Bir Franchise’ı Torpido Eden Slapdash Swashbuckler Hâlâ Hayal Kırıklığına Uğratıyor

Sony aracılığıyla 1990’ların en iyi gişe rekorları kıran filmlerini isimlendirmeye gelince, Martin Campbell’ın Zorro’nun Maskesi genellikle gözden kaçma eğilimindedir. On yıl bize her şeyi verdiğinde, bu tamamen beklenmedik bir şey değil. Hız ve Con Air ile Yüz/Kapalı ve matrisancak eski moda korsan, en yüksek kalitede kükreyen bir macera olmaktan çok daha fazlasını tutan saf bir […]

Bir Franchise’ı Torpido Eden Slapdash Swashbuckler Hâlâ Hayal Kırıklığına Uğratıyor

Sony aracılığıyla

1990’ların en iyi gişe rekorları kıran filmlerini isimlendirmeye gelince, Martin Campbell’ın Zorro’nun Maskesi genellikle gözden kaçma eğilimindedir. On yıl bize her şeyi verdiğinde, bu tamamen beklenmedik bir şey değil. Hız ve Con Air ile Yüz/Kapalı ve matrisancak eski moda korsan, en yüksek kalitede kükreyen bir macera olmaktan çok daha fazlasını tutan saf bir adrenalin atışıdır.

Doğal olarak, yönetmenin bir devam filmi için yıldızlar Antonio Banderas ve Catherine Zeta-Jones ile birlikte geri döneceği ilk duyurulduğunda heyecan yüksekti, ancak nihai ürün, uzun süredir devam eden bir franchise olasılığını tümden etkili bir şekilde ortadan kaldırdı. Zorro Efsanesi selefinden yedi yıl sonra gelmesinin yardımı olmadı ama büyük bir hayal kırıklığı olmasaydı yardımcı olabilirdi.

zorro-efsanesi
Sony aracılığıyla

Açılış bölümü Rotten Tomatoes’da yüzde 83 puan aldı, ancak devam filmi yalnızca yüzde 27 topladı. Benzer şekilde, Maske‘in kullanıcı puanı yüzde 73 darbe indiriyor Efsaneyüzde 48’i sudan çıktı ve ayrıca gişede 100 milyon dolardan fazla daha az kazandı. Bununla birlikte, herhangi bir üçlü şansı torpile edildi ve Quentin Tarantino’nunkiyle o geçişi bile alamadık. Zincirsiz bu o kadar çılgınca olurdu ki, büyüklük neredeyse garanti edildi.

Bu amaçla, Redditçiler kaçırılan büyük fırsat için bir tane döküyorlardı Zorro Efsanesiselefinin tarzından, zekasından, çekiciliğinden ve coşkusundan kesinlikle hiçbir şey öğrenmeyen, bunun yerine olağanüstü atasının soluk bir taklidinden başka bir şey olmayan, sayılara göre bir boğuşma sunmak için.

Teknory