ASUS ROG Ally çıkış tarihi onaylandı, fiyat sızıntıları

TL;DR ASUS, ASUS ROG Ally çıkış tarihinin 11 Mayıs olacağını onayladı. Bir şirket sözcüsü, fiyatın 1000 doların altında olacağını söyledi. Bir sızıntı, fiyatın 699 $ olacağını gösteriyor. Bu haftanın başlarında, bazı mağazalar ASUS ROG Ally ile biraz uygulamalı zaman geçirme fırsatı buldu. Gösterimler olumlu olsa da, cihazın başarısını belirleyecek en büyük faktör bir sır olarak […]

ASUS ROG Ally çıkış tarihi onaylandı, fiyat sızıntıları

TL;DR

  • ASUS, ASUS ROG Ally çıkış tarihinin 11 Mayıs olacağını onayladı.
  • Bir şirket sözcüsü, fiyatın 1000 doların altında olacağını söyledi.
  • Bir sızıntı, fiyatın 699 $ olacağını gösteriyor.

Bu haftanın başlarında, bazı mağazalar ASUS ROG Ally ile biraz uygulamalı zaman geçirme fırsatı buldu. Gösterimler olumlu olsa da, cihazın başarısını belirleyecek en büyük faktör bir sır olarak kaldı: fiyat. Ancak artık bu fiyatın yanı sıra ASUS ROG Ally’nin çıkış tarihini de biliyor olabiliriz.

ASUS’un uygulamalı demolar sağladığı gün, şirket avuçiçi oyun bilgisayarının ne zaman piyasaya çıkacağını doğruladı. Çıkış tarihi 11 Mayıs olacak ve ASUS, saat 10:00 AM ET’de cihaz için bir lansman etkinliği düzenleyecek. Etkinliği buradan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Deneyimin teknik özelliklerine ve açıklamalarına göre elde taşınır cihaz kulağa müthiş bir cihaz gibi geliyor. Daha az fan gürültüsü, 120 Hz yenileme hızına sahip 1080p ekran ve Windows 11 dahil olmak üzere rakibi Steam Deck’e göre birkaç avantaj sunar. Ancak en büyük avantajı, içindeki AMD RYZEN Z1 serisi çip olabilir.

AMD tarafından sağlanan karşılaştırmalı değerlendirmelere göre standart RYZEN Z1 işlemci, 2,8 teraflop GPU performansına sahiptir. Karşılaştırıldığında, Steam Destesi 1,6 teraflop sunar. 8,6 teraflop sağlayan RYZEN Z1 Extreme çok daha etkileyici. Bu, onu PS5’in altında yaklaşık iki teraflop’a koyuyor.

Sistemi geride tutabilecek tek şey fiyattır, ancak görünüşe göre durum böyle olmayacak. SnoopyTech’in sağladığı bir sızıntı, RYZEN Z1 Extreme modelinin 699 dolara mal olacağını gösteriyor. 512 GB depolama alanına sahip bir Steam Deck’in maliyeti 649 dolardır. Yani bu sızıntı doğruysa, ROG Ally bir Steam Deck katili olabilir.

Daha ucuz olan modelin ne kadara mal olacağı şu anda bilinmiyor. Pil ömrü hakkında da pek bir şey bilmiyoruz. Ancak ASUS, pil ömrünün Steam Deck ile karşılaştırılabilir olduğunu iddia ediyor.

ASUS ROG Ally çıkış tarihi onaylandı, fiyat sızıntıları

Teknory