Biden’ın Pazartesi günü AI yönetici emrini açıklaması bekleniyor

Pazartesi günü, Başkan Biden’ın yapay zeka ile ilgili çok çeşitli konuları ele alan bir idari emir açıklayacağı bildiriliyor. Siparişle ilgili ayrıntılar henüz kesinleşmedi ve kamuya açıklanmadı, ancak yapılan açıklamaya göre Washington postBeyaz Saray, önümüzdeki hafta yönetimin yapay zekaya yaklaşımıyla ilgili bir etkinliğe davetiye gönderdi. Siparişin şu şekilde oluşturulması bekleniyor: “gönüllü taahhütler“Teknolojinin güvenli, sorumlu ve şeffaf […]

Biden’ın Pazartesi günü AI yönetici emrini açıklaması bekleniyor

Pazartesi günü, Başkan Biden’ın yapay zeka ile ilgili çok çeşitli konuları ele alan bir idari emir açıklayacağı bildiriliyor.

Siparişle ilgili ayrıntılar henüz kesinleşmedi ve kamuya açıklanmadı, ancak yapılan açıklamaya göre Washington postBeyaz Saray, önümüzdeki hafta yönetimin yapay zekaya yaklaşımıyla ilgili bir etkinliğe davetiye gönderdi. Siparişin şu şekilde oluşturulması bekleniyor: “gönüllü taahhütler“Teknolojinin güvenli, sorumlu ve şeffaf bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için önde gelen yapay zeka şirketlerinden.

AYRICA BAKINIZ:

FTC, OpenAI’yi potansiyel tüketici zararları açısından araştırıyor

AI yürütme emrinden beklenecek 3 hüküm

Daha önce de belirtildiği gibi Biden yönetiminin, yapay zeka şirketlerinin düzenlenmesini sağlayacak geniş kapsamlı bir plan uygulamaya koyacağı söyleniyor.

Biden, Temmuz ayında OpenAI’nin kurucu ortağı ve Amazon Web Services’in (AWS) CEO’su ile birlikte yapay zeka hakkında açıklamalarda bulundu.
Kredi bilgileri: Bloomberg/Getty Images

Gelecek hafta Beyaz Saray’dan duymayı beklediğimiz üç talimat şöyle:

  1. Federal çalışanların kullanabilmesi için gelişmiş yapay zeka modellerinin “değerlendirmelerden geçmesi” gerekecek. Washington post.

  2. Yapay zeka şirketlerinin, teknolojiyi silah haline getirebilecek geniş bilgi işlem gücü kullanan kullanıcıları takip etmek için bulut bilişimi kullanması gerekiyor. Politika.

    Başka bir deyişle, ABD hükümetinin ulusal güvenlik ve siber güvenlik tüketici korumasına yönelik satın alma gücü, yapay zeka teknolojilerinin gelişimini şekillendirebilir. Yönergelerin ve dış güvenlik değerlendirmelerinin Ulusal Standartlar ve teknoloji Enstitüsü tarafından yönetilmesi bekleniyor.

  3. İcra emrine göre Washington postBeyaz Saray’ın ABD teknoloji geliştirme çabalarını hızlandırma hedeflerini kolaylaştırmak için “yüksek vasıflı çalışanlar için göç engellerini hafifletmesi” bekleniyor.

OpenAI’nin ChatGPT’si Kasım 2022’de bir çılgınlık başlattığından beri, üretken yapay zeka tartışmalarının ana temalarından biri korku ve abartı ikililiğidir. OpenAI CEO’su Sam Altman gibi yapay zeka liderleri bile üretken yapay zekanın riskleri konusundaki endişelerini dile getirdi. Deepfake/yanlış bilgilerin yayılması, siber saldırıların mümkün kılınması, kişilerin verilerinin izinsiz kullanılması ve otomasyon nedeniyle çalışanların işsiz kalması gibi sorunlar.

Ancak üretken yapay zeka aynı zamanda sağlığı ve refahı iyileştirme, çeşitli sektörlerdeki işleri kolaylaştırma ve küresel rekabet avantajı kazanma konusunda da umut vaat ediyor. Bu nedenle, yürütme emrinin yapay zekanın potansiyel zararlarını azaltmak ile rekabetçi bir piyasayı teşvik etmek arasındaki ince çizgide yürümesi gerekiyor.

Emir, ilk olarak Biden-Harris yönetimi tarafından Temmuz ayında, önde gelen yapay zeka şirketlerinin “yeniliğin Amerikalıların hakları ve güvenliği pahasına gelmemesini sağlamak için en yüksek standartları koruma” yönündeki gönüllü taahhütlerini güvence altına alan bir duyurunun parçası olarak dile getirildi. Eylül ayında Beyaz Saray’a tekrar başvurulmuştu. duyuruldu Sekiz şirketten daha taahhütler.

Aralarında Google, Microsoft, Meta, Amazon, OpenAI, Palantir, Adobe ve Nvidia’nın da bulunduğu toplam 15 şirket yönetimle işbirliği yapmayı taahhüt etti.

Kongre yapay zekayı düzenlemek için iki partili mevzuat üzerinde çalışıyor ancak ilerleme Avrupa Birliği’ninkiyle karşılaştırıldığında yavaş oldu. Yapay Zeka YasasıTaslağı Haziran ayında Avrupa Parlamentosu tarafından onaylandı. Senatör Chuck Schumer, D-NY, üst düzey AI yöneticilerini, bilim adamlarını ve etik uzmanlarını içeren, kapalı kapılar ardında devam eden bir “Yapay Zeka İçgörü Forumu”na liderlik ediyor.

Yapay zeka düzenlemelerinin bir öncelik olduğu konusunda umut veren çabalar, teknoloji liderlerinden çok fazla sesin dahil edilmesi nedeniyle eleştirildi kendi çıkarları için lobi yapmak ve özel olarak tutuluyor.

Schumer’in forumuna ek olarak Sens. Richard Blumenthal, D-CT ve Josh Hawley, R-MO duyuruldu AB’ninkine benzer iki partili çerçeve veya AI yasalarını yasalaştırma planı Yapay Zeka Yasası. Ancak Biden yönetiminin yürütme emri, Kongre üzerinde işleri hızlandırmak için yeterli baskı oluşturabilir.

Konular
Yapay Zeka Politikası

Teknory