Ava DuVernay’in Yeni Biyografisi, Beğenilen Yönetmenin Rare Rotten Tomatoes Film Trendini Sürdürüyor

Özet Ava DuVernay’in son filmi, MenşeiRotten Tomatoes’da “Taze” notu alarak inceleme sitesindeki olumlu eğilimini sürdürdü. Menşei Güçlü bir kadının ilham verici öyküsünü anlatırken ırk ve sınıfla ilgili ağır konuları araştırdığı için inanılmaz performansları, yazımı ve yönetmenliğiyle övgü topladı. DuVernay’in diğer filmleriyle karşılaştırıldığında Menşei en yüksek reyting alan dördüncü filmi, reytingi ilk üç filmine çok yakın […]

Ava DuVernay’in Yeni Biyografisi, Beğenilen Yönetmenin Rare Rotten Tomatoes Film Trendini Sürdürüyor

Özet

  • Ava DuVernay’in son filmi, MenşeiRotten Tomatoes’da “Taze” notu alarak inceleme sitesindeki olumlu eğilimini sürdürdü.
  • Menşei Güçlü bir kadının ilham verici öyküsünü anlatırken ırk ve sınıfla ilgili ağır konuları araştırdığı için inanılmaz performansları, yazımı ve yönetmenliğiyle övgü topladı.
  • DuVernay’in diğer filmleriyle karşılaştırıldığında Menşei en yüksek reyting alan dördüncü filmi, reytingi ilk üç filmine çok yakın ve en düşük reytingli filminden daha yüksek. Zamanda Bir Kırışıklık.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Ava DuVernay, son filmi Rotten Tomatoes’ta etkileyici ve ender görülen bir trendi sürdürüyor. Menşei“Taze” notu kazanır. Biyopik drama, Isabel Wilkerson’ın (Aunjanue Ellis-Taylor) beğenilen kurgu dışı eserini yazma yolculuğuna odaklanıyor. Kast: Hoşnutsuzluklarımızın Kökenleri kişisel yaşamındaki bir trajediyle uğraşırken. Geçtiğimiz yıl prestijli Altın Aslan ödülü için yarışmak üzere seçildiği Venedik film Festivali’nde büyük beğeni topladı. Artık ABD sinemalarında geniş çapta gösterime girdiğine göre, daha fazlası Menşei değerlendirmeler geliyor.

Açık Çürük domates, 118 kritik inceleme tablolaştırıldı; Menşei %81 oranında “Taze” derecelendirmesi. DuVernay’in neredeyse tüm filmleri inceleme sitesinde “Yeni” olarak derecelendirildiği için bu durum DuVernay için de devam ediyor. Bir film yapımcısının kariyerinde bir film dışında tüm filmlerde bu kadar olumlu bir trendi sürdürmesi çok nadirdir. Sertifikalı eleştirmenler, onun son filmini inanılmaz performansları, yazımı ve yönetmenliği nedeniyle övdü; bu film, ırk ve sınıf gibi ağır konuları ele alırken aynı zamanda güçlü bir kadının ilham verici hikayesini de anlatıyor.


Origin’in Derecelendirmeleri Ava DuVernay’in Diğer Filmleriyle Karşılaştırıldığında Nasıl?

A Wrinkle in Time'da daire şeklinde üç astral varlık (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey ve Mindy Kaling) dışarıya doğru bakıyor.

Şu andaki puan Menşei onu platformdaki en yüksek reytingli dördüncü filmi yapıyor. Derecelendirme, ilk üç filmine çok yakın ancak en düşük derecelendirmeye sahip filminden çok daha yüksek. Zamanda Bir Kırışıklık. Zamanda Bir Kırışıklık DuVarney’nin “Yeni” derecelendirmesi olmayan tek filmi%43 kritik puanla kaçırdık. Madeleine L’Engle’nin hit romanından uyarlanan bilim kurgu filminin, diğer filmlerinden ne kadar farklı olduğu göz önüne alındığında DuVernay’in sıradışı bir film olması şaşırtıcı değil.

İlgili
Ava DuVernay’in En İyi 10 TV Programı ve Filmi (IMDb’ye Göre)

Ödüllü filmlerden beğeni toplayan TV programlarına kadar Ava DuVernay saygı duyulan bir ses. İşte şimdiye kadarki en iyi 10 eseri (IMDb’ye göre).

Gibi Menşei‘nin olumlu karşılanması şunu kanıtlıyor: Konu güçlü biyografik filmler veya bağımsız dramalar yapmak olduğunda DuVernay’in özel bir gücü var. Kendine özgü tarzı, dünya yaratan ve yankı uyandıran temalarıyla Disney filminde açıkça görülüyordu, ancak görünüşe göre genç izleyiciler için doğru tonu yakalamakta ve kaynak materyalin muazzam potansiyelini kullanmakta zorlanıyordu. Ancak bilim kurgu filmi, yönetmenin eleştirmenlerce beğenilen üç filminden önce geldiği için sadece küçük bir başarısızlıktı: Takip edeceğim, Hiçliğin ortasıVe Selma. DuVernay’in biyografik filmlerdeki yeteneği açıkça görülüyor Selma87. Akademi Ödülleri’nde En İyi film dalında aday gösterilen başarı.

Martin Luther King Jr. (David Oyelowo) hakkındaki tarihi drama, %99’luk mükemmele yakın Rotten Tomatoes performansıyla övünüyor. Günümüzde oldukça güncel olan toplumsal sorunları ele alan, ilham verici ve etkili bir biyografik film olarak çok sayıda ödül kazandı. Bu sırada, Takip edeceğim Ve Hiçliğin ortası Her ikisi de sırasıyla %82 ve %88 puan alan bağımsız dizilerdi. Beğenmek Menşeikariyerlerinde ve kişisel hayatlarında ilerleyen Afrikalı Amerikalı kadınları öne çıkardılar. DuVarney’nin son filmiyle aynı seviyede olsalar da bağımsız projeler olmaları nedeniyle daha az ilgi gördüler. Sonuçta, Menşei DuVernay’in bir film yapımcısı olarak becerisini ve sofistike biyografik dramalardaki yeteneklerini göstermeye devam ediyor.

Kaynak: Çürük domates

Kökeni 2023 <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/11/origin-2023-movie-poster.jpg”/>
Menşei

Yayın tarihi
19 Ocak 2024

Müdür
Ava DuVernay
Döküm
Aunjanue Ellis, Jon Bernthal, Vera Farmiga, Audra McDonald, Niecy Nash-Betts, Nick Offerman, Blair Underwood

Çalışma süresi
135 Dakika

Yazarlar
Ava DuVernay

Hikaye Yazan
Isabel Wilkerson

Stüdyo(lar)
J4A, DİZİ

Distribütör(ler)
Neon

Teknory