu ve 10 günlük yurt içi hasılatı, son birkaç yıldaki diğer birkaç filmiyle karşılaştırıldığında:

Başlık

haftasonu açılışı

10 Günlük Yurt İçi Brüt

Arıcı (2024)

16,6 milyon dolar

~31 milyon dolar

Expend4bles (2023)

8 milyon dolar

13,3 milyon dolar

Meg 2: Siper (2023)

30 milyon dolar

54,3 milyon dolar

Hızlı X (2023)

67 milyon dolar

107,9 milyon dolar

Fortune Operasyonu: Savaşın Ruse’u (2023)

3,1 milyon dolar

5,5 milyon dolar

F9: Hızlı Destan (2021)

70 milyon dolar

116,1 milyon dolar

İnsanın Öfkesi (2021)

8,3 milyon dolar

11,9 milyon dolar

Yerleşik bir franchise’a bağlı olmak başarıyı garanti etmez, çünkü genel brüt Expend4bles kanıtlıyor. Aslında, ArıcıTek başına yurt içi nakliyesi, filmin dünya çapındaki 37,9 milyon dolarlık hasılatını neredeyse geride bıraktı. Fakat, Arıcı yine de Fast Saga ile rekabet edemez ve Tema ham sayılarla karşılaştırıldığında franchise.

Ne olursa olsun, genel olarak olumlu Arıcı Orijinal bir Statham aksiyon filmi için yapılan incelemelere ve bu büyük brüt rakama rağmen, yeni sürüm genel olarak iyi bir performans sergiliyor. Aynı zamanda rekor kırmasını da önemli ölçüde aştı Tamirci: Diriliş Kuzey Amerika’da yalnızca 21,2 milyon dolar kazanan yurt içi gişede. Koşusu devam ettikçe muhtemelen makul bir orta büyüklükte bir hit haline gelecektir ki bu, test edilmemiş bir aksiyon özelliği için hiç de küçümsenecek bir başarı değil.

Kaynak: film/box-office/iss-opening-day-beekeeper-mean-girls-1235879982/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Arıcı 2024 <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/10/the-beekeeper-2024-movie-poster.jpg”/>
Arıcı

Arıcı, yönetmen David Ayer’in 2024 yapımı aksiyon-gerilim filmidir. Jason Statham, “Arıcılar” olarak bilinen gizli bir örgütün eski bir üyesi olan ve yakın bir arkadaşının kimlik avı dolandırıcılığında haksızlığa uğramasının ardından sahaya geri dönen “Bay Clay” rolünü canlandırıyor. İşleri yoluna koymak için Bay Clay, dolandırıcıların ardındaki gerçeğin düşündüğünden daha kötü olabileceğini keşfederken şiddetli bir savaş başlatacaktır.

Yayın tarihi
12 Ocak 2024

Müdür
David Dün
Döküm
Jason Statham, Emmy Raver-Lampman, Josh Hutcherson, Bobby Naderi, Minnie Driver, Phylicia Rashad, Jeremy Irons

Yazarlar
Kurt Wimmer

Stüdyo(lar)
Metro-Goldwyn-Mayer, MiraMax, Cedar Park Studios, Punch Palace Productions

Distribütör(ler)
Amazon MGM Stüdyoları

Teknory