Baldur’s Gate 3 onur modu oyuncuları, Orphic Hammer’daki aksilikler nedeniyle yazılım kilitlenmesine maruz kalıyor

Baldur’un Kapısı 3Oyunun en zor zorluğu olan Onur Modu, daha zorlu boss’lar, tek bir kayıt dosyası sınırı ve oyuncuların tüm partileri silinirse her şeye yeniden başlamak zorunda olması kuralıyla inanılmaz derecede zorludur. Ancak oyuncular son zamanlarda son engele yakın bir koşuda sıkışıp kalmanın başka bir yolu olduğunu keşfettiler. Oyuncuların bu sorunla karşılaştığı göz önüne alındığında […]

Baldur’s Gate 3 onur modu oyuncuları, Orphic Hammer’daki aksilikler nedeniyle yazılım kilitlenmesine maruz kalıyor

Baldur’un Kapısı 3Oyunun en zor zorluğu olan Onur Modu, daha zorlu boss’lar, tek bir kayıt dosyası sınırı ve oyuncuların tüm partileri silinirse her şeye yeniden başlamak zorunda olması kuralıyla inanılmaz derecede zorludur. Ancak oyuncular son zamanlarda son engele yakın bir koşuda sıkışıp kalmanın başka bir yolu olduğunu keşfettiler.

Oyuncuların bu sorunla karşılaştığı göz önüne alındığında Baldur’un Kapısı 3üçüncü perdeyi bazı noktalara değinmeden anlatmak mümkün değil spoiler. Bunu aklınızda tutarak, henüz 3. Perde’ye dalmadıysanız ve tamamen bozulmamış kalmak istiyorsanız, bunu sizin için düşünün. son spoiler uyarısı.


Bu hafta Reddit’te, Orpheus’u kurtarmaya çalıştıktan sonra kendilerini kilitleyen ancak bunu yapmak için gereken Orphic Hammer’ı getirmeyi unutan oyuncuların iki ayrı gönderisi ilgi gördü. Bölgeden ayrılmanın hiçbir yolu olmadığı ve yüklenecek yedekleme kaydı bulunmadığı için insanlar kendilerini sıkışıp kalmış halde buluyor.

Kullanıcı JohnFrum, çekicini yanlışlıkla Karlach’a bıraktıklarını ve dışarı çıkmadan önce onu partiden Lae’zel’e değiştirdiklerini açıkladı. “Kırmızı bölgedeyiz, kamp yapamıyoruz ve İmparator ayrılırken kapıyı kapattı” dediler. yazdı. “Yani artık hepimiz burada sıkışıp kaldık, sadece [our] geri kalan zamanda arkadaşlık için osuruklar sanırım.”

Bu haftanın başlarında başka bir kullanıcı, çekici kampta geride bıraktıkları Shadowheart’a verdikten sonra benzer bir deneyim yaşadı. “Orphic Hammer’ı ‘yanlış yerleştirdiğinizde’ Raphael’in olduğu sahne tetiklenmedi ve eğer Orpheus’a yaklaşırsam tek bir diyalog seçeneği var: 1. (son). Şimdi geriye kalan tek şey Larian’ın bu etkileşimi bir şekilde düzeltmesi için dua etmek.” -YeetDabMaster69- söz konusu.

Bahsettikleri “Raphael’le olan sahne”, ilk etapta çekicin kendisine verilmesini kabul edip daha sonra bunu unutmaya devam etmeniz durumunda devreye girmesi beklenen olağan güvenlik önlemidir. Oyuncunun “son anda neredeyse dünyayı mahkum eden” “zayıf ihmali” ile alay ediyor ve bu noktada, çekici doğrudan size geri vererek geride bırakmayı imkansız hale getirmeyi amaçlıyor. Bu iki oyuncu için sahnenin neden tetiklenmediği belli değil.

Yardımcı kullanıcılar ayrıca işaret etti eğer PC versiyonunu oynuyorsanız Baldur’un Kapısı 3 ve modları kullanmaktan çekinmeyin, eğer unutursanız Orphic Hammer’ı envanterinize geri koymanın çok şükür bir yolu var, bu da durumu çözecektir. Ancak herhangi bir resmi olmayan modda olduğu gibi, herhangi bir şey yüklemeden önce dikkatli olun.

Baldur’s Gate 3 benzeri daha fazla oyun için önerilerimize göz atmayı unutmayın. en iyi RPG’leraynı zamanda en iyi hikaye oyunları.

Teknory