Baldur’s Gate 3 düzeltmesi Minthara’nın ‘biraz fazla bağımsızlık’ uygulamasını engelliyor

Yeni bir Baldur’un Kapısı 3 PC, PlayStation 5 ve Mac’te, drow yoldaşı Minthara’nın “belki biraz fazla bağımsızlık göstermesini” ve grubunuzun maceralarına katılmayı reddetmesini engelleyen bir düzeltmenin yanı sıra çok sayıda başka düzeltme de uygulandı. Öncelikle, Xbox Series X|S oyuncuları, korkmayın; düzeltme 20 size de geliyor ancak Larian Studios, oyuncuların ne zaman yayınlanacağı konusunda “daha fazla […]

Baldur’s Gate 3 düzeltmesi Minthara’nın ‘biraz fazla bağımsızlık’ uygulamasını engelliyor

Yeni bir Baldur’un Kapısı 3 PC, PlayStation 5 ve Mac’te, drow yoldaşı Minthara’nın “belki biraz fazla bağımsızlık göstermesini” ve grubunuzun maceralarına katılmayı reddetmesini engelleyen bir düzeltmenin yanı sıra çok sayıda başka düzeltme de uygulandı.

Öncelikle, Xbox Series X|S oyuncuları, korkmayın; düzeltme 20 size de geliyor ancak Larian Studios, oyuncuların ne zaman yayınlanacağı konusunda “daha fazla güncellemeye dikkat etmelerini” istedi. Yani ne zaman olacağı tam olarak belli değil ama şimdilik sadece bu alanı izleyin.

Hotfix 20’nin içerdiği değişikliklere gelince, yukarıda da belirtildiği gibi Minthara’yı çevreleyen en dikkat çekici değişikliklerden ikisi. Bu düzeltmelerden biri, oyunun ikinci ve üçüncü perdeleri sırasında grubunuzu gerçekten düzgün bir şekilde takip etmesini sağlarken, diğeri, Aydoğumu Kuleleri’nden götürüldükten sonra orada sıkışıp kalabileceği için onu grubunuzdan çıkarmanıza olanak tanıyor.

“Minthara belki de biraz fazla bağımsızlık mı kullanıyordu? Larian Studios son yama notlarında, herkesin favori drowunun 2. veya 3. Perde’de partiyi takip etmemeye karar vermesine neden olan bir sorunu çözdük, diye yazdı. “Artık onun sıraya girmeye daha istekli olduğunu görmelisiniz; en azından ona ayak uydurmak açısından. O hala özgür bir ruha sahip.”

Aksi takdirde, kaydetme dosyalarınızdan birinin yüklenmemesi durumunda otomatik olarak ana menüye geri gönderilmenizi sağlamak için artık bazı ekstra kilitlenme önlemleri uygulandı. Özellikle “karmaşık sinematikler” tarafından tetiklenmiş olabilecek başka bir potansiyel çökme de giderildi ve karakterlerin bazen sizinle konuşamayacak kadar meşgul olduklarını söylemesine neden olan bir sorun da düzeltildi. Larian, eğlenceli bir şekilde, karakterlerin “Yalan söylüyordu.”

Hotfix 20’de başka pek çok değişiklik daha var; eğer hepsini kontrol etmek istiyorsanız, şuraya göz atmayı unutmayın: yama notları Steam’de.

Baldur’s Gate 3 gibi daha fazla oyun arıyorsanız önerilerimize göz atmayı unutmayın. en iyi RPG’leraynı zamanda en iyi hikaye oyunları.

Teknory