Beeper, Apple’ın iMessage hizmetini engellemeye yönelik amansız girişimleriyle mücadele etmeye devam ediyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Beeper Mini ve Beeper Cloud yine arızalandı ve kullanıcılar iMessage metinlerini alamadılar. Beeper, Apple’ın iMessage metinlerinin kullanıcılarına iletilmesini kasıtlı olarak engellediğini söylüyor. Ancak platformun devam eden sorunu çözmenin bir yolu var. Beeper, Apple’ın Android telefonlar için iMessage’ı etkinleştiren Beeper Mini ve Beeper Cloud hizmetlerini engelleme girişimleriyle hâlâ mücadele […]

Beeper, Apple’ın iMessage hizmetini engellemeye yönelik amansız girişimleriyle mücadele etmeye devam ediyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Beeper Mini ve Beeper Cloud yine arızalandı ve kullanıcılar iMessage metinlerini alamadılar.
  • Beeper, Apple’ın iMessage metinlerinin kullanıcılarına iletilmesini kasıtlı olarak engellediğini söylüyor.
  • Ancak platformun devam eden sorunu çözmenin bir yolu var.

Beeper, Apple’ın Android telefonlar için iMessage’ı etkinleştiren Beeper Mini ve Beeper Cloud hizmetlerini engelleme girişimleriyle hâlâ mücadele ediyor. Şirket daha önce Beeper Mini’deki telefon numarası desteğini kaldırarak ve kullanıcıların bir Apple kimliği kullanarak oturum açmasını sağlayarak Apple’ın kısıtlamalarını aşmıştı. Görünüşe göre Apple, Beeper’ın geçici çözümünü yakaladı.

Geçen akşam geç saatlerde, Beeper rapor edildi Beeper Mini ve Beeper Cloud’da kullanıcıların iMessage metinlerini alırken karşılaştığı bir sorunu araştırıyor.

Şirket, “Apple, iMessages’ın Beeper Mini kullanıcılarının ~%5’ine teslim edilmesini kasıtlı olarak engelliyor gibi görünüyor” dedi.

Ancak Beeper, Beeper Mini uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemenin sorunu çözdüğünü söylüyor. Platform ayrıca soruna daha kalıcı bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Beeper birkaç saat önce X’te “Bu gece bir düzeltme yapamayacağız ama üzerinde çalışıyoruz” diye bir paylaşımda bulundu.

“Etkilenen Beeper Cloud kullanıcıları – lütfen Beeper Yardım ile iletişime geçin. Platform, bize bildirmeniz durumunda bunu sizin için çok kolay bir şekilde düzeltebiliriz” dedi.

Beeper’ın Apple’a karşı mücadelesini ne kadar sürdürebileceği belli değil. Sonuçta Apple, iMessage’ın sahibidir ve işleyişi üzerinde tam kontrole sahiptir.

Hafta sonu Apple, Beeper gibi şirketlerin hizmete bağlanmak için sahte kimlik bilgileri kullanarak iMessage güvenliğinden taviz vermesini istemediğini açıkça belirtti. Apple tutumundan geri adım atacak gibi görünmüyor, bu nedenle Beeper’ın, Apple ile daha kalıcı ve resmi bir ateşkes sağlanana kadar aksamalarla karşılaşmaya devam etmesini bekliyoruz.


Beeper, Apple’ın iMessage hizmetini engellemeye yönelik amansız girişimleriyle mücadele etmeye devam ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow