Artık Surface yedek parçalarını Microsoft Store’dan satın alabilirsiniz.

Microsoft artık ekranlar, piller ve SSD sürücüleri gibi Surface cihazları için yedek parçalar satıyor. Çarşamba günü şirket, kendin yap onarımını daha erişilebilir hale getirmeye yönelik daha büyük bir girişimin parçası olarak, tabletleri ve 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarları içeren Surface serisi için parça satın alma yeteneğini duyurdu. Microsoft Başkan Yardımcısı Tim McGuiggan, “Tamir edilebilirliğe yaklaşımımız, […]

Artık Surface yedek parçalarını Microsoft Store’dan satın alabilirsiniz.

Microsoft artık ekranlar, piller ve SSD sürücüleri gibi Surface cihazları için yedek parçalar satıyor.

Çarşamba günü şirket, kendin yap onarımını daha erişilebilir hale getirmeye yönelik daha büyük bir girişimin parçası olarak, tabletleri ve 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarları içeren Surface serisi için parça satın alma yeteneğini duyurdu.

Microsoft Başkan Yardımcısı Tim McGuiggan, “Tamir edilebilirliğe yaklaşımımız, müşterilerin cihazlarını güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde tamir ettirme seçeneklerini genişletmek oldu” dedi. Blog yazısı(yeni bir sekmede açılır). Bu yeni teklif, “garanti dışı, kendi kendine onarım için teknik olarak eğilimli tüketiciler” içindir, diye devam etti.

AYRICA BAKINIZ:

Microsoft’un 2022 Surface etkinliğinde duyurduğu her şey

Bu, onarım hakkı hareketi için bir kazançtır. 2021’de Microsoft hissedarları şirkete baskı yaptı(yeni bir sekmede açılır) çevresel etki nedeniyle cihazlarını tüketiciler için daha onarılabilir hale getirmek. Genel olarak, tüketicilerin mevcut cihazlarını kolayca tamir edememeleri durumunda yeni cihazlar satın alma olasılıkları daha yüksektir ve bu da büyük miktarda elektronik atık oluşturur.

Sorun giderme bilgileri, Surface cihazları için mevcut parçalar ve servis kılavuzları mevcuttur sitede(yeni bir sekmede açılır). Onarım yapmak için gerekli aletler iFixit aracılığıyla satılmaktadır. Hizmet, ABD, Kanada ve Fransa’da doğrudan Microsoft aracılığıyla ve tüm pazarlardaki yetkili ticari satıcılardan edinilebilir.

Surface Pro, Surface Laptop ve Surface Laptop Studio sürümleri için yedek parçalar mevcuttur. Her cihaz için hangi parçaların satıldığının tam listesini şu adreste bulabilirsiniz: duyuru(yeni bir sekmede açılır).

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow