Beeper artık iMessage’ı Android uygulamasında kullanmak için bir Mac’e ihtiyacınız olduğunu söylüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Beeper, Android’deki iMessage sorununu çözmek için bir güncelleme yayınlayacak. Şirketin en son düzeltmesi, kullanıcıların bir Mac’e sahip olmalarını veya Beeper’da Mac’li bir arkadaşa sahip olmalarını gerektirecek. Kayıt verilerinin haftalık veya aylık olarak yeniden oluşturulabilmesi için kullanıcıların Mac’lerini düzenli olarak açmaları gerekecektir. Apple, Beeper’ın Android uygulaması için iMessage’ı engellemeye başladıktan […]

Beeper artık iMessage’ı Android uygulamasında kullanmak için bir Mac’e ihtiyacınız olduğunu söylüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Beeper, Android’deki iMessage sorununu çözmek için bir güncelleme yayınlayacak.
  • Şirketin en son düzeltmesi, kullanıcıların bir Mac’e sahip olmalarını veya Beeper’da Mac’li bir arkadaşa sahip olmalarını gerektirecek.
  • Kayıt verilerinin haftalık veya aylık olarak yeniden oluşturulabilmesi için kullanıcıların Mac’lerini düzenli olarak açmaları gerekecektir.

Apple, Beeper’ın Android uygulaması için iMessage’ı engellemeye başladıktan sonra Beeper ekibi, kullanıcıların e-posta yoluyla metin gönderip almasını gerektiren bir geçici çözüm uygulamaya koydu. O zamandan bu yana şirket sorununa yeni bir çözüm buldu ancak bunun yeni bir dezavantajı var.

Reddit’te Beeper duyuruldu Beeper Cloud ve Mini için bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yarın başlatılması planlanan güncelleme, telefon numaranızla tekrar kısa mesaj gönderip almanıza olanak tanıyacak, ancak bunu yapmak için bir Mac’e veya Beeper’da Mac kullanan bir arkadaşınıza ihtiyacınız olacak.

Beeper Mini, kayıt verilerini gerçek bir Mac’e göndererek çalışır; bu, iPhone’un başka bir Apple cihazıyla iletişim kurduğunu düşünmesini sağlayacak şekilde kandırır. Kesintiden önce şirket, bu görevi gerçekleştirmek için kendi Mac sunucu filosuna güveniyordu. Ancak şirket, bunun onları “Apple için kolay bir hedef haline getirdiğini çünkü binlerce Beeper kullanıcısının aynı kayıt verilerini kullandığını” söylüyor.

Sorunu çözmek için Beeper, kullanıcıları için benzersiz kayıt verileri oluşturmaya başlayacağını söylüyor. Beeper şöyle açıklıyor:

Kayıt verilerinin bireysel kullanıcıya 1:1 eşleştirilmesi (testlerimizde) bağlantıyı çok güvenilir kılar. Beeper Mini kullanıyorsanız Mac kayıt verilerinizi de kullanabilirsiniz; Beeper Mini yeniden çalışmaya başlayacaktır. Beeper’ın, siz bağlandıktan sonra bile bu verileri periyodik olarak, kabaca haftada veya ayda bir kez yeniden oluşturması gerekir, bu nedenle Mac’in düzenli olarak açılması gerekir.

Ayrıca, Mac’iniz yoksa Beeper’daki bir arkadaşınıza kayıt verilerini kullanıp kullanamayacağınızı sorabileceğinizi de ekliyor. Şirket, testlerinin 10-20 iMessage kullanıcısının aynı kayıt verilerini güvenle kullanabileceğini tespit ettiğini iddia ediyor. Beeper ayrıca kullanıcıların kendilerini barındırabilmeleri için iMessage köprüsünün ve Mac kod kayıt veri oluşturucusunun tamamının açık kaynaklı olacağını söylüyor.

Beeper artık iMessage’ı Android uygulamasında kullanmak için bir Mac’e ihtiyacınız olduğunu söylüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow