Artık Xbox’ınızı Google Home uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz

Joe Hindi / Android Yetkilisi TL;DR Microsoft, artık Xbox’ınızı Google Home uygulaması aracılığıyla kontrol edebileceğinizi duyurdu. Google Home uygulaması, gezinme, medya kontrolleri ve daha fazlası için dokunmatik kontroller sunacak. Birkaç yıldır Xbox konsolunuzu Google Asistan ile kontrol edebiliyorsunuz, peki ya sesinizi veya oyun kumandasını kullanmak istemiyorsanız? Peki, Microsoft’un ilan edildi Şubat 2023 Xbox güncellemesi, oyun […]

Artık Xbox’ınızı Google Home uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz

Joe Hindi / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Microsoft, artık Xbox’ınızı Google Home uygulaması aracılığıyla kontrol edebileceğinizi duyurdu.
  • Google Home uygulaması, gezinme, medya kontrolleri ve daha fazlası için dokunmatik kontroller sunacak.

Birkaç yıldır Xbox konsolunuzu Google Asistan ile kontrol edebiliyorsunuz, peki ya sesinizi veya oyun kumandasını kullanmak istemiyorsanız?

Peki, Microsoft’un ilan edildi Şubat 2023 Xbox güncellemesi, oyun konsolunuzu akıllı telefonunuzdaki Google Home uygulaması aracılığıyla kontrol etmenize izin verir.

Entegrasyon, Google Home uygulamasını Xbox için dokunmatik uzaktan kumanda olarak kullanabileceğiniz, konsolu açıp kapatabileceğiniz, yön tuşlarını kullanabileceğiniz, medya kontrollerine erişebileceğiniz (ör. duraklat/oynat, ses ayarları) ve oyun klipleri kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Bu özellik akıllara Xbox ve SmartGlass uygulamalarında görülen dokunmatik kontrolleri getiriyor. Ancak başka bir uygulama indirmek istemiyorsanız ve zaten Google akıllı ekosistemindeyseniz bu kullanışlıdır. Erişilebilirlik nedeniyle daha fazla giriş yöntemi her zaman memnuniyetle karşılandığı için bu seçeneğin Xbox konsollarına geldiğini görmekten de memnunuz.

Her halükarda, Google Home dokunmatik kontrollerinden yararlanmak isteyenlerin Xbox’larını Şubat ayı sistem yazılımına güncellemesi gerekecek. Bu güncelleme ayrıca, konsolların içerik indirmelerini daha düşük karbon emisyonlarıyla sonuçlanan zamanlarda planlayabilmesiyle, karbona duyarlı indirmeler de getiriyor.

Artık Xbox’ınızı Google Home uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz

Teknory