ASUS, kulaklık jaklarının ve gece şarjının hala birçok kişi tarafından tercih edildiğini söylüyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR ASUS’un verileri, kullanıcıların %36,5’inin kulaklık jakına ayda en az bir kez taktığını gösteriyor. Benzer şekilde, kullanıcıların yaklaşık %25’i pil sağlığını iyileştirmek için daha yavaş şarj oranlarını ve/veya optimize edilmiş gece şarjını tercih ediyor. Akıllı telefon işi, tüketicilerin ne istediği ile şirketlerin sunduklarının her zaman uyumlu olmadığı komik ve eski […]

ASUS, kulaklık jaklarının ve gece şarjının hala birçok kişi tarafından tercih edildiğini söylüyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • ASUS’un verileri, kullanıcıların %36,5’inin kulaklık jakına ayda en az bir kez taktığını gösteriyor.
  • Benzer şekilde, kullanıcıların yaklaşık %25’i pil sağlığını iyileştirmek için daha yavaş şarj oranlarını ve/veya optimize edilmiş gece şarjını tercih ediyor.

Akıllı telefon işi, tüketicilerin ne istediği ile şirketlerin sunduklarının her zaman uyumlu olmadığı komik ve eski bir yer. Çıkarılabilir piller, microSD kartlar ve kulaklık jakı menüden çıkarıldığında çıkan feryadı hala hatırlıyorum. Birçoğu, kablosuz kulaklıklar ve hızlı dahili depolama dünyasını kucaklayarak yoluna devam etti, ancak yine de eski yöntemlere adanmış, kullanıcı tabanlı bir vokal var gibi görünüyor.

Bu ay çıkacak olan Zenfone 10 lansmanı öncesinde ASUS ile sohbet ediyoruz. Şirket, geçen yılki Zenfone 9’a dayanan ve bunun gelecekteki gelişmelere nasıl rehberlik ettiğini temel alan bazı büyüleyici kullanıcı içgörülerini paylaştı. Görünüşe göre kulaklık jakı hala popüler ve hızlı şarj, bazı markaların ima ettiği kadar sevilmiyor. Kim tahmin ederdi?

Az sayıda olabilirler, ancak ASUS müşterileri hala düzenli olarak kulaklık jakını kullanıyor.

ASUS’a göre, Zenfone kullanıcılarının %36,5’i ayda en az bir kez kulaklık jakı aracılığıyla müzik dinliyor ve %8,3’ü günde en az bir kez fişe takıyor. Kabul edildi, bu iyi bir kısım ama nihayetinde kullanıcıların bir azınlığı, ancak kablolu kulaklıkların bazı çevrelerde kalıcı bir popülaritesi olduğu açık. Kulaklıklar, birçok kişinin hafife aldığı, yinelenen bir maliyet olabileceğinden, yedek olarak bir kulaklık jakına sahip olmak, çoğunlukla iletişimimizi kaybettiğimiz bir avantajdır.

Telefon kulaklık jakını ne kadar düzenli kullanıyorsunuz?

741 oy

Kablolu ve kablosuz dinleme birbirini dışlamak zorunda değildir. ASUS, Sony ve kulaklık jakına sadık bir avuç diğerinin en yeni telefonları, Bluetooth dinleme için Yüksek Çözünürlüklü ve üst düzey Snapdragon Sound özellikleriyle doludur. Sadece her iki dünyanın da en iyisine sahip olmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Şüpheli görünse de, eski 3,5 mm’nin kitlesel popülariteye geri döneceği.

HONOR 100W kablosuz şarj

Robert Triggs / Android Otoritesi

U dönüşlerinden bahsetmişken, geçen yıl gördüğümüz çılgın kablolu şarj gücü seviyelerinden birkaç markanın geri çekildiğini fark etmiş olabilirsiniz. Örneğin, HONOR’un en son amiral gemisi, bir yıl önce 100 W olan 66 W kablolu şarj sunuyor. Artı, birçok marka reklamı yapılan güç seviyelerine ulaşamıyor ve hatta ultra hızlı şarj modlarını kutudan çıkar çıkmaz devre dışı bırakıyor (bkz. Xiaomi ve Realme). Bunun için iyi bir sebep olabilir; kullanıcılar pillerinin daha hızlı şarj olmaktansa daha uzun süre dayanmasını tercih eder.

Quelle sürprizi: Çoğu kişi pillerin daha hızlı şarj olmaktansa daha uzun süre dayanmasını tercih eder.

Bu, ASUS’un verilerine yansır. Zenfone kullanıcılarının %25’i, ısınmayı azaltmak ve pil ömrünü uzatmak için şarj hızını yavaşlatan Sabit Şarj özelliğini etkinleştirmiştir. ASUS, 100W çoğunluğa atlamadı; akıllı telefonları evrensel USB Güç Dağıtımı PPS standardını Zenfone serisinde 30W ve en yeni ROG Telefonlarda 65W olarak destekler. Bununla birlikte, iyi bir kullanıcı yığını hala daha yavaş şarj etmeyi tercih ediyor.

Aynı şekilde, %26’sı Planlı Şarjı açar. Bu mod, örneğin sabah alarmınızın çalması gibi önceden ayarlanmış bir süreye kadar %100 pil şarjını geciktirir. Sabit Şarj ile birlikte kullanıldığında, pil ömrünü uzatmak için değerli bir araçtır. Google’ın Pixel serisi, diğerlerinin yanı sıra Uyarlamalı Şarj ile benzer işlevler sunar.

Hızlı şarjı mı yoksa gece şarjını mı tercih edersiniz?

529 oy


Hiçbir şey olmasa bile, ASUS’un ilginç veri noktaları, her nişe hitap etmek imkansız olsa bile, kullanıcı seçiminin markaların akılda tutulması gereken bir şey olduğunu vurguluyor. Bu, kullanıcılara cihazlarını nasıl kullandıkları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için eski donanımları destekleyerek veya ince ayar yapan yazılımlarla olabilir. Bunun önümüzdeki günlerde ASUS’un yaklaşan akıllı telefon sürümüne nasıl rehberlik ettiğini görmemiz gerekecek.

Ancak kullanım şekliniz nasıl karşılaştırılır? Anketlerimize oy verdiğinizden ve aşağıdaki yorumlarda bize bildirdiğinizden emin olun.

ASUS, kulaklık jaklarının ve gece şarjının hala birçok kişi tarafından tercih edildiğini söylüyor

Teknory