Bard’a yapılan son güncelleme, Google Arama’dan görseller getiriyor

TL;DR Google Bard artık mantıklı olduğu yerlerde yanıtlarına resimler ekleyecek. Bard’dan doğrudan görüntüler de istenebilir. Chatbot, her görüntü için kaynakları gösterecektir. Windows Copilot’tan Microsoft Store’a gelen AI özelliklerine kadar, Microsoft bugün AI haber manşetlerine hükmediyor. Aşılmaması gereken Google, Google Bard’a gelen yeni bir özelliği duyurdu. onun üzerinde Deneme güncellemeleri sayfası — Google Bard’daki değişiklikleri listelemeye […]

Bard’a yapılan son güncelleme, Google Arama’dan görseller getiriyor

TL;DR

  • Google Bard artık mantıklı olduğu yerlerde yanıtlarına resimler ekleyecek.
  • Bard’dan doğrudan görüntüler de istenebilir.
  • Chatbot, her görüntü için kaynakları gösterecektir.

Windows Copilot’tan Microsoft Store’a gelen AI özelliklerine kadar, Microsoft bugün AI haber manşetlerine hükmediyor. Aşılmaması gereken Google, Google Bard’a gelen yeni bir özelliği duyurdu.

onun üzerinde Deneme güncellemeleri sayfası — Google Bard’daki değişiklikleri listelemeye adanmış bir sayfa — Google, Bard’a yeni bir işlev verildiğini ortaya çıkardı. Yapay zeka sohbet robotu artık ilgili olduğunda yanıtlarla birlikte görüntüler sağlama yeteneğine sahip.

İngilizce yanıtlardan başlayarak, Bard artık Google Arama’dan görseller getirebilir, böylece görsellerle faydalı yanıtlar alabilirsiniz. Bard’dan doğrudan görüntüler de isteyebilirsiniz. Bard, her görüntü için bir kaynak gösterecektir.

Örneğin, kullanıcı “New Orleans’ta mutlaka görülmesi gereken yerler nelerdir?” gibi bir soru sorabilir. Bard, konumların bir görüntüsünün yanı sıra bir metin yanıtı da sağlayabilecektir.

ozan demosu

Ek olarak, kullanıcılar istemlerine resimler ekleyebilecekler. Örneğin, iki köpeğin resmini gönderebilir ve Bard’dan her ikisi hakkında da komik bir yazı yazmasını isteyebilirsiniz. Bard, Google Lens’ten yararlanarak görüntüyü analiz edebilecek, köpek ırklarını tespit edebilecek ve birkaç altyazıyla yanıt verebilecek.

Özelliğin neden uygulandığına gelince, Google bunun görselleştirmenin bağlamsallaştırmaya yardımcı olmasından kaynaklandığını söylüyor.

Resimler, fikirlerinizi daha etkili bir şekilde iletmenize yardımcı olabilir. Kavramları hayata geçirebilir, tavsiyeleri daha ikna edici hale getirebilir ve görsel bilgi istediğinizde yanıtları geliştirebilirler.

Bu özellik aslında bu ayın başlarında Google I/O sırasında duyurulmuştu. Ancak, bugün Google Bard’da kullanıma sunuluyor.

Bard’a yapılan son güncelleme, Google Arama’dan görseller getiriyor

Teknory