Başka bir yıl, başka bir T-Mobile veri ihlali

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR T-Mobile, 37 milyon hesabı etkileyen bir ihlali açıkladı. Bu olayda ortaya çıkan ayrıntılar arasında adlar, adresler, telefon numaraları ve daha fazlası yer alır. Taşıyıcı, finansal bilgilerin, sosyal güvenlik numaralarının ve devlet kimliklerinin ifşa edilmediğini iddia etti. T-Mobile, 2018’den bu yana birçok veri ihlaline maruz kaldı ve en son olaylar […]

Başka bir yıl, başka bir T-Mobile veri ihlali

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • T-Mobile, 37 milyon hesabı etkileyen bir ihlali açıkladı.
  • Bu olayda ortaya çıkan ayrıntılar arasında adlar, adresler, telefon numaraları ve daha fazlası yer alır.
  • Taşıyıcı, finansal bilgilerin, sosyal güvenlik numaralarının ve devlet kimliklerinin ifşa edilmediğini iddia etti.

T-Mobile, 2018’den bu yana birçok veri ihlaline maruz kaldı ve en son olaylar 2022 ve 2021’de gerçekleşti. Şimdi, ABD’li taşıyıcı, 37 milyon ön ödemeli ve faturalı hesabı etkileyen bir başka veri ihlaline daha maruz kaldığını doğruladı.

T-Mobile, ihlali doğruladı basın bülteni ve aracılığıyla SEC dosyalama (s/s: TechCrunch), ihlalin ilk olarak 25 Kasım’da gerçekleştiğini ve ardından 5 Ocak’ta tespit edildiğini belirterek, saldırganın “yetkisiz” bir API kullanarak verileri çaldığını kaydetti.

Taşıyıcı, ödeme bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, resmi kimlik numaraları, şifreler/PIN’ler ve diğer mali ayrıntılar gibi müşteri ayrıntılarının ifşa edilmediğini iddia etti.

Ancak T-Mobile, açığa çıkan ayrıntıların adları, fatura adreslerini, e-posta adreslerini, telefon numaralarını, doğum tarihlerini, T-Mobile hesap numaralarını ve plan ayrıntılarını (örneğin hat sayısı, plan özellikleri) içerdiğini doğruladı.

Yine de bu son ihlal, şirketin kaynak kodunun açıklanmasından neredeyse bir yıl sonra gerçekleşti. bildirildiğine göre Lapsus siber suç grubu tarafından çalındı. Ayrıca, 47 milyondan fazla hesabı etkileyen büyük bir 2021 ihlalinin ardından geldi. 2021 olayı, sosyal güvenlik numaraları, ehliyetler, telefon numaraları ve fiziksel adresler gibi ayrıntıları ortaya çıkardı.

Başka bir yıl, başka bir T-Mobile veri ihlali

Teknory