Bir Android Cihazda Fotoğraflar Nasıl Birleştirilir

Telefonunuzda duran fotoğraf yığınından bir hikaye oluşturmaya hazır mısınız? Resimleri birleştirmek bunu yapmanın yoludur. Kolajlar ve ızgaralar, iki veya daha fazla fotoğraftan tek bir fotoğraf oluşturmanın bir yoludur. Android için bazı hafif ve kullanıcı dostu kolaj oluşturma uygulamaları bulmak için aşağıdaki listeyi keşfedin. TinyWow aracılığıyla birleştirme Minik Vay çeşitli dosya türleri için kapsamlı çözümler sunan …

Bir Android Cihazda Fotoğraflar Nasıl Birleştirilir

Telefonunuzda duran fotoğraf yığınından bir hikaye oluşturmaya hazır mısınız? Resimleri birleştirmek bunu yapmanın yoludur. Kolajlar ve ızgaralar, iki veya daha fazla fotoğraftan tek bir fotoğraf oluşturmanın bir yoludur.

Bir Android Cihazda Fotoğraflar Nasıl Birleştirilir

Android için bazı hafif ve kullanıcı dostu kolaj oluşturma uygulamaları bulmak için aşağıdaki listeyi keşfedin.

TinyWow aracılığıyla birleştirme

Minik Vay çeşitli dosya türleri için kapsamlı çözümler sunan ücretsiz bir web tabanlı dönüştürme aracıdır. Bir web tarayıcısından veya mobilden erişilebilen bu, aklınıza gelen her şeyi PDF veya GIF gibi popüler biçimlere dönüştürmenin pratik bir yoludur.

TinyWow’da ayrıca bir görüntü birleştirici, iki görüntüyü yan yana veya dikey olarak birleştirmenize olanak tanır. Fotoğrafları anında ve her yerden birleştirmenize yardımcı olabilecek, kullanımı kolay bir araçtır. Ne yazık ki, ücretsiz sürümünde ikiden fazla görüntünün birleştirilmesine izin vermiyor. İkiden fazla görüntüyü birleştirmek istiyorsanız, TinyWow aylık abonelikle premium özellikler sunar.

TinyWow kullanarak görüntüleri nasıl birleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. TinyWow görüntü birleştiriciyi açın.
 2. “Fotoğraf Ekle”ye dokunun.
 3. “Bilgisayardan veya Mobilden Yükle”yi seçin ve birleştirmek istediğiniz iki fotoğrafı seçin.
 4. Fotoğrafları yükledikten sonra, son görüntünün düzenine karar verin. “Yan yana” seçeneğini seçerek bunları dikey veya yatay olarak konumlandırılacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
 5. TinyWow kolajı otomatik olarak oluşturacaktır.
 6. Cihazınıza kaydetmek için “Resmi indir”e dokunun.

TinyWow, diğer kullanışlı araçların yanı sıra görüntü düzenleme özellikleri de sunar. Bu seçenekler arasında görüntü biçimlerini dönüştürme, görüntüleri yükseltme ve yeniden boyutlandırma ve keskinleştirme ve filtre ekleme yer alır.

Adobe Photoshop Express ile birleştirme

Adobe, Adobe Photoshop uygulamasının mükemmel fotoğraf birleştirme özelliklerine de izin veren mobil uyumlu bir sürümünü geliştirmiştir. Çeşitli düzenleri deneyebilir ve görüntüleri birleştirebilirsiniz. Uygulama ayrıca ek gelişmiş düzenleme seçenekleri sunar. Photoshop Express çok yönlü bir araçtır ve fotoğraf birleştirmeden daha fazlasını isteyenler için iyi bir çözümdür.

Uygulamayı kullanmadan önce bir Adobe hesabınız olduğundan emin olun. Uygulamayı başlattığınızda, hesabınız yoksa ücretsiz olarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Photoshop Express’te fotoğrafları nasıl birleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Photoshop Express’i mobil aygıtınıza şuradan yükleyin: Oyun mağazası.
 2. Uygulamayı başlatın ve Adobe hesabınıza giriş yapın veya yeni bir tane oluşturun.
 3. Ana uygulama ekranına gidin ve sağ alttaki kolaj simgesini bulun. Alternatif olarak, tek bir resme dokunup basılı tutabilirsiniz; çoklu seçim aracı başlayacaktır.
 4. Birleştirmek istediğiniz görüntüleri seçin.
 5. Kolaj menüsü açılacaktır. Alt araç çubuğundan resimlerinizi yerleştirmek istediğiniz düzeni seçin.
 6. Düzene karar verdikten sonra, kenarlıkları ayarlayarak, yeniden boyutlandırarak ve arka planı renklendirerek yaratıcı olun.
 7. Sağ üst köşedeki “Paylaş” simgesine dokunun.
 8. “Kaydet ve paylaş” ekranı açılacaktır. Fotoğrafı indirmek için “Galeriye Kaydet”e dokunun. Alternatif olarak, kolajı doğrudan sosyal medyada paylaşın veya diğer uygulamalar aracılığıyla gönderin.

İki ila üç görüntü seçerseniz Photoshop Express’in fotoğraflarınızı dikey bir düzende yerleştirdiğini unutmayın. Dört veya daha fazla varsa, uygulama bunları bir ızgarada düzenler.

Google Fotoğraflar birçok Android cihazda önceden yüklenmiş bir özelliktir. Telefonunuzdan Google Fotoğraflar’a erişemiyorsanız, onu şuradan indirin: Oyun mağazası.

Google Fotoğraflar ile birleştirme

Google Fotoğraflar, fotoğrafları birleştirmek için başka bir mükemmel araçtır. Kullanıcı dostudur, kolaj oluşturmayı eğlenceli ve erişilebilir hale getirir.

Görüntüleri mobil uygulama aracılığıyla bir ızgarada birleştirmek şu şekilde yapılır:

 1. Alt menüdeki “Kütüphane” sekmesine dokunun.
 2. “Yardımcı Programlar” a gidin.
 3. “Kolaj”ı seçin.
 4. Birleştirmek istediğiniz fotoğrafları seçin. Google Fotoğraflar, bu özellikle altı adede kadar resmin birleştirilmesine izin verir.
 5. Sağ üstteki “Oluştur”a dokunun. Uygulama, sayılarına bağlı olarak görüntüleri yan yana düzenler.
 6. Kolajı Android cihazınıza kaydetmek için sayfanın alt kısmındaki “Kaydet”i seçin.

Google Fotoğraflar web sitesi aracılığıyla kolaj oluşturmanın alternatif bir yolu aşağıdaki adımları gerektirir:

 1. Google Fotoğraflar’a gidin İnternet sitesi ve Google Hesabınızda oturum açın.
 2. Dokuz adede kadar görüntü seçin.
 3. “+” düğmesine dokunun.
 4. Açılan menüden “Kolaj”ı seçin.
 5. Uygulama, seçtiğiniz resimlerden bir kolaj oluşturacaktır.

Instagram’dan Düzen ile Birleştirme

Instagram, çoğu kişinin fotoğraflarını paylaştığı yerdir. Uygulama, filtreler eklemek ve ışık ayarlarının temel manipülasyonu için harika özellikler sunar. Ancak, birden fazla fotoğrafı tek bir fotoğrafta birleştirmek istiyorsanız, Instagram’dan Layout’u kullanmalısınız. Birincil Instagram uygulamasında bulunmayan bir özellik olan 10 adede kadar görüntüyü tek bir resimde yeniden düzenlemenize olanak tanır.

Layout from Instagram, Instagram kullanıcılarının ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Oldukça basittir ve anında karmaşık olmayan montajlar yapılmasına izin verir. Uygulama, her bir resme uygulayabileceğiniz çerçeveler, çeşitli birleştirme stilleri ve lensler gibi birden fazla mükemmel tasarım özelliğine sahiptir. Ayrıca, şık bir Instagram kolajı için gereken her şeyi sağlayan standart Instagram filtreleri içerir.

Instagram Hikaye Düzeni Modu

Instagram, düzen modunu Instagram Story özelliği olarak tanıttı. Bu seçenek, altı adede kadar fotoğrafı çeşitli düzenler sunan benzersiz bir Instagram hikayesinde yeniden düzenlemenize olanak tanır. Instagram, taslakları cihazınıza kaydetmenize izin verdiği için, Hikayeyi yayınlamak isteyip istemediğinize bakılmaksızın bu özelliği kullanabilirsiniz.

Instagram hikaye düzeni moduna erişmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Instagram beslemenize gidin.
 2. “Yeni Hikaye” yaratıcı modunu açmak için sol üst köşedeki kamera simgesine dokunun.
 3. Ekranın sol tarafındaki menüden düzen simgesini seçin.
 4. Düzene dahil etmek istediğiniz resimleri içe aktarın. Bunu yapmanın iki yolu vardır:
  • Ekranın alt ortasındaki yuvarlak düzen simgesine tıklayarak yeni bir fotoğraf çekin.
  • Sol alt köşedeki kareye dokunarak kütüphaneden içe aktarın.
 5. Izgaraya fotoğraf eklemeyi tamamlamak için onay işaretine dokunun.
 6. Metin, çıkartma, gif veya diğer Instagram Hikayesi özellikleri ekleme gibi ek düzenlemelerle oynayın.

Fotoğrafları Yan Yana Yerleştirin

Kolaj yapmak eğlenceli olduğu kadar ekonomiktir. Birden fazla resmi tek bir resimde toplamak bir hikaye anlatabilir, ilerlemeyi işaretleyebilir ve bir resim koleksiyonunu kolayca görüntüleyebilir. Mevcut pazardaki TinyWow gibi birçok uygulama, fotoğrafları kolayca düzenlemenize ve yeniden düzenlemenize yardımcı olabilir. Çoğu, oluşturduğunuz fotoğraf ızgarasının yaratıcılığına ve stiline katkıda bulunan ek özellikler sunar.

Mükemmel fotoğraf kombinasyonunuzu oluşturmak için hangi uygulamayı kullandınız? İzlenimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow